?

Log in

No account? Create an account
 
 
04 November 2007 @ 11:53 am
Týnská literární...  
Snadno k přehlédnutí a přesto se stala pojmem. Alespoň v uričtém okruhu lidí. Ano, Týnská literární kavárna. Při příchodu od Staroměstského náměstí ji jistojistě přejdete, od Jakubské možná postřehnete, že nad dřevěnými vraty pod pseudogotickým obloukem je cosi napsáno. Ne, není to podpis žádného vandala. Právě jste objevili vchod do týnské literární kavárny. V příjemném polosklepě jsou rozmístěny stolečky, které lákají k posezení i k počtení. Ceny...no, jste v centru, takže jsou malilininko vyšší než v nádražním bufetu, ale zase si pochutnáte, to vám slibuju.
Proč ta šílená recenze na úvod? Včera po týdnu (dlouhém jak několik měsíců) talí opět přijela do Prahy. Šla jsem si ji vyzvednout z kurzu a cestou jsem se jen tak courala po starém městě. Zastávka u sv. Jakuba mě dostala do rozjímavé a klidné nálady a nějak jsem si cestu střihla "zadem". A šup, kavárna mě lákala a já jsem, poté, co jsme kousek vyprovodily Péťu, zatáhla talí do Týnské. Víte, je kouzelné jen tak sedět u jednoho stolečku a povídat si. Pod klenbou a v matném osvětlení si popíjet svařené víno. <3 *zamilovaná*
A pak nákup a loučení, vědomí toho, že se uvidíme "až" za 14 dní. Chjo. Aspoň mališký chjo. :)
Pozor, už jsme s talí absolvovaly prní společný nákup budoucího vybavení neexistujícího společného hnízdění. Máme slánku a pepřenku. Tulící!!! *_*
Ehm, ne, fakt nejsem šílená. Fakt ne. :D
Nicméně, do Týnské literární kavárny určitě někdy zaveďte své kroky. Hned vedle je knihkupectví, takže byste to nemuseli úplně minout. ;)
 
 
Nálada: lovedloved
Poslouchám: *brouká si*
 
 
 
Lucie ~ Dangerousdangerouss on November 4th, 2007 11:41 am (UTC)
No, kupovat si třeba pohovku by bylo lehce nepraktické. :D Když pominu fakt, že na ni nemáme. :D

Love! <3
Alice Stronghold: Letters only for you...spiritofdream on November 4th, 2007 11:43 am (UTC)
Hehehehe! To máš pravdu. XD

<3
(Anonymous) on November 4th, 2007 02:10 pm (UTC)
Lorrain
zní to dobře.-))Nádražní bufety beztak nemám ráda.-)Hlavně ne ten v Ústí.Na nádraží .(Jestli tam teda ještě je....)Já do Teplic vlakem jela naposledy v 87. V červnu. Měsíc předtím, než se narodila Starší.-)))))
Alice Strongholdspiritofdream on November 4th, 2007 02:14 pm (UTC)
Člověče, nemám tušení, jestli tam ještě je. :)
Lucie ~ Dangerousdangerouss on November 4th, 2007 02:42 pm (UTC)
Já o žádným nevím. :D