Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:

O knize, která mi převrátila život tak trochu naruby

Sice jsem tvrila, že nemám čas. Ale zjistila jsem, že pár minut na to, abych nacvakala pár písmenek do kláves, se najde vždycky.
A protože si můj mozek od práce většinou musí odpočinout dalším psaním, spojila jsem opět příjemné s užitečným. Abyste byli v obraze. Jedním z úkolů na hodiny literatury pro děti a mládež je představit knihu, která vyšla po roce 1995. A protože Nightrunners do tohoto okruhu patří, otevřela jsem náhodně na stránce a zase zírala.
Knihy, ač jste je četli mnohokrát, vás totiž vždycky dovedou překvapit. Zrádcův měsíc, až má 600 stran, jsem napoprvé přečetla zhruba za 10 hodin. A pak jsem ho četla znovu, v pomalejším tempu, až nakonec přesáhl i můj dosavadní rekord, který drželo Společenstvo prstenu. Tedy 8x. Ale včera mi s hrůzou došlo, že už jsou to dva roky, co jsem otevřela tuto úžasnou knihu. Před dvěma lety bylo všechno ještě úplně jinde.
A tak, když jsem viděla slova, která na mě doslova křičela ze zažloutlých stránek, opět se mi zalily oči slzami. Ano, už vím, co mi říkají.


Alek mlčel, ale Seregil na kůži cítil jeho strach jako ledové ostří. Chtěl se ho dotknout, nabídnout mu nějakou útěchu, ale žádnou neměl. Stále se tvrdohlavě řídil rozhodnutím, ke kterému dospěl v horách.
Nebude utíkat.
Zastavili se před domem pro hosty. Seregil hledal vhodná slova, Alek ho však přerušil, pevně ho popadl za krk a přitiskl své čelo na jeho. Seregil ho objal a bojoval s touhou ponořit se do milencovy teplé, utěšující vůně.
"Nezabijí mě, Aleku," zašeptal do měkkých vlasů pod svými rty.
"Můžou." Žádné slzy, je velké zoufalství.
"Neudělají to." Seregil přitiskl raněnou ruku na Alekovu tvář a dal mu tak pocítit drsné jizvy. "Nezabijí mě."
Alek si opřel hlavu o jeho rameno...
Tags: knihy, zamýšlím se
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments