?

Log in

No account? Create an account
 
 
13 January 2009 @ 12:17 pm
Žába v mixéru  
Občas si říkám, proč vlastně provozuju orient. Nejde mi to, a když už mé pohyby začnou alespoň trochu vypadat jako tanec, tak se pustí hudba v reální rychlosti a už zase mávám ručičkama a nožičkama jako ona pověstná žába. A jen čekám, kdy mě to semele. Pak si ale uvědomím, jak moc si lebedí moje záda, jak mi pohyb dělá dobře a hlavně jak zatraceně moc ho potřebuju. Navíc je to fakt docela sranda.
Vím, proč tolik českých žen podlehlo kouzlu břišního tance. Zaprvé, je sólový, takže nemusíte přemlouvat partnera, aby si s vámi šel trsnout. Zadruhé, když se to umí, je to fakt sexy a naučené pohyby se dají využívat i v latině a standardu. Zatřetí, dá se velmi snadno trénovat. Nemusíte dělat složité kroky a točit se na chodbě s koštětem, prostě stačí, když stojíte (v mém případě třebas i s knihou) a děláte kroužky pánví. Eh. :D Za čtvrté, je to sranda a vždycky si tam najdete někoho, s kým si tam můžete pokecat. Za páté, kostýmy! *_*
Nefér je, že se na hodinách nedokážu asi pořádně uvolnit. Jeden prvek mi žalostně, ale opravdu žalostně nejde. Žába hadr. Doma mi nedělá problémy. Celou chodbu jsem si tím prvkem prošla. Tam a zpět bez zadrhnutí. Velmi rychle. A na hodině se prostě nedokážu přinutit k vyšší rychlosti, natož k pohybu vpřed. Nějaké návrhy, jak se uvolnit? ;)
Zdraví zdar, zdraví vás vaše žába. :D
 
 
Nálada: dorkydorky
Poslouchám: Kluci v akci
 
 
 
dahriel: bad Gondor...dahriel on January 13th, 2009 02:23 pm (UTC)
Budu vypadat přemoudřele, když řeknu, že to máš jenom v hlavě? :) jako menší jsem strašně nerada tancovala nebo cvičila před lidma, protože jsem neměla ráda, že posuzují, jestli to dělám dobře. Hlavně když jsem věděla, že spíš ne. Poslední dobou už je mi to jedno a všecko je hned snazší... myslím, že v tvém případě to bude něco podobného, takže můj návrh je pokecat si s psychickým blokem:)
Alice Stronghold: shitspiritofdream on January 13th, 2009 02:43 pm (UTC)
No vždyť já vím, že je to jen psychickej blok. Proto se ptám, jak se mám uvolnit. ;)
dahriel: Insomnia is cooldahriel on January 13th, 2009 02:52 pm (UTC)
No musíš... zjistit, co ti vlastně vadí, proč ti to vadí, jak to vzniklo a pak už máš padesátiprocentní šanci, že jseš za vodou. :) Eh, zní to strašně psychologicky. Ale je to nejrychlejší. :)
OOT, máš bezvadný ikonky xD
Alice Stronghold: Save the Earth!spiritofdream on January 13th, 2009 03:00 pm (UTC)
No, vědět, co mi vadí, tak nemám problém. A nechoď na mě s psychologií, právě se ji učím a leze mi na nervy. XD
Jo, ikonky jsou z pink_cosmos a já je žeru. Všechny. :D
Btw, ty tvoje jsou taky bombový. ;)
dahriel: iThinkdahriel on January 14th, 2009 07:56 pm (UTC)
Děkuju, většinu mám zase od grrliz :)
Chápu, já jsem na tohle jenom a prostě degenerovaná XD
branwen: ťapičkybranworld on January 13th, 2009 05:09 pm (UTC)
aha! právě jsem si vzpomněla, proč jsem s tím kdysi praštila xD přesně z tohodle důvodu. doma to šlo, ale na hodině? ani vomylem.
ale víš, co mi pomáhalo? pořádně se zaposlouchat do hudby, abych si nevšímala těch vokolo. akorátže to se hodí spíš na improvizaci, protože když se zaposloucháš, tak je těžký držet se nějaké choreografie...
z toho vyplývá, že ti asi neporadím. hlavně, že se tu vykecávám.
ale můžu ti popřát štěstí, žabo ^_^
Alice Stronghold: shitspiritofdream on January 13th, 2009 05:15 pm (UTC)
Bezvadný to bylo, když jsem byla opilá. Ale to zavání návykovostí, co? :D