?

Log in

No account? Create an account
 
 
11 June 2007 @ 09:05 pm
O víře a jiných věcech. Let´s be DIFFERENT!  
Jsem sice v plném pracovním zápřahu, ale dneska jsem opětně dostala ťafku přes čenich a musím psát.
Ráno jsem provedla bojovou akci a doprovodila talí i s její třídou metrem na cestě do Velkopopovického pivovaru. I když jsme se viděly včera, bylo to velice příjemné setkání a 23 minut jízdy metrem jsme, cituji, prolíbaly. Ada v tomhle super článešku skvěle poznamenala, většinu problémů vnímají lidé s penisem a tací, kteří mají střední věk už pár let za sebou. Jednomu pánovi očividně nešlo do hlavy, jak sloučit zdánlivě neslučitelné. Fakt, že líbám slečnu v bílých šateškách a zároveň na krku hrdě nosím stříbrný kříž. Byl sice laskavě slušný, nekřičel, netykal, nedadával. Ale přesvědčoval a tvrdil, že nemůžu mít obojí. Jako kdyby vegetarián jedl řízek. Nejde.
Jak nejde? Pane, je vám do toho houby a já se na vás nezlobím, opravdu ne. Jenže těmto lidem nevysvětlíte, jakým jste si prošli vývojem, co jste prožívali za vnitřní boje i dialogy, netuší nic o nekonečných hovorech s farářem, který si totéž prožíval před osmi lety s mým nejlepším kamarádem a který netušil, jestli se má hrozit nebo smát. Ne, netuší, že jste se vyrovnali sami se sebou, vyrovnali jste se s Bohem, rozžehnali jste se definitivně s církví, kterou jste sice neuznávali moc nikdy, ale až do té doby jste ji torelovali. Netuší, nepochopí. Nevadí.
Jsem křesťan a jsem na to hrdá. Nedělám nic, co by se mohlo komukoliv protivit. Jsem katolík a hlásím se k tomu. Nejsem dobrý katolík. Do kostela chodím málo, z katechismu už nevím nic a u zpovědi jsem byla na posledi před 7 lety, abych mohla jít za svědka na kamarádově katolické "svatbě". Před 22 lety se babička nějak rozhodla, že budu pokřtěná. Umím si představit, že v roce 1985 to taková sranda nebyla. Stala jsem se další v řadě nekonečného množství katolíků, ale až do mých 17 let to nic neznamenalo. Pak přišlo období hledání a já si díky jedné osobě uvědomila, že to nebyla náhoda, ale záměr. I dnes, po té roční absolutní proměně, budu tvrdit, že jsem katolík. Protože je to tak.
Nevzdám se ani své přítelkyně, ani své víry. Nemusím se totiž vzdávat jednoho pro druhé. Mám obojí. A obojí pro mě dost znamená. I když teď vím, že láska znamená o dost víc. Obec církevní by mě totiž ráda poslala k vodě, kdyby mohla. (Jo, i děvka je jim milejší než já, milá, hodná a slušní dívka) Láska ne.
Toliko nekonečně dlouhý článek, který jsem prostě musela napsat.
AMEN.
 
 
Nálada: thoughtfulthoughtful
Poslouchám: Kill Bill OST
 
 
 
Lucie ~ Dangerous: Quiet candledangerouss on June 11th, 2007 07:57 pm (UTC)
Církev a tohle se vylučují, ale víra a tohle ne. A za tím si stojím. *nods*
Alice Stronghold: inocence...spiritofdream on June 11th, 2007 08:03 pm (UTC)
I know, talí, I know.
ankhoresssmrtka on June 12th, 2007 11:43 am (UTC)
Jsem neskutečně vděčná za existenci lidí, jako jsi ty.
Alice Stronghold: inocence...spiritofdream on June 12th, 2007 06:38 pm (UTC)
Je dobré tohle vědět.
Lithinlithin on June 12th, 2007 05:22 pm (UTC)
To zní hrozně zvláštně, ale hezky. Katolík bez církve, ale s láskou. Tak to má být :))
Alice Stronghold: be differentspiritofdream on June 12th, 2007 06:38 pm (UTC)
Každý jak je mu libo. :))))
(Anonymous) on June 13th, 2007 11:10 pm (UTC)
Alion
Když jsem byla mladší hodně jsem věřila, ministrovala v kostele, a celkově mě bavilo studovat Bibli, než mne znechutilo to vše kolem. Nerada mluvím op církvi, spíš myslím, že to jsou lidé, kteří si vyloží Bibli svým způsobem a pak ji podávají jako definici (definici!) - znechutilo mne to. A když jsem tak stála na stupínku a četla z Janova vidění, pomalu mě ta víra (v lidi kolem mne) opouštěla. Navíc se ve mně vždy obtížně mísil zápal pro vědu se zápalem pro filosfii, a ano, jako se nevylučuje víra v Boha a láska k člověku stejného pohlaví, tak se nemůže vylučovat ani to.

Hlavně, že jste šťastné - já bych nic jiného nehledala :).
Alice Stronghold: be differentspiritofdream on June 14th, 2007 11:50 am (UTC)
You´re welcome. :))
e_danae: Cant Look Away by amegafutteimasue_danae on June 21st, 2007 11:23 am (UTC)
Díky za tenhle upřímný příspěvek. Přestože v něm se vším nesouhlasím, hodně mi říká.
Jsem ráda, že se nechceš vzdát toho, k čemu jsi ve své víře došla, i když by možná bylo mnohem jednodušší udělat za veškerou minulostí tlustou čáru, říct "hehe, dětské poblouznění, Pán Bůh neexistuje, něco jsem si nalhávala, budu si dělat, co chci".
Naprosto stejně jsem si jista, že se tě nevzdá Bůh. Nevzdá se tě nejen tehdy, když budeš dělat něco, co pokládáš za správné a někdo jiný třeba za nesprávné. Nevzdá se tě dokonce ani tehdy, když budeš dělat něco, o čem víš moc dobře, že je to totálně blbě. Takový je On. Můžeš ho zarmoutit, ale nemůžeš ho znechutit. Ničím, co uděláš, ho nedonutíš, aby tě poslal k vodě. Taková je moje zkušenost.

Proto jsem ráda, že ve vztahu s ním pokračuješ a neuzavíráš se mu. A přeju ti, aby ten vztah rostl a sílil.
Alice Stronghold: be differentspiritofdream on June 21st, 2007 04:28 pm (UTC)
Díky.