Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Otevřený dopis

Vážení přívrženci nejmenované oranžové strany,
nebudu Vás přesvědčovat o tom, že máte změnit názor, že se snad mýlíte, nebo že tomu asi pořádně nerozumíte. Ne, to fakt dělat nehodlám.
Ona totiž modrá strana taky není svatá, převážně lidi v ní. Inu, liberální pravicová strana nám chybí. Možná je to tím, že si ji nezasloužíme. Čtyřicet let komunismu naši zemi zlomilo nejenom ekonomicky, ale hlavně duchovně. Starý režim je v lidech zažraný až do morku kostí a i když patřím ke generaci, která nezažila diktát proletariátu, vidím na své vzdálenější rodině, jak to funguje.
Nejde jen o třicet korun u lékaře. Jde o všechno. Lidé u ná jsou zvyklí, že se o ně někdo postará, že je bude vodit za ručičku a že když se něco posere, tak to stát vyžehlí. Úcta k práci u nás neexistuje, každý by chtěl všechno zadarmo a neuvědomuje si, že někdo to zaplatit musí.
Až nejmeovaná strana vyhraje volby a změní všechno do starých dobrých pořádků, když se u nás lidé měli osm let dobře, vždyť nezaměstanost byla jen 15%, léky byly zadarmo a schodek naší republiky byla jen 300 mld, že, tak se tu zase budeme mít. Půjdou státní dotace do podniků, které krachují. A co, tak ty peníze seberou těm zlým, ošklivým lidem, kteří si prací vydělali peníze. Taky už nebude, kdo by pracoval, jelikož a protože ty dávky, které budou poskytovány, na živobytí vystačí. Jupí. Budeme žít na úvěry, dokud se nesesypeme jako Islad. Smůla je, že nám rozhodně nikdo nepůjčí. Eh, moment půjčí. Náš velký bratr Rusko se o nás postará. Vždyť kam se člověk podívá, tam se u nás mluví rusky. Tak nic, úvěrová krize nám nehrozí.
Dívat se do tváře demagoga, nebo vůbec jenom slyšet, co říká, je pro mé zdraví škodlivé. Jestli pro Vás ne, klidně si ho poslouchejte. Nechám Vás pak o jeho projevech psát referáty a úvahy.
Ne, ani lidé z modré strany nejsou svatí. Ale po tom, co si zažili po posledích volbách, nepřestávají mít můj obdiv, že se tak zatraceně snaží, aby jim nikdo nenasral na hlavu. Víte, vyjednávání o kompromisu znamená, že najdeme společné řešení. Ne že budeme tak dlouho řvát na protivníka, dokud neudělá, co chceme my. Mám dojem, že modří udělali jedinou chybu. Velkou. Hned po volbách, když se to sralo, měli dát oranžovým příležitost ukázat, co dovedou. A pak hnát lidi k volbám znovu. To je totiž ještě každý chtěl. Teď všichni budou skuhrat a libovat si v programu, který jím "přinese naději."
Nebojím se práce a obětuju jednu Plzeň, abych si nechala pravidelně vyšetřovat svůj zdravotní stav. Je to takový problém?
Neberu Vám Vaše přesvědčení, neberte mi moje. Program v celé Evropě ukazuje, že socialismus jde do kelu, jenom u nás to jaksi lidé stále nechápou. A protože náš národ je nepoučitelný, zaslouží si ránu přes čenich. Znovu a znovu. Takže, socialismus na nás, nic jiného si totiž nezasloužíme.
Váš
rozhněvaný Lední medvěd
Tags: politika
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 14 comments