?

Log in

No account? Create an account
 
 
14 June 2007 @ 08:49 pm
Eh... tak prý už jen jedna. Maximálně dvě. :))  
Dnešní zkouška dopadla...no velmi dobře (to je známka, ne osobní názor :D), což mi udělalo vééélkou radost. Chííí. A jelikož výsledky z dějin umění STÁLE nejsou, tak pořád počítám s tím, že jsem tu zkoušku udělala. :) Tak už jen napsat ročníkovku a naučit se na historickou mluvnici. A pak budu mít prázdniny. Hurááááááááá! Já chcíííííííííííí!
Tags: ,
 
 
Nálada: tiredtired
Poslouchám: Mika - Love today
 
 
 
Lucie ~ Dangerous: For the one with the key.dangerouss on June 14th, 2007 07:40 pm (UTC)
Na další čtvrtek?
Alice Stronghold: Polar bearspiritofdream on June 14th, 2007 07:41 pm (UTC)
Až na pondělí. 25. 6. :))
Lucie ~ Dangerousdangerouss on June 14th, 2007 07:44 pm (UTC)
Jé, to bude průvod studentů na Blansko. XD
(Anonymous) on June 14th, 2007 07:59 pm (UTC)
zlutasek
Ach... historická mluvnice, vždy mne děsila i lákala zároveň:) Zkoušku z ní se mi teda složit nepodařilo, to ne, ale všecky ty hláskové změny a deklinace jmenná, složená a particpium a supinum... no to je přece tak roztomilá dokonalost stále se proměňujícího jazykového systému (ano, já vím, až z jistého odstupu, ne když se tím vším má člověk probrat za týden)..
Já se zrovna začínám na příští čtvrtek učit morfologii, a taky my všecky ty nepravidelnosti sklonění a bohatsví gramatických kategorií nepřipadají tak poetické, jako kdyby mne se stejnou literaturou zanechal někdo na pustém ostrově a pravil: Hle, rajské ovoce všude vůkol, mámivé vůně a nektar přesladký - - - a důvtipná věda ligvistická nad všecky tyto půvaby vznešenější a spanilejší..
Alice Strongholdspiritofdream on June 14th, 2007 08:03 pm (UTC)
Jo, hysterka mě fakt baví. Ale jsem pasivní příjemce a neschopná produkovat a aplikovat. :)) Takže jsem zvědavá, jak ta zkouška, která byla předkládána se slovy:"O teorii mi moc nejde, budete mít úkoly, které mi dokážou, že tomu opravdu rozumíte, mě mališko děsí. :D
Jinak si užij morfoligii. ;)
A ani se už nemám sílu opětně vznášet nad tvým poetickým darem. Awww!
(Anonymous) on June 14th, 2007 08:10 pm (UTC)
zltsk
No takové malé poetické zadumání mi teda tohoto večera příchází na mysl daleko snadněji, nežli si morfologická fakta vytvářelí nové synapse:)
Alice Stronghold: Polar bearspiritofdream on June 14th, 2007 08:14 pm (UTC)
Nechej toho, já mám souborky až v září. :D:D:D
Ale souhlasím, poezie za večerů, jako jsou tyhle, ta přichází snadno.
(Anonymous) on June 14th, 2007 08:05 pm (UTC)
zlutasek
A zapomněl jsem podotknout - obdivuji tvou studijní píli a výkonnost, mně už jedna malá zkouška týdně citelně vyčerpá.. A o sepisování filosofických esejů už ani nemluvím, na to já potřebuji čas, byť se rozsahem sotva blíží tvému ročníkovému opusu...
Alice Stronghold: be differentspiritofdream on June 14th, 2007 08:09 pm (UTC)
Já si taky dneska dala poctivou a zaslouženou pauzu. :)))
Filosofické eseje, ježiši to musí být strašný!
A můj ročníkový opus je zatím stále jen ročníkovou troskou a zoufalým výkřikem pobíhajícím kdesi v útrobách mé hlavy. Na papíře to bude děs. Ale jsem skromná. Trojka bohatě stačí. :D
(Anonymous) on June 14th, 2007 08:18 pm (UTC)
zltsk
No nebylo, i když práci jsem odesílal namísto v pondělí či úterý (termín byl středa) až v sobotu a to ještě bez seznamu literatury a podobných přílepků, neb na poště mají přeci jen pouze do 12..na tom, lístečku, který mi vyjel z mašinky, než jsem šel na přepážku, stál časový údaj 11:59:16..
A jaké téma se honí hlavou tobě? Historické, jazykové, literární?
Alice Strongholdspiritofdream on June 14th, 2007 08:22 pm (UTC)
Literární. :)
(Anonymous) on June 14th, 2007 08:26 pm (UTC)
zltsk
To by se mi taky libílo, to tedy musíš prozradit víc...
Alice Strongholdspiritofdream on June 14th, 2007 08:30 pm (UTC)
No, já ještě ani sama nevím přesně. Ale bude to z literatury pro děti a mládež, mám v plánu se trochu pustit do Harryho Pottera. Snad. :)
(Anonymous) on June 14th, 2007 08:40 pm (UTC)
zltsk
No tak konečně bude mít Harry nějakou fundovanou vykladačku, jež nese kouzla snů ve své vlastní duši a tak se určitě i na jeho kouzelná dobrodružství podívá očima zasněnýma, alespon co jí možnosti odborného stylu dovolí:)
Alice Strongholdspiritofdream on June 14th, 2007 08:43 pm (UTC)
Spíš se obávám, že Rowlingová to dost odnese. :)))
Chci spíš ukázat, že její svět, ač krásně magický, je příliš nedotažený a zaplácaný zbytečným množstvím detailů pro detaily.
Ale nenechat se zmást - já ráda Harryho Pottera. ;)
(Anonymous) on June 14th, 2007 08:53 pm (UTC)
zlutasek
No já v této věci mám úsudek zcela nehotový, neb z Harryho příběhů si vybavím leda tak obálku toho posledního (je zelená?), viděl jsem ji někde vystavenou knihkupectví:)