Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Music:

Sláva, hurá výletu, (nezmokly jsme) už jsme tu!

A už abych byla zase pryč.
Přátelé, co vám mám povídat. Stanování je dobrodrůžo, ať už člověk stanuje kdekoliv. Ale vlastně je mi fuk, že v kempu čas zamrzl a momentálně je tam tak rok 1960. Byla jsem totiž další týden s talí a zvykla jsem si na její hřejivou přítomnost natolik, že nechápu, jak to bez ní vydržím 14 dní. Nejsem smutná a šílená jen proto, že ve čtvrtek se tady objeví. Loni mě děsně sebralo, když jsme se po létě loučily. Loni v létě jsem pronesla, že netuším, jak vydržím celý ten roční kolotoč znovu. A kolotoč je fuč. Čas, po které talí bude na návštěvy odjíždět a tady bude doma, se blíží. Momentálně se táhne jako med a já se nemůžu dočkat. Už jen měsíc a něco. Jen měsíc... Jen? Nu, dobrá. Je to méně než dva roky.
Zpět k tomu výletu, abych se držela tématu.

V úterý jsme se s talí vydaly na dobrodružný výlet. Po dlouhých diskuzích a chvilkách zoufalství jsme se rozhodly pro Křivoklátsko a pro kemp v Roztokách u Křivoklátu. (Lidičky, nikdy nevěřte internetové reklamě a tomu, co vám říkají o vybavenosti kempů!) Už první den byl docela krizový s plnou a těžkou krosnou (a to talí měla ještě asi tak dvakrát těžší) jsme jen tak tak stihly v Berouně přeskok na motoráček. Dojely jsme do Roztok a neměly tušení, kam sakra jít. Podle mapy kousíček, v realitě tři kilometry do kopce. Naše zoufalství bylo tak očividné, že nás hodný pan pošťák vyvezl do toho kopce ve své dodávce. I tak jsme se na místo domnělého kempu tak tak doplazily. Teprve po pár dnech jsme zjitily, že jsme nebydlely v kempu, ale na místním hřišti. Nicméně... správcová nás tam ubytovala, tak co. :D
Ještě ten den jsme se vydaly na Křivoklát, bohužel už bylo docela pozdě a nestihly jsme žádnou prohlídku, jen malý okruh po okouknutí křivoklátských strašidel a příšerátek. Poučení z této exkurze do sklepení zní - v křivoklátských lesích jedině v sudém počtu, jasný?! ;) Večer jsem zjistila, jak se vaří na lihovém minivařičku, a taky mi byla neskutečná, ale opravdu neskutečná zima! (A zrovna jak na potvoru jsem neměla hřejivé tulidlo!)
Druhý den jsme vyrazily do Berouna, hned na nádraží zmerčily místní točenou limonádu, kterou tam nabízejí asi ve 12 různých příchutích. Pak jsme si prohlédly historický střed a šly jsme hledat medvídky. Juj, ti byli ale pěkní. Teda... on byl jenom jeden, který v tom dešti vykoukl a udělal radost ostatním, ale já vím, že jsou tam v tom výběhu tři. Ha. V Berouně jsem se marně snažila rozmrznout u dortíku a horké čokolády, nicméně nezahřála. Marně vzpomínám, co mě zahřálo. Snad večer horká sprcha? Nebo hřejivé tulidlo?
Výlet třetí se konal směrem od Křivoklátu dále, do Zbečna a na ukázku barokní selské architektury. Hamouzův statek byl bezva! Po cestě nás strašlivě bolely nožičky a to jsme neušly moc. Asi jen 8km. Hih, a během tohohle výletu jsem si opět mohla ověřit, že stačí zamrkání pěkné tvářičky a chlapy tajou jak máslo. Talí neměla gumičku. Kousek nad hradem jsme míjely malý krámeček se suvenýry. Mladík-prodavač přiběhl, div se nepřerazil, aby talí obsloužil. I tázala se krásná panna, zda-li v místě zdejším nemá mládenec něco, čím by si své krásné zlaté kadeře mohla svázat. Neměl. Tak ji věnoval svou gumičku. Oh yeah. ;)
S unavenými nožičkami jsme se rozhodly další den vyrazit zase raději do civilizace a navštívily jsme Rakovník. Bylo to v pátek a bylo děsivé vedro. Ale Rakovník, to je pěkné město! V cukrásně jsme se ovlažily frapé (které Dangie nějak neuvěřitelně zkyslo!) a zmrzlinou, chodily jsme a okukovaly, papírnictví prošmejdily a ve věži jsme si úsměvem na dalším mládenci získaly další slevu. Jelikož jsme měly poměrně hodně času, než nám jel vláček, šmejdily jsme dále. Já sice v jedné výloze zahlédla pěkné šatičky do Rejoice, ale nakonec si je domů veze talí. Mám prostě divnou postavu. Chm. Já cííííí!
V sobotu jsme podnikly výlet největší. Túra na Žebrák a Točník byla bezva. Sice jsem děsivě nadávala při posledním půl kilometru, ale když já jinak do kopců chodit neumím. (*tiché omlouvajík*) A i na Točníku mají medvědy. Jo a kdybyste někdo toužili po koťátku, tak na Točníku je rozdávají. Pravá hradní!!! Ostatně, celý ten výšlap byl nějaký až moc kočičkový. Až bude mít talí fotky, tak tam bude zcela viditelná kočičí žebrácko-točnická série. :) Na Žebrák jsme se bohužel nedostaly, protože se přímo pod ním konal koncert České hrady. Škoda. Tak jsme si ho alespoň obešly a ofotily. Konečně se mi už nikdy nebudou ty dvy hrady plést.
Pod hradem je kafé bar Bárka, kde mají výborné a levné kávy, čaje, sahlepy, palačinky... No prostě bájo! Až někdy pojedete na Točník, určitě se tam stavte! Doporučuje Medvídek a Košiška. :)
V neděli bylo neskutečně hnusně. Neskutečně. Původně jsme chtěly jít na 12kilometrů vzdálený hrad Týřov (zřícenina hradu kastelového typu! Ach! <3), ale tento výlet byl zavrhnut. Místo toho jsme celý den strávily na Křivoklátě a konečně jsme si ho obešly i zevnitř. Naštěstí jsme měli (my všichni!) štěstí na průvodkyni. Naneštěstí ve skupince byly i tři malé děti. Chm. S něčím, co nemá ani 70 centimetrů se na hrady nechodí!!!!!
Ve svíčkárně jsme objevily medoládu - pochoutku z pravého včelího medu. V kavárničce nad svíčkárnou jsme medoládu ochutnaly. Hezky rozetřenou na lívanečku. A taky jsme si tam daly obří konvici se skořicovým čajem, který byl neuvěřitelně dobrý. A hlavně ho bylo hodně. Čistě btw, místní slečna obsluhující mě tam trochu nedecentně sváděla. Ehm.
Po propršelém dni bylo rozhodnuto, že si náš pobyt o den zkrátíme. Sice jsme původně chtěly ještě jeden výlet, ale nechtěly jsme riskovat. Podle toho deště, který nás zastihl ve vlaku, jsme udělaly dobře. A ne, nevrátili nám peníze za den, který jsme tam nestrávily. V Berouně jsme si ještě jednou dokoupily zásoby točené limonády, talí dvě petky (višňovou a borůvkovou), já jednu petku (višňovou) a ještě každá jeden malý kelímek (já alpské bylinky, talí kiwi), abychom měly tip na příště.
Celkové hodnocení - výlet: šest z deseti, kemp: mínus dvě (a měl by mínus čtyři, kdyby paní nebyla hodná a ochotná)
Tags: historické exkurze, lu, nakupuju, čaj, šatičky
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 17 comments