Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Chybí mi...eh, co vlastně?

Včerejší deštivý den se nesl ve znamení nakupování, posezení u čaje a ňufání. Není nad to procházet se Prahou pod jedním deštníkem. Byly jsme přitisknuté těsně k sobě a tentokrát se nad tím nepozastavoval vůbec nikdo. Ostatně, jak jinak byste se chtěli pod ten deštník vejít, ne? :D
Důležitý poznatek ze včerejška zní: Jasmínová čajovna už asi osm let neexistuje. Takže jsme opět skončily U Zeleného čaje u mističky kuskusu a u šálků s masalou. Juj.
Vlastně mi ani nevadí, že pršelo. Bylo to neskutečně kouzelné. Chrliče na sv. Vítu tryskaly proudy vody, lidí v ulicích bylo málo. Snad jen ta zima a Dangiiny promáčené botky, to mi trošku vadilo. (Nebo to, že jsem jí nemohla ty nohy zahřát?)
Od romantické procházky zpět k problému. :)
Dneska jsem se chtěla pustit do práce. Referát jsem si prozíravě stihla napsat už v pátek, takže dneska mi schází "jen" pragmatická analýza dialogu. Chtěla jsem být svědomitá, pusitila jsem se do práce tak před hodinou. Jenže hned jak jsem otevřela notes, narazila jsem na důležitý problém. Nevím, jak se vědecky přepisuje mluvený text. Jsou na to domluvené značky, jejich popis je v knize, kterou nemám a ani mít nebudu. Takže?! Prohledala jsem celý internet, dokonce jsem i napsala do jazykové poradny. Jsem zvědavá, jak to dopadne. Zatím nejlepší informace mi poskytl, a to jistě mnnohé překvapí, pan Václav Moravec. Našla jsem kdesi jeho záznamy, jak si přepisuje hovory s politiky. Zjistila jsem, že ty značky jsou docela podobné tomu, co jsem zahlédla v té knize. No, snad mi tu práci neomlátí o hlavu, když bude dialog přepsaný ne zcela přesně.
Chybí mi... kniha pro návod, vůle k přepsání, nadšení pro pragmatickou analýzu textu, schopnost rozlišovat jednotlivé vrstvy textu.
Chybí mi... objetí, které by mi řeklo, že vůbec nevadí, že mi všechno předešlé chybí, úsměv, který mi říká, že všechno dokážu, polibek, který by mi naznačil, že pragmatika je jen další překážka, kterou musím přeskočit.
Chybí mi s bez ní už to nejde.
Kdo? Však vy víte. ;)

A konec kecání, jdu vařit oběd, třeba se mi vrátí vůle k práci. :)
Tags: , lu, zamýšlím se
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments