?

Log in

No account? Create an account
 
 
20 April 2008 @ 11:36 am
Chybí mi...eh, co vlastně?  
Včerejší deštivý den se nesl ve znamení nakupování, posezení u čaje a ňufání. Není nad to procházet se Prahou pod jedním deštníkem. Byly jsme přitisknuté těsně k sobě a tentokrát se nad tím nepozastavoval vůbec nikdo. Ostatně, jak jinak byste se chtěli pod ten deštník vejít, ne? :D
Důležitý poznatek ze včerejška zní: Jasmínová čajovna už asi osm let neexistuje. Takže jsme opět skončily U Zeleného čaje u mističky kuskusu a u šálků s masalou. Juj.
Vlastně mi ani nevadí, že pršelo. Bylo to neskutečně kouzelné. Chrliče na sv. Vítu tryskaly proudy vody, lidí v ulicích bylo málo. Snad jen ta zima a Dangiiny promáčené botky, to mi trošku vadilo. (Nebo to, že jsem jí nemohla ty nohy zahřát?)
Od romantické procházky zpět k problému. :)
Dneska jsem se chtěla pustit do práce. Referát jsem si prozíravě stihla napsat už v pátek, takže dneska mi schází "jen" pragmatická analýza dialogu. Chtěla jsem být svědomitá, pusitila jsem se do práce tak před hodinou. Jenže hned jak jsem otevřela notes, narazila jsem na důležitý problém. Nevím, jak se vědecky přepisuje mluvený text. Jsou na to domluvené značky, jejich popis je v knize, kterou nemám a ani mít nebudu. Takže?! Prohledala jsem celý internet, dokonce jsem i napsala do jazykové poradny. Jsem zvědavá, jak to dopadne. Zatím nejlepší informace mi poskytl, a to jistě mnnohé překvapí, pan Václav Moravec. Našla jsem kdesi jeho záznamy, jak si přepisuje hovory s politiky. Zjistila jsem, že ty značky jsou docela podobné tomu, co jsem zahlédla v té knize. No, snad mi tu práci neomlátí o hlavu, když bude dialog přepsaný ne zcela přesně.
Chybí mi... kniha pro návod, vůle k přepsání, nadšení pro pragmatickou analýzu textu, schopnost rozlišovat jednotlivé vrstvy textu.
Chybí mi... objetí, které by mi řeklo, že vůbec nevadí, že mi všechno předešlé chybí, úsměv, který mi říká, že všechno dokážu, polibek, který by mi naznačil, že pragmatika je jen další překážka, kterou musím přeskočit.
Chybí mi s bez ní už to nejde.
Kdo? Však vy víte. ;)

A konec kecání, jdu vařit oběd, třeba se mi vrátí vůle k práci. :)
 
 
Nálada: lazylazy
Poslouchám: směs houslové klasiky
 
 
 
Lucie ~ Dangerous: Girl or fairy?dangerouss on April 20th, 2008 10:51 am (UTC)
Začneme pracovat obě dvě, jo? A společně to půjde. :)

Bylo to skvělé, nejít na angličtinu, objevit úžasný obchod, který na internetu zmiňují jen pochybní emo lidé (hledala jsem :D), čajovnička, chrliče a u toho všeho moje úžasná hřejivá talí. :-***
Alice Stronghold: Imagine me&you...spiritofdream on April 20th, 2008 10:55 am (UTC)
No, tak to doufám. :)
Jen si nechám slehnout oběd a vrhnu se na to. Není to tak těžký. Snad. :D

*posílá kytičku*
Bylo to skvělé. :-***
Lucie ~ Dangerous: Draw me a sheepdangerouss on April 20th, 2008 10:57 am (UTC)
*přilísla se*
ňuf
Alice Stronghold: Books are love!spiritofdream on April 20th, 2008 03:13 pm (UTC)
Muhííííí! Mám to hotový!
Jupí. A můžeš za to ty, Jitka a lamy. XD

Kuju. *kytička*
Lucie ~ Dangerous: Hot chocolatedangerouss on April 20th, 2008 03:33 pm (UTC)
Proč Jitka? Proč lamy? A jaký lamy? :)
Zrovna dělám beta-read. :)
Alice Stronghold: Be yourself. :)spiritofdream on April 20th, 2008 03:57 pm (UTC)
No, Jitka proto, že mi ukázala lamy. Chí, až budeš online, taky ti ukážu lamy. :D

Kuju. ^^
Lucie ~ Dangerous: White rosedangerouss on April 20th, 2008 04:08 pm (UTC)
Až to uvidíš, nebudeš tak děkovat. :D