?

Log in

No account? Create an account
 
 
03 April 2008 @ 03:45 pm
"...a studánka je plná krve a každý už z ní někdy pil..."  
Momentálně bych byla asi nejspíš vděčná každému, kdo by mi nabídl ránu z milosti. Nebo utrhnul hlavu. Učit šest hodin v kuse je moc. Hlavně když se vaše vedoucí učitelka rozhodne, že poslední hodinu budou brát žáci něco zcela odlišného, než říkala včera, a vy musíte během pětiminutových přestávek předělávat krok po kroku přípravu. Nestihla jsem se najít a byla jsem ráda, že deváťákům jsme o hodině pustily dokument, takže to nevyžadovalo naši aktivitu.
Nicméně... :)
Víte, ačkoliv mi není dobře a neumím si ještě tak úplně přestavit, že bych tohle měla dělat den co den až do důchodu, stejně mě to baví. Nejsem uvyklá vstávat a z toho je mi mizerně, ale ta práce... ona je opravdu pro mě. Šesťáci se dneska učili, co je to falanga. Názorně. :)
V devítce jsme požádaly o reflexi na naši činnost. Děti umějí být kruté a řeknou, co si myslí, když mají příležitost. A nedopadly jsme vůbec zle. Ba naopak. Dopadly jsme v jejich očích velmi vysoko. Za 14 dní jsem se naučila znát jména dětí z 6 tříd, začínám se chytat v tom, kdo pracuje, kdo se fláká, kdo má potenciál, kdo tam jen sedí a kouká. Za 14 dní jsem se naučila, že kamarádka můžu být jen do určité míry a že dloubavé narážky fungují zatraceně dobře. Jen jedna slečna napsala, že jí osobně nejsem moc sympatická (aby jo, když jsem jí dala dvě pětky za práci v hodině), ale že oceňuje moji připravenost a toleranci. No chápete to? :) *naplňující pocit*
Objevila jsem jednu začínající spisovetelku ff, která zatím tak trošičku nesměle (ale ona se rozepíše, věřím tomu, je opravdu dobrá) publikuje svá dílka pod přezdívkou Aenda. Objevily jsme básníka, který sice vypadá, že o hodinách spí, ale jeho výkony jsou neuvěřitelně kouzelné. A také jsme objevily přirozeně inteligentní dívku, která se skutečně zamýšlí nad poezií a rozumí jí.
Nemůžu uvěři tomu, že zítra budu mít poslední hodinu češtiny.
 
 
Nálada: sore*bolí hlava*
Poslouchám: Karel Kryl
 
 
 
(Anonymous) on April 3rd, 2008 03:13 pm (UTC)
5
Teda dat pri takovehle prilezitosti nekomu v cizi tride dve petky :-/, mam pocit jestli spis nezvysis rady ucitelek s mentalitou z dob hodne davno minulych. Jiste, ty si to urcite nejak zduvodnis, ale samo o sobe je to dost nenormalni..
Je jasny, ze nenapisou nic uprimne kritickeho, kdyz ty nazory nejsou anonymni (jak pises, ze TA slecna, ktere jsi dala dve petky napsala, ze ji nejsi sympaticka). Ale davat nejake holce, o ktere nic poradne nevis dve petky (jeste z tak pochyneho duvodu jako "prace na hodine"), je s prominutim velka pitomost. Takhle si ty zaky neziskas.
Alice Strongholdspiritofdream on April 3rd, 2008 03:27 pm (UTC)
Koukám, že ta anonymita je v oblibě.
Ono to té slečně stejně neublíží, jen jsem jí chtěla upozornit, že když zadám nějakou práci a ona si celou hodinu piluje nehty, maluje si nebo se baví z kamarádkou, tak si za to ponese následky.
Taky dávám jedničky těm, kteří se snaží. Jejich klasifikaci to nezmění, ale dá jim to jasný signál, že i jejich práce se hodnotí.
Bylo to anonymní. Já jen znám její písmo. Teda spíš ne-písmo. :)
Zvláštní. Anonymita je pěkná věc. Ale občas si myslím, že lidi se za svoje názory stydí.
(Anonymous) on April 3rd, 2008 07:47 pm (UTC)
Tak to potom jo, kdyz je to jen nanecisto. Uz jsem se lekl, ze bys treba nejake hodne studentce, ktera mela akorat spatny den nebo nemela co rict, takhle komplikovala zivot. :) K anonymite muzu rict tolik, ze tenhle podivny system nenabizi policko pro podepsani, jako snad vsechna jina fora. Nabizi jen - LiveJournal user (nejsem), OpenID (nejsem, nemam) a anonymous (bez moznosti jakehokoliv podpisu). Takze mi nezbylo nez to treti. A zase nepisu dopis, tak mi pripada blby se podepisovat na konci textu treba nejak jako "vas Franta Vomacka". :) Kdyby to ale nabizelo kolonku pro podpis, tak bych anonymem nebyl, ale nenabizi.
(Anonymous) on April 4th, 2008 12:10 pm (UTC)
Kleio
Není těžké napsat třeba jméno do subjektu, tak to dělá většina lidí. A ti, kteří to nedělají, jsou tak laskaví, že se podepíší na konec svého komentáře.
Vlastně je mi úplně jedno, kdo co píše, ale bylo by to opravdu milé, kdybych si za slovy mohla představit alespoň jméno.
Kleio. (Není to těžký, ne?)
e_danae: Cant Look Away by amegafutteimasue_danae on April 3rd, 2008 08:10 pm (UTC)
Je vždycky příjemné číst si o někom, kdo našel správný prostor pro uplatnění svého obdarování. A ty ten dar evidentně máš :)
Alice Stronghold: Books are love!spiritofdream on April 4th, 2008 05:07 pm (UTC)
Dar? Prokletí?
To se uvidí časem.
Jsem začátečník a je to vidět. Ale dělám chyby, které odstraní čas. :)
(Anonymous) on April 4th, 2008 07:18 pm (UTC)
Aenda
Zdravím. Byla jsem hrozně ráda když jsme objevila tvůj komentář na blogu a i když ohkaz v záhlaví funkční nebyl, tak jsme tě s pomocí kamaráda vypátrala (tak těžké to zase nebylo, postačil mi vyhledávač a trocha buzerace právě ze strany kamaráda). Jsem překvapená že jsi se o mé osobě zmínila na to vůbec nejsem zvyklá, takže mě to docela uvedlo do rozpaků ,ale musela jsem se i zasmát. Já na spaní v hodinách jen nevypadám, ale já opravdu ve své podstatě spím s otevřenýma očima. To má někdo tak když v noci nespí a ve dne je to pak znát, asi budu muset přestat snít o krásných dálkách a popouštět uzdu představivosti, popřípadě se nezahrabávat do knih místo spánku. Pokud jsi četla ty pokusy o básně na blogu tak většina znich je téměř dva roky stará(napsala jsem je tedy ve 12). Loučím se jdu hrabat knižky=)
Alice Stronghold: Books are love!spiritofdream on April 5th, 2008 08:19 am (UTC)
Je zvláštní, že ten odkaz v záhlaví nefungoval. To je velká škoda, škoda, škoda.
Dávala jsem tam odkaz na zcela jiný web. Vlastně je zváštní, že jsi tohle našla, a je zvláštní, když někdo, o kom píšu, čte tohle. :D
A tvůj kamarád je znamenitý slídil. :)))
ankhoress: Severussmrtka on April 6th, 2008 09:33 am (UTC)
Wow! To zní úžasně:) Skoro jsi mě "znovunadchla" pro práci učitelky, ale pak m došlo, že nemám trpělivost a že bych ty děti asi předčasně pozabíjela. XD
Přeju hodně štěstí:))