Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Jak se pozná malý tyran?

Na následující text je copyright, bohužel nevím, kdo ho vlastní. Nicméně nemám na tento text žádná autorská ani jiná práva a nemám z něj ani minimální zisk. :)

První rok přešel docela klidně. Pak se ale jednoho dne stalo, že chlapec rozhodně odmítl jíst kaši. Odvracel hlavu, zakrýval si ústa rukama, kaši vyplivoval. Trvalo to dva dny. Rodiče byli z toho samozřejmě celí zoufalí. Třetího dne ráno pomohla náhoda. Ve dveřích dětského pokoje byla umístěna jakási dřevěná mříž, aby se mohlo dovnitř, ale dítě nemohlo ven. Otec stál u mříže a podával misku s kašičkou matce. V tom se dítě přibatolilo k mříži, chytlo se oběma rukama tyčí a dychtivě se dívalo na misku. Otec zkusil dát mu lžičku a ejhle, dítě ji sluplo. Dítě stálo na jedné straně mříže, otec na druhé a přes tuto mříž mu podával lžičku za lžičkou. To fungovalo bezvadně. V poledne však dítě odmítlo cokoliv si vzít od matky. Nezbylo než čekat do večera, až otec přijde z práce. Krmení vstoje přes mříž zase fungovalo.
Jenomže otec byl v práci od rána do večera, a dítě tedy bylo krmeno jen dvakrát denně. Otec měl v práci samozřejmě těžkosti, protože musel být doma přesně v určitou hodinu, jinak dítě hrozně křičelo. Jednou se otec opozdil, už z dálky slyšel, jak chlapec křičí. Začal ho krmit a nestačil si ani sundat klobouk z hlavy. Následujcího dne však dítě odmítlo cokoliv jíst, dokud neměl otec klobou při krmení na hlavě. A tak to zůstalo už nadále.
Matka byla při krmění vždy přítomna. Jedou však špatně spala a krannímu krmení se jí nechtělo vstávat. Ale dítě rozhodně protestovalo. Vynutilo si, že otec matku vzbudil a přivedl. Ta přišla v noční košiil a sedla si vedle na malou dětskou židličku. Od té doby musel být tato konstelace důsledně zachována, tj. matka v noční košili, ať je ráno nebo večer, sedí na malé židličce, otec v klobouku stojí u mříže ve dveřích pokoje a přes horní okraj podává dítěti kaši do úst po lžičkách.
Jenomže tohle trvalo jen dva dny. Dítě pak před krmením začalo ukazovat na nízkou skříň. Rodiče tomu nerozuměli a dítě dva dny nevzalo nic do úst.Už se u něho začaly projevovat známky vyčerpání, když tu rodiče pochopili. Matka si musela na skříň vyléžt a lehnout si tam na záda. Přitom se ovšem musela neustále dívat, jak chlapec jí. To on totiž také neustále sledoval.
Poražení rodiče s úzkostí čekali, co přijde dál. Dětská lékařka, která ostatně jako vžy stála na straně dítětě proti rodičům, radila přání dítěte vyhovět, dětský psycholog mluvil o předčasném období vzdoru, z něhož dítě vyroste. Jenomže tím to ani zdaleka nekončilo. Jedou ráno dítě namísto k mříži přiběhlo k oknu a dávalo najevo, že se odtamtud ani nehne. Marně otec ukazoval na matku v noční košili ležící na skříni, na svůj klobouk. Už věděl, kolik uhodilo. Protože dětský pokoj byl v prvním poschodí, musel vytáhnout žebřík, postavit jej k oknu a dítě krmit, s kloboukem na hlavě ovšem. Kluk zářil a snědl všchno. Tento rituál dostal další vylepšení, kdy jednou pršelo a otec na žebříku balancoval s dštníkem nad hlavou a druhou rukou krmil po lžičkách dítě, které se chvíli co chvíli ohlíželo, zdali se matka ležící na skříni opravdu dívá.
Aby si rodiče ulevili, najali mladé děvče jako služku. Plánovali vyměnit matku v košili na skříni za služku v košili na skříni. Ale dítě úskok hned prokouklo a vynutilo si matku zpět na skříň. Avšak služku z pokoje nepustilo, ta musela v pokoji zůstat, stát u mříže a chrastit chrastítkem...
Tags: humr, knihy
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments