?

Log in

No account? Create an account
 
 
19 October 2008 @ 08:35 am
Otevřený dopis  
Vážení přívrženci nejmenované oranžové strany,
nebudu Vás přesvědčovat o tom, že máte změnit názor, že se snad mýlíte, nebo že tomu asi pořádně nerozumíte. Ne, to fakt dělat nehodlám.
Ona totiž modrá strana taky není svatá, převážně lidi v ní. Inu, liberální pravicová strana nám chybí. Možná je to tím, že si ji nezasloužíme. Čtyřicet let komunismu naši zemi zlomilo nejenom ekonomicky, ale hlavně duchovně. Starý režim je v lidech zažraný až do morku kostí a i když patřím ke generaci, která nezažila diktát proletariátu, vidím na své vzdálenější rodině, jak to funguje.
Nejde jen o třicet korun u lékaře. Jde o všechno. Lidé u ná jsou zvyklí, že se o ně někdo postará, že je bude vodit za ručičku a že když se něco posere, tak to stát vyžehlí. Úcta k práci u nás neexistuje, každý by chtěl všechno zadarmo a neuvědomuje si, že někdo to zaplatit musí.
Až nejmeovaná strana vyhraje volby a změní všechno do starých dobrých pořádků, když se u nás lidé měli osm let dobře, vždyť nezaměstanost byla jen 15%, léky byly zadarmo a schodek naší republiky byla jen 300 mld, že, tak se tu zase budeme mít. Půjdou státní dotace do podniků, které krachují. A co, tak ty peníze seberou těm zlým, ošklivým lidem, kteří si prací vydělali peníze. Taky už nebude, kdo by pracoval, jelikož a protože ty dávky, které budou poskytovány, na živobytí vystačí. Jupí. Budeme žít na úvěry, dokud se nesesypeme jako Islad. Smůla je, že nám rozhodně nikdo nepůjčí. Eh, moment půjčí. Náš velký bratr Rusko se o nás postará. Vždyť kam se člověk podívá, tam se u nás mluví rusky. Tak nic, úvěrová krize nám nehrozí.
Dívat se do tváře demagoga, nebo vůbec jenom slyšet, co říká, je pro mé zdraví škodlivé. Jestli pro Vás ne, klidně si ho poslouchejte. Nechám Vás pak o jeho projevech psát referáty a úvahy.
Ne, ani lidé z modré strany nejsou svatí. Ale po tom, co si zažili po posledích volbách, nepřestávají mít můj obdiv, že se tak zatraceně snaží, aby jim nikdo nenasral na hlavu. Víte, vyjednávání o kompromisu znamená, že najdeme společné řešení. Ne že budeme tak dlouho řvát na protivníka, dokud neudělá, co chceme my. Mám dojem, že modří udělali jedinou chybu. Velkou. Hned po volbách, když se to sralo, měli dát oranžovým příležitost ukázat, co dovedou. A pak hnát lidi k volbám znovu. To je totiž ještě každý chtěl. Teď všichni budou skuhrat a libovat si v programu, který jím "přinese naději."
Nebojím se práce a obětuju jednu Plzeň, abych si nechala pravidelně vyšetřovat svůj zdravotní stav. Je to takový problém?
Neberu Vám Vaše přesvědčení, neberte mi moje. Program v celé Evropě ukazuje, že socialismus jde do kelu, jenom u nás to jaksi lidé stále nechápou. A protože náš národ je nepoučitelný, zaslouží si ránu přes čenich. Znovu a znovu. Takže, socialismus na nás, nic jiného si totiž nezasloužíme.
Váš
rozhněvaný Lední medvěd
Tags:
 
 
Nálada: sore*nemocná*
Poslouchám: NKVD
 
 
 
asperiasasperias on October 19th, 2008 09:18 am (UTC)
no výsledek voleb mě skoro překvapil, čekala jsem, že ODS nebude mít moc dobrý výsledek, ale...
volit jsem nebyla, asi mi chybí ta správná pravicová strana. a taky mi bylo a chvílemi je poněkud nedobře.
Alice Strongholdspiritofdream on October 19th, 2008 09:36 am (UTC)
Mám dojem, že u nás se pořád hrozí tím pravicovým nebezpečím, jenomže o neonacistech a jiných extrémistech všichni vědí, že je to hrozba. O rudém nebezpečí se u nás nemluví...
Je pravda, že správná pravicová strana mi tu taky chybí. Svýho času jsem fungovala na Unii svobody (ještě když ji měl pod palcem Ruml), jako takové té správně liberální pravostředové straně. Jenže kde jdou ty časy.
Stejně to u nás brzy bude jako v Americe, buď konzervativci a nebo socialisti. A pak si má člověk vybrat. :/
Žbrbláčektenisak on October 19th, 2008 10:39 am (UTC)
Ano
Ano, to je pravda, Unie byla pravicovější. ale jak dopadla. Já osobně jsem, a nebít, pro monarchii.
Alice Strongholdspiritofdream on October 19th, 2008 10:50 am (UTC)
Jo, monarchie by byla ideální. Takových starostí, kterých by ubylo... :)
asperiasasperias on October 20th, 2008 06:10 pm (UTC)
jeden můj kolega taky vždycky říká, že nejlepší by bylo zavést u nás monarchii :-)))
asperiasasperias on October 20th, 2008 06:09 pm (UTC)
konzervativci nebo socialisti?
takže z bláta do louže :-)
Alice Strongholdspiritofdream on October 21st, 2008 06:45 am (UTC)
Muhehee, jo, asi tak. :) Socanům připisuju jedinou zásluhu, a tou je zákon o RP. Ten by u konzerv asi nepřišel.
Kde je pravicový liberalismus?! *hledá pod kobercem*
tits_teapot on October 19th, 2008 11:53 am (UTC)
K oranžové už se vyjadřovat prostě nebudu... stejně, jak správně poznamenala Bran, opakuje každý z nás to, co slyšel doma:P.
...Ale! S tou Unií svobody souhlasím, Rumle, Rumle, kam ses poděl...♥
Lucie ~ Dangerousdangerouss on October 20th, 2008 09:12 pm (UTC)
To by mě zajímalo, co hezkého jsi o oranžových proboha slyšela...
ext_74555 on October 20th, 2008 05:41 am (UTC)
Koukám, že volby rozvířili vody blogosféry. Spousta lidí se uchyluje k demagogické zkratkovité argumentaci. U některých mě to mrzí o to víc, že bych to nečekala.
ext_74555 on October 20th, 2008 05:42 am (UTC)
Ehm, samozřejmě rozvířily, aby si někdo nemyslel, že neumím česky.
Alice Strongholdspiritofdream on October 21st, 2008 06:44 am (UTC)
Vzít to bez zkratky, píšu to ještě dnes. A demagogie? Já? Ne, díky.
(Anonymous) on October 20th, 2008 10:23 pm (UTC)
Alion
Ja bych spis rekla, ze spousta lidi se uchyluje k otevrenemu vyjadreni valstnich nazoru.

Kleio, podepisuju se pod tvuj dopis.
Alice Strongholdspiritofdream on October 21st, 2008 06:43 am (UTC)
Mhí, alespoň někdo. :)
Díky.