?

Log in

No account? Create an account
 
 
09 January 2008 @ 11:08 am
Odyssea za knihou.  
Co všechno jste vy schopni udělat pro knížku? Zoufalost mé osoby spočívala ještě do nedávné chvíle v tom, že jsem opravdu byla ochotná vydat se na expedici do Slaného, Loun či Hradce Králové.
Na zkoušku potřebuju knihu. Knihu, po které už několik desetiletí neštěkl pes. Jen já. Hezky jsem si ji objednala ze zaprášeného skladu starých a nechtěných knih. Opravdu ji potřebuju. Musí ležet vedle mě, zatímco o ní budu psát výklad. Bez ní to nejde. A tak jsem včera šla, objednat si zaprášenku ze skladu a... a OUVEJ!!! Čtyři rezervace!!! Nevěřícně jsem zírala na počítač. A začala obvolávat známé. V Kladně nic. V Ústí nic. V Teplicích nic.
Ještě, že dangerouss je tak úžasná a než jsem dojela domů, projela mi seznam knihoven v republice. No, Louny, Slaný a Hradec Králové.
Můj strejda si kvůli mě zařídil legitku do knihovny. (I když jeho pes vůbec, ale vůbec nečte.) V pondělí by mi ji mohl poslat v balíku. Dojde do středy?
A protože nevěřím české poště, tak v neděli jedu na návštěvu. Kam? No přece za strejdou a tetou do Hradce Králové. Doufám, že mi dají i oběd. :))
Výhodou je, že když pojedu vláčkem, tak toho i hodně přečtu a udělám, takže tím neztratím skoro žádný čas. Juj.
No, toliko jsem ochotná udělat pro knihá já.
Co vy? Kam byste až jeli, kdybyste ji opravdu potřebovali? :)
Tags:
 
 
Nálada: tiredtired
Poslouchám: Vypsaná fixa - Fenomén
 
 
 
neviathiel on January 9th, 2008 11:49 am (UTC)
Před devíti (uh, už tolik?) lety jsme se stěhovali na druhý konec republiky, několikrát do roka (no... tak dnes už jen jednou) jedu za příbuznými a momentálně studuju v Praze a semestr jsem dojížděla každý víkend sto kilometrů domů, protože jsem tam měla potkany. Takže momentálně jsem se dopracovala do stavu, kdy pro mě hodina a půl v autobuse není nějaký problém, kvůli půlce víkendu na chatě jsem jela tři hodiny v sobotu tam a další tři v neděli ráno zpátky a na Depeche mode jsem se táhla až do Bratislavy, protože lístky na pražský koncert byly vyprodané dřív, než jsem se dostala internetu.
Jsem ale navíc strategicky umístěna v Praze, odkud se dá vlakem dojet kamkoliv, takže to mám jednodušší. Nejdál jsem pro knihu jela do Budějovic, to jsem ale spojila s návštěvou kamarádky a nevěděla jsem jistě, jestli v tom antikvariátě ještě bude.
Odpověd na tvou otázku: Klidně i do Ostravy.
Alice Stronghold: My freedom...spiritofdream on January 9th, 2008 12:00 pm (UTC)
*thumbs up*
Jo, já se taky chystala do Loun. Vážně. :)