?

Log in

No account? Create an account
 
 
10 June 2008 @ 05:28 pm
Když je hlava mimo, musím zaměstnávat tlapky.  
Nikdy nebudu vařit, tvrdila jsem všem a všude, když jsem byla malá (a pubertální). Hnusila (ano, skutečně se mi hnusila!) se mi představa toho, že domů přijde zpocený manžel a místo toho, aby udělal cokoliv jinýho, si jen sednul na gauč ve zpocených ponožkách, sledoval fotbal s pivem a jen tak mezi řečí houknul: "Nemáš žrádlo?" Netuším, kde se v mé malé hlavičce zrodila tahle představa, neb ani u nás doma, ani u babičky to takhle nechodilo, ale tohle pro mě znamenalo vaření. Nevěčná činnost pro nakrmení hladových krků. A naví mě vždycky štvalo, že mi do hlavy vtloukali, že když nebudu umět vařit, žádný chlap si mě nevezme. (A taky že nevezme!!!)
Jenže když jsem odrůstala, stále více času jsem trávila v babiččině kuchyni. Už jsem tu mluvila o své babičce? Asi už mockrát, že jo? Sledovala jsem, jak se jednotlivé nesouvislé kousky pod jejíma rukama mění, dokud z nich nevykouzlila něco úžasného. A před pár lety jsem zatoužila po tom samém. Vykouzlit něco svýma vlastníma rukama.
Ne, stále nevařím. Nevařím proto, že mám hlad. Dělám to přesně tak, jak říkala babička. Prostě mě to baví. Zaměstnat ruce, míchat a čarovat. Když je mi smutno, tak vařím. Patlám. Míchám. Peču. Ještě neumím dělat moc sladkostí, jen svůj oblíbený tvarohový drobenkový koláč, který se mi nikdy nepovede. A jednu primitivní bábovku. Ale to nevadí, až budu chtít, najdu si návod.
Lepší je stejně vaření bez návodu. Experiment.
Čekáte pointu?
Během odpoledne jsem udělala dvě pomazánky, jeden salát, peču perník a momentálně se mi ještě připravuje tresčí salát s kukuřicí. Má někdo hlad? Já kromě té tresky nebudu nic jíst... A asi udělám další pomazánku. Pořád mi totiž není líp, než když jsem začala...

Edit: (o 15 minut později) Zabralo! Zabralo!!! Terapie vařením je skvělá věc. A teď jdu sníst tu tresku, aby mi bylo ještě líp. :)
 
 
Nálada: indescribableindescribable
Poslouchám: klapání do ticha
 
 
 
ext_74555 on June 10th, 2008 03:45 pm (UTC)
A z čeho je ti smutno? To musí být vážné, když to nespravily ani dvě pomazánky, jeden salát a tresčí salát.
Já vařím pro zábavu. A hlavně pro lidi. Někdy i pro sebe udělám něco mňam, když mám chuť, ale víc mě baví vařit pro někoho, kdo mě potom pochválí (nebo taky ne, ale většinou jsou ti lidi slušně vychovaní a chválí všechno *smích*). Z čehož vyplývá, že pro upoceného manžela bych určitě nevařila - ten by určitě nechválil *mrk*
Alice Stronghold: Fruity!spiritofdream on June 10th, 2008 03:53 pm (UTC)
Hih, hrozně mě baví vařit pro talí. A hrozně mě baví navařit si, když naši nejsou doma. Vždy, když naši odjeli, domluvily jsme se s kamarádkou na filmovém maratonu, přijela na dva dny, které jsme proležely na rozloženém gauči u filmů a u jídla. A chválila vždycky.
Baví mě vařit pro zábavu. Vaření je zábava. Ale jen do chvíle, kdy to chci já. Vařím, když já chci, a ne, když to někdo chce. :D *egoistická* ;)
Vždycky jsem tvrdila, že vařím jídlo s omezenou přitažlivostí - jediný, komu chutnalo, jsem byla já. Ale pak to ochutnali i jiní a náhle bylo po omezené přitažlivosti. Babička (ta druhá, ne ta, kterou mám ráda) by měla radost - umím vařit a nezůstanu na ocet. :D

A z čeho jsem smutná? Mno... z radosti, kterou jsem si neuměla a nechtěla vychutnat.
branwen: kočka & pavoukbranworld on June 10th, 2008 03:53 pm (UTC)
to zní jako zajímavá terapie :)) možná to někdy vyzkouším... (pokud se dostanu přes nesmysly jako vafle nebo kuřecí karimajonéza...)
ať ti to vaření brzo zlepší náladu ^_^
Alice Stronghold: Be yourself. :)spiritofdream on June 10th, 2008 03:59 pm (UTC)
Snažím se.
Nedá si někdo se mnou? :)
branwen: kočka & pavoukbranworld on June 10th, 2008 06:00 pm (UTC)
mmm... když tak nabízíš :D
Alice Stronghold: Be yourself. :)spiritofdream on June 10th, 2008 06:47 pm (UTC)
*posílá krabici s chlebíčky*
branwen: attackbranworld on June 10th, 2008 09:15 pm (UTC)
*s plnou pusou děkuje a moc si pochutnává*
Lucie ~ Dangerousdangerouss on June 10th, 2008 04:55 pm (UTC)
*objala*
Alice Stronghold: Tea is love!spiritofdream on June 10th, 2008 04:59 pm (UTC)
Neobjímej a nech se přitulit, jo? ^^
Lucie ~ Dangerousdangerouss on June 10th, 2008 05:45 pm (UTC)
*tulí se*
Alice Strongholdspiritofdream on June 10th, 2008 05:48 pm (UTC)
*něžně objímá a opečovává*
tits_teapot on June 10th, 2008 05:08 pm (UTC)
Vaření je strašně bézva. Já hrozně ráda dělám maso. jakékoliv jakkoliv. Nejvíc se vyřádím an kuřeti. To vždycky poseču celý bylinkový záhonek a nasypu na to snad všecko koření, poleju medem, dám česnek, citrón...prostě anarchie:D. Je to strašný relax. Jen mě pak nebaví čekat, až se to upeče...:/

Ať tě už rozesmutnilo cokoliv, jsem ráda, že ti treska zlepšila náladu... Můžu ochutnat:)??? *nastavuje tlapku*
Alice Stronghold: Fruity!spiritofdream on June 10th, 2008 05:12 pm (UTC)
Proto jsou pomazánky bezva věc. :D

A nejspíš mě nejvíc rozesmutnily hormony. :)
Tlapku? Budeš špinavá. Dám ti to v mističce. :D