Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Tak jsem to přežila

Ale radost, radost z toho vlastně ani nemám.
Nechci být věčně negativistická a nespokojená. Chjo.
Špindlerův Mlýn je krásné místo. Sice plné německých důchodců, ale stejně krásné. S maminkou lze obstojně vycházet. Počasí přálo a pořád jsme někde ťapkaly. Jídlo skvělý, dokonce jsem jedla kyselo. A všude plno borůvek. <3 Naše ubytování bylo luxusní a s výhledem na hřbitov. :)
Jenže, celou dobu jsem cítila, že vlastně nevím, proč tam jsem. Chtěla jsem jen udělat mamince radost a jet s ní na dovolenou, když nikam jinam nejede a taky s nikým jiným. Jenomže ona pár dní před odjezdem (nějakým zázrakem) přemluvila taťku a za čtrnáct dní spolu jedou k moři. Špindl je tudíž zcela zbytečná věc. Mohla jsem být doma. Mohla jsem do Teplic, třeba i na Dobříši bych se zjevila. Mohla jsem si vyřídit problémy s chybějícím záznamem o mé závěrečné práci z psychologie. Mohla, ale neudělala jsem to, protože jsem byla ve Špindlu.
Sice nejsem fyzicky zdatný medvěd, ale přecejen se na mě ty čtyři roky historických exkurzí podepsaly, takže mi přišlo, že mamka neujde vůbec nic. Včera jsme si daly celodenní túru k prameni Labe. Chvílema jsem se bála, že maminka umře, ale statečně šlapala, za což dostala posléze odměnu v podobě hroznového cukru. Nakonec jsme ale cestou dolů vzdaly pochod a z Medvědína sjely lanovkou (vlastně jsem ráda, protože tam byla asfaltka a moje koleno cestou zkopce po tvrdém povrchu trpí, ale přece to nepřiznám, ne? :D). V zahradní restauraci jsme si za odměnu daly mimojiné i borůvkový koláč. Juj.
Víte, že ve Špindlu jsem byla naposledy před přesně dvaceti lety? Nepamatuju si skoro nic, jenom to, že u pramene byla hustá mlha, lehce pršelo a mně byla zima. No, mám dojem, že se za těch dvacet let změnilo hodně, ale počasí u pramene teda rozhodně ne. Ale vyfotila jsem Pusinku u znaku Ústí nad Labem, chí.
Vím, tohle jsou děsně chaotické zápisky, ale zítra ráno jedu zase pryč, tentokrát na pár dní k babičce, kde jsem letos ještě pořádně ani nebyla. Talí je teď na English campu, takže mě tu stejně nic nedrží.
Je mi prapodivně. Výlet se mi líbil, přežila jsem ho ve zdraví, ale prostě je mi smutno.
Bohužel kablík do foťáku je momentálně nedostupný, takže fotky (a že jich je) budou až někdy v budoucnu. Fakt. :)

P.S. Už jsem si do notesu dopsala Epilog Motýlka. To jen tak čistě pro zájemce, aby nezoufaly, protože Epilog bude. I když, vy už stejně přece víte, jak to dopadne, ne? :)

Edit: No, máte ho tam, dámy. ;)
Tags: výkřiky do ticha, Špindlerův Mlýn
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments