?

Log in

No account? Create an account
 
 
14 July 2008 @ 08:25 pm
Sláva, hurá výletu, (nezmokly jsme) už jsme tu!  
A už abych byla zase pryč.
Přátelé, co vám mám povídat. Stanování je dobrodrůžo, ať už člověk stanuje kdekoliv. Ale vlastně je mi fuk, že v kempu čas zamrzl a momentálně je tam tak rok 1960. Byla jsem totiž další týden s talí a zvykla jsem si na její hřejivou přítomnost natolik, že nechápu, jak to bez ní vydržím 14 dní. Nejsem smutná a šílená jen proto, že ve čtvrtek se tady objeví. Loni mě děsně sebralo, když jsme se po létě loučily. Loni v létě jsem pronesla, že netuším, jak vydržím celý ten roční kolotoč znovu. A kolotoč je fuč. Čas, po které talí bude na návštěvy odjíždět a tady bude doma, se blíží. Momentálně se táhne jako med a já se nemůžu dočkat. Už jen měsíc a něco. Jen měsíc... Jen? Nu, dobrá. Je to méně než dva roky.
Zpět k tomu výletu, abych se držela tématu.

V úterý jsme se s talí vydaly na dobrodružný výlet. Po dlouhých diskuzích a chvilkách zoufalství jsme se rozhodly pro Křivoklátsko a pro kemp v Roztokách u Křivoklátu. (Lidičky, nikdy nevěřte internetové reklamě a tomu, co vám říkají o vybavenosti kempů!) Už první den byl docela krizový s plnou a těžkou krosnou (a to talí měla ještě asi tak dvakrát těžší) jsme jen tak tak stihly v Berouně přeskok na motoráček. Dojely jsme do Roztok a neměly tušení, kam sakra jít. Podle mapy kousíček, v realitě tři kilometry do kopce. Naše zoufalství bylo tak očividné, že nás hodný pan pošťák vyvezl do toho kopce ve své dodávce. I tak jsme se na místo domnělého kempu tak tak doplazily. Teprve po pár dnech jsme zjitily, že jsme nebydlely v kempu, ale na místním hřišti. Nicméně... správcová nás tam ubytovala, tak co. :D
Ještě ten den jsme se vydaly na Křivoklát, bohužel už bylo docela pozdě a nestihly jsme žádnou prohlídku, jen malý okruh po okouknutí křivoklátských strašidel a příšerátek. Poučení z této exkurze do sklepení zní - v křivoklátských lesích jedině v sudém počtu, jasný?! ;) Večer jsem zjistila, jak se vaří na lihovém minivařičku, a taky mi byla neskutečná, ale opravdu neskutečná zima! (A zrovna jak na potvoru jsem neměla hřejivé tulidlo!)
Druhý den jsme vyrazily do Berouna, hned na nádraží zmerčily místní točenou limonádu, kterou tam nabízejí asi ve 12 různých příchutích. Pak jsme si prohlédly historický střed a šly jsme hledat medvídky. Juj, ti byli ale pěkní. Teda... on byl jenom jeden, který v tom dešti vykoukl a udělal radost ostatním, ale já vím, že jsou tam v tom výběhu tři. Ha. V Berouně jsem se marně snažila rozmrznout u dortíku a horké čokolády, nicméně nezahřála. Marně vzpomínám, co mě zahřálo. Snad večer horká sprcha? Nebo hřejivé tulidlo?
Výlet třetí se konal směrem od Křivoklátu dále, do Zbečna a na ukázku barokní selské architektury. Hamouzův statek byl bezva! Po cestě nás strašlivě bolely nožičky a to jsme neušly moc. Asi jen 8km. Hih, a během tohohle výletu jsem si opět mohla ověřit, že stačí zamrkání pěkné tvářičky a chlapy tajou jak máslo. Talí neměla gumičku. Kousek nad hradem jsme míjely malý krámeček se suvenýry. Mladík-prodavač přiběhl, div se nepřerazil, aby talí obsloužil. I tázala se krásná panna, zda-li v místě zdejším nemá mládenec něco, čím by si své krásné zlaté kadeře mohla svázat. Neměl. Tak ji věnoval svou gumičku. Oh yeah. ;)
S unavenými nožičkami jsme se rozhodly další den vyrazit zase raději do civilizace a navštívily jsme Rakovník. Bylo to v pátek a bylo děsivé vedro. Ale Rakovník, to je pěkné město! V cukrásně jsme se ovlažily frapé (které Dangie nějak neuvěřitelně zkyslo!) a zmrzlinou, chodily jsme a okukovaly, papírnictví prošmejdily a ve věži jsme si úsměvem na dalším mládenci získaly další slevu. Jelikož jsme měly poměrně hodně času, než nám jel vláček, šmejdily jsme dále. Já sice v jedné výloze zahlédla pěkné šatičky do Rejoice, ale nakonec si je domů veze talí. Mám prostě divnou postavu. Chm. Já cííííí!
V sobotu jsme podnikly výlet největší. Túra na Žebrák a Točník byla bezva. Sice jsem děsivě nadávala při posledním půl kilometru, ale když já jinak do kopců chodit neumím. (*tiché omlouvajík*) A i na Točníku mají medvědy. Jo a kdybyste někdo toužili po koťátku, tak na Točníku je rozdávají. Pravá hradní!!! Ostatně, celý ten výšlap byl nějaký až moc kočičkový. Až bude mít talí fotky, tak tam bude zcela viditelná kočičí žebrácko-točnická série. :) Na Žebrák jsme se bohužel nedostaly, protože se přímo pod ním konal koncert České hrady. Škoda. Tak jsme si ho alespoň obešly a ofotily. Konečně se mi už nikdy nebudou ty dvy hrady plést.
Pod hradem je kafé bar Bárka, kde mají výborné a levné kávy, čaje, sahlepy, palačinky... No prostě bájo! Až někdy pojedete na Točník, určitě se tam stavte! Doporučuje Medvídek a Košiška. :)
V neděli bylo neskutečně hnusně. Neskutečně. Původně jsme chtěly jít na 12kilometrů vzdálený hrad Týřov (zřícenina hradu kastelového typu! Ach! <3), ale tento výlet byl zavrhnut. Místo toho jsme celý den strávily na Křivoklátě a konečně jsme si ho obešly i zevnitř. Naštěstí jsme měli (my všichni!) štěstí na průvodkyni. Naneštěstí ve skupince byly i tři malé děti. Chm. S něčím, co nemá ani 70 centimetrů se na hrady nechodí!!!!!
Ve svíčkárně jsme objevily medoládu - pochoutku z pravého včelího medu. V kavárničce nad svíčkárnou jsme medoládu ochutnaly. Hezky rozetřenou na lívanečku. A taky jsme si tam daly obří konvici se skořicovým čajem, který byl neuvěřitelně dobrý. A hlavně ho bylo hodně. Čistě btw, místní slečna obsluhující mě tam trochu nedecentně sváděla. Ehm.
Po propršelém dni bylo rozhodnuto, že si náš pobyt o den zkrátíme. Sice jsme původně chtěly ještě jeden výlet, ale nechtěly jsme riskovat. Podle toho deště, který nás zastihl ve vlaku, jsme udělaly dobře. A ne, nevrátili nám peníze za den, který jsme tam nestrávily. V Berouně jsme si ještě jednou dokoupily zásoby točené limonády, talí dvě petky (višňovou a borůvkovou), já jednu petku (višňovou) a ještě každá jeden malý kelímek (já alpské bylinky, talí kiwi), abychom měly tip na příště.
Celkové hodnocení - výlet: šest z deseti, kemp: mínus dvě (a měl by mínus čtyři, kdyby paní nebyla hodná a ochotná)
 
 
Poslouchám: *brumlá si*
 
 
 
ankhoress: poolsmrtka on July 14th, 2008 09:23 pm (UTC)
Jůůů! Koukám, že jste si to musely užít. :) takové drobnosti jako nespolehlivé popisy etc. se dějou pořád, je to nepříjemné, ale snad to nebylo tak strašné, aby vám to pokazilo výlet... ať žije dobrodružství! ;)
Alice Strongholdspiritofdream on July 15th, 2008 07:16 am (UTC)
No, nejlepší bylo, že popisy nelhaly. Skutečně tam byla sprcha, wc, hřiště, bazén, chatky... ale v takovém stavu, až jsme se bály, že se to rozpadne. :)
Jo, dobrodrůžo bylo bezva! *_*
aliceingardenaliceingarden on July 15th, 2008 11:37 am (UTC)
Koukám, jaký jsi dobrodružný Medvěd!:o) Koukám a tiše zavidím...Já se letos v létě dostanu tak na pár výletů, o nějaké příležitosti na delší dobu vypadnout nemůže být ani řeči. Zbývá mi posledních pár dní relativního klidu a pak už jen práce, práce, práce. Uff. Aspoň, že Loktařská kauza už skončila - poslední dobou jsem propadala dojmu, že už na těch zatracených úřadech snad bydlím.:( *velmi unavený lemur*
Nicméně, následky budu řešit ještě pěkných pár měsíců. Za blbost (a důvěru) se holt platí.

Chjo, všichni moji milí odpelášili na dovolenou a já trčím v TP, a společnost mi dělají tak akorát Milenci Amoiští. A podobná havěť. Prostě uff.:o)
Alice Strongholdspiritofdream on July 15th, 2008 11:40 am (UTC)
Mám dojem, že do TP zamíří jeden zuřivý Kvávík a že mu Košiška bude dělat doprovod. Léďa s nimi nebude, neb chtěl jak blbec udělat rodině radost a bude muset být týden ve Špindlu, kam se netěší ani trošičku. Vyměním si to s tebou jo? :)

*povzbuzuje Lemura*
aliceingardenaliceingarden on July 15th, 2008 11:52 am (UTC)
Jojo, na Králíka s Košiškou se těším, jen se modlím, ať mi do toho shledání opět něco nevleze. Mám na Kvávíka smůlu.:o)

Alice Strongholdspiritofdream on July 15th, 2008 11:54 am (UTC)
My naštěstí máme na Kvávíka štěstí. Ale setkání Králíka s Lemurem bude hrozné žrádlo. :D
aliceingarden: pic#68931387aliceingarden on July 15th, 2008 11:57 am (UTC)
Myslíš? V tom případě dvojnásobný těšík!:o))
Alice Strongholdspiritofdream on July 15th, 2008 12:02 pm (UTC)
No, setkání Medvěda, Košišky a Králíka je neskutečně brutální záležitost. Zvláště pro okolí těchto zviřátek. Mám dojem, že Lemur by tomu setkání ještě dodal další šťávu. :)
aliceingarden: Tady!aliceingarden on July 15th, 2008 12:03 pm (UTC)
Chudák okolí...:o))
Alice Strongholdspiritofdream on July 15th, 2008 01:03 pm (UTC)
:D
branwen: catbranworld on July 15th, 2008 12:38 pm (UTC)
hlavně, že jste se bavily a že jste byly spolu... to už jsou pak ostatní nedostatky jenom šum, který je sice protivný, ale komu na něm sejde :))
a ke slečně obsluhující - chudák Dang :DD
Alice Stronghold: I believe in fairies!spiritofdream on July 15th, 2008 01:03 pm (UTC)
Jaký pak chudák Dang, chudák slečna. Slečna totiž netušila, že jsem zadaná. A s jinou slečnou. :D
Vtipné bylo, že jsme tam s Dangie jenom tak seděly, popíjely čajík, sledovaly déšť za oknem a pak jsme skoro najednou řekly, že si, až odejdeme, musíme něco říct. A napadlo nás skoro to samé, jen já měla praktický důkaz.
Slečna mě propalovala pohledem už od chvíle, kdy jsme vešly dovnitř. A já jsem jí bohužel asi dala záminku, aby koukala, páč jsem se na ni dívala déle, než je slušné. Ale to já dělám každému. Ehm. Howg. :)))

A máš pravdu, hlavně že jsme byly spolu. ^_^
branwen: catbranworld on July 16th, 2008 01:50 pm (UTC)
tak to jo, to chudák slečna :)) já myslela, že poznala, že patříte k sobě a rozhodla se tě Dang přebrat :))
(praktický důkaz? jaký??? :D *zvědavý dikobraz*)
Alice Stronghold: Fruity!spiritofdream on July 16th, 2008 02:56 pm (UTC)
No, slečna mě propalovala pohledem a její gesta mluvila tak nějak... no celkem jasně. Teda nejasně pro někoho, kdo neví, o co jde. Ale já jsem na tyhle věci tak natuplá, že to nepoznám, normálně pozorovatele pozoruju dál, načež pozorovatel dojde k závěru, že mu jeho poled oplácím... Eh, je to trošku zmatené, ale snad jsem uspokojila dikobrazí zvědavost. :)
branwen: attackbranworld on July 16th, 2008 05:35 pm (UTC)
jo ták :)) a já doufala v nějaký psaníčko nebo tak něco :DD *spokojený děkující dikobraz*
Alice Stronghold: Fruity!spiritofdream on July 16th, 2008 06:39 pm (UTC)
Mmmmmilostné psaníčko jsem nedostala, jelikož jsem ještě před placením utekla na záchod a když jsem se vrátila, tak talí zrovna platila, takže mi slečna nestačila nic podstčit. Ale určitě chtěla. A není to přehnané sebevědomí. :D
branwen: can't sleepbranworld on July 17th, 2008 03:54 am (UTC)
jéééé! *snaží se nepištět a neposkakovat jako puberťačky v amerických filmech*
fakt, chudák slečna :D