?

Log in

No account? Create an account
 
 
11 November 2008 @ 01:20 pm
Opravdu dementní zpracování  
Mám ráda Michalela Cunninghama. Sice jsem od něj četla jen dvě knihy, ale obě byly úchvatné a považuji je jedny z nejlepších, co jsem kdy četla.
Kupodivu, obě knihy byly zfilmovány. Zatímco Hodiny se ještě docela vydařily, což je zásluha hlavně tří hlavních rolí, tak Domov na konci světa, česky ovšem "Tři do páru" (kreténskej název, kreténskej název, kreténskej název!!!), je totální filmová, a dámy teď prominou, sračka! Nechápala jsem, jak je možné, že filmová adaptace tak skvělé knihy se v kinech uváděla pouze týden. Myslela jsem si, že je to oním kontroverzním tématem, o kterém pojednává. Myslela, až do včerejška/dneška. V pondělí večer ten film dávali na tv Prima, takže jsem si ho nahrála. Panebože, jak může nějaký scénarista, režisér a producent něco takového stvořit?! :-o Herecké výkony na houby, látka pojatá úplně zcestně, nezůstalo skoro nic z děje a samozřejmě kouzlo knihy nešlo kolem ani omylem. Takže už chápu, proč se ten film ani nedostal pořádně do kin. Ne pro své téma, ale proto, že je děsnej.
Hm, škoda. Přečtěte si knihu, jo? :)
Tags:
 
 
Nálada: sadstále smutno
Poslouchám: nic
 
 
 
Brygmi Jane: Katherine Hepburnbrygmi on November 13th, 2008 03:18 pm (UTC)
Knihu miluji.
A film je vynikající. Naprosto. :)
Alice Strongholdspiritofdream on November 13th, 2008 03:24 pm (UTC)
Přišel mi děsně osekanej a pro ty, kteří neznají knihu, musel být nepochopitelný. Pravda, dva líbající se chlapci mě u obrazovky udrželi. :)
Ale děkuji, že mě nekamenuješ za můj názor, ačkoliv je odlišný od tvého. (To není nic proti tobě, jen si trošku musím postesknout.) ;)
Brygmi Jane: Katherine Hepburnbrygmi on November 13th, 2008 07:17 pm (UTC)
Ale tak aspoň se shodneme na tom, že "Tři do páru" je naprosto dementní název. :) Občas fakt nevím, kam na to ti distributoři chodí. Podobně veselé to je třeba u Imagine Me and You, které bylo přeloženo jako Svatba ve třech. Podezřívám, že v tom má prsty stejný člověk. :)
Alice Strongholdspiritofdream on November 13th, 2008 07:19 pm (UTC)
Tak to mám kliku, že jsem až dodnes netušila, že imagine me&you má takovýhle český překlad! No to bych toho člověka praštila přes... přes... přes co by to nejvíc bolelo? :))