Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Poprvé

Když je člověk ve stavu více než společensky upraveném, jeho myšlení probíhá jinak. Řečeno lidověji, myslí v úplně jimém levelu. (haha) A proto taky jen upravený člověk fascinovaně hledí na kámena dokáže v něm najít smysl lidské existence.
I já jsem přemýšlela o kravinách ve svém éterickém stavu. V lidském životě je mnoho milníků. První slůvka, první nadávky, prní pusa s klukem, první kocivina, první pusa s holkou. Jo, prostě poprvé. Koho by nepoznamenalo prvotní okusení neznámého, okořeněného špetkou toho tajemna, že? Poprvé je jednou snad úplně všechno. Ale nebojíme se trvalejších závazků právě proto, že si mysléme, že poprvé už nic nebude? Že všechno zevšední, zešedne, vyprchá? Vždyť je to hloupost... první hádka, první noc v novém bytě (ano, může za to Nohavica), první společné odvedení daní, první dítě, první důchod...
Stále je něco nového.
Asi jsem blázen, ale i za střízliva dokážu fascinovaně hledět na květinu a vidět v ní ten největší zázrak. Všimli jste si někdy, jak si lidé neváží maličkostí? Vždyť Bůh se skrývá v detailu, ne? A jestli nám věci nemají zevšednět, proč tak málo slyšíme tak krásné slovo, jakým je "děkuji"?

Končím s přemýšlením a jdu zaměstnávat ruce. :))
Tags: pivíčko, zamýšlím se
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments