?

Log in

No account? Create an account
 
 
26 July 2008 @ 02:30 pm
Tak jsem to přežila  
Ale radost, radost z toho vlastně ani nemám.
Nechci být věčně negativistická a nespokojená. Chjo.
Špindlerův Mlýn je krásné místo. Sice plné německých důchodců, ale stejně krásné. S maminkou lze obstojně vycházet. Počasí přálo a pořád jsme někde ťapkaly. Jídlo skvělý, dokonce jsem jedla kyselo. A všude plno borůvek. <3 Naše ubytování bylo luxusní a s výhledem na hřbitov. :)
Jenže, celou dobu jsem cítila, že vlastně nevím, proč tam jsem. Chtěla jsem jen udělat mamince radost a jet s ní na dovolenou, když nikam jinam nejede a taky s nikým jiným. Jenomže ona pár dní před odjezdem (nějakým zázrakem) přemluvila taťku a za čtrnáct dní spolu jedou k moři. Špindl je tudíž zcela zbytečná věc. Mohla jsem být doma. Mohla jsem do Teplic, třeba i na Dobříši bych se zjevila. Mohla jsem si vyřídit problémy s chybějícím záznamem o mé závěrečné práci z psychologie. Mohla, ale neudělala jsem to, protože jsem byla ve Špindlu.
Sice nejsem fyzicky zdatný medvěd, ale přecejen se na mě ty čtyři roky historických exkurzí podepsaly, takže mi přišlo, že mamka neujde vůbec nic. Včera jsme si daly celodenní túru k prameni Labe. Chvílema jsem se bála, že maminka umře, ale statečně šlapala, za což dostala posléze odměnu v podobě hroznového cukru. Nakonec jsme ale cestou dolů vzdaly pochod a z Medvědína sjely lanovkou (vlastně jsem ráda, protože tam byla asfaltka a moje koleno cestou zkopce po tvrdém povrchu trpí, ale přece to nepřiznám, ne? :D). V zahradní restauraci jsme si za odměnu daly mimojiné i borůvkový koláč. Juj.
Víte, že ve Špindlu jsem byla naposledy před přesně dvaceti lety? Nepamatuju si skoro nic, jenom to, že u pramene byla hustá mlha, lehce pršelo a mně byla zima. No, mám dojem, že se za těch dvacet let změnilo hodně, ale počasí u pramene teda rozhodně ne. Ale vyfotila jsem Pusinku u znaku Ústí nad Labem, chí.
Vím, tohle jsou děsně chaotické zápisky, ale zítra ráno jedu zase pryč, tentokrát na pár dní k babičce, kde jsem letos ještě pořádně ani nebyla. Talí je teď na English campu, takže mě tu stejně nic nedrží.
Je mi prapodivně. Výlet se mi líbil, přežila jsem ho ve zdraví, ale prostě je mi smutno.
Bohužel kablík do foťáku je momentálně nedostupný, takže fotky (a že jich je) budou až někdy v budoucnu. Fakt. :)

P.S. Už jsem si do notesu dopsala Epilog Motýlka. To jen tak čistě pro zájemce, aby nezoufaly, protože Epilog bude. I když, vy už stejně přece víte, jak to dopadne, ne? :)

Edit: No, máte ho tam, dámy. ;)
 
 
Nálada: blankblank
Poslouchám: Martina Trchová
 
 
 
branwen: porcupinebranworld on July 26th, 2008 01:23 pm (UTC)
muf! hlavně, že jsi přežila ;)) borůvky ti tiše závidím ^_^ a procházky s maminkou taky, hned bych tu moji na nějakou vytáhla... jenže ona furt nemá čas *povzdech*
na fotky se těším, ale na Motýlka víc *_* táááákhle moc :))
Alice Stronghold: ohspiritofdream on July 26th, 2008 02:01 pm (UTC)
Borůvky se šlehačkou, borůvkový koláč, palačinka s borůvkami, borůvkové knedlíky a taky borůvky v lese rovnou z keře. ^_^
Já byla vytažena maminkou, ne maminka mnou. Já bych tu svou nikam netahala, ona mučí pohybem mě. :D:D:D
tits_teapot on July 26th, 2008 01:25 pm (UTC)
Já já já! Já chci pilog Motýlka!
Já to znám, když se rodiče kasají, že se mnou půjdou na výlet a potom skuhrají v polovině kopce:). Nesnesitelné a otravné... U babičky si to užij a ať je tam hodně můz (a pokud tě bude některá z nich nabádat k něčemu jako je Listy/Rimmsy, tak se nebudu vůbec zlobit *foxie eyes*).
Alice Stronghold: Books are love!spiritofdream on July 26th, 2008 02:03 pm (UTC)
Jezisi, copak se dá odolat pohledu malé foxie? *_*
Jenže já nějak netuším, jestli bych si na tohle troufla (i když to jsem tvrdila i o AnK), ale každopádně můj kouzelný bloček jede se mnou, takže uvidíme, co z toho vyleze. Můžu to brát jako tvé literární přání? :)
regilaregila on July 27th, 2008 12:30 pm (UTC)
Vítej! Tu Dobříš ti rozhodně vynahradím, neboj. :))) Příště jste zvány obě a moje sestra se na tebe taky těší. (objevila osmý div světa) XD Borůvky chci! Viď, že budou ještě tak dva týdny???? V Jizerkách????
Alice Stronghold: I beleive in fairies!spiritofdream on August 1st, 2008 05:48 pm (UTC)
Určitě. Na horách byly ještě zelený, takže si jich ještě užiješ dost. :)
A Dobříš, jůůůů! *_*