Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Žába v mixéru

Občas si říkám, proč vlastně provozuju orient. Nejde mi to, a když už mé pohyby začnou alespoň trochu vypadat jako tanec, tak se pustí hudba v reální rychlosti a už zase mávám ručičkama a nožičkama jako ona pověstná žába. A jen čekám, kdy mě to semele. Pak si ale uvědomím, jak moc si lebedí moje záda, jak mi pohyb dělá dobře a hlavně jak zatraceně moc ho potřebuju. Navíc je to fakt docela sranda.
Vím, proč tolik českých žen podlehlo kouzlu břišního tance. Zaprvé, je sólový, takže nemusíte přemlouvat partnera, aby si s vámi šel trsnout. Zadruhé, když se to umí, je to fakt sexy a naučené pohyby se dají využívat i v latině a standardu. Zatřetí, dá se velmi snadno trénovat. Nemusíte dělat složité kroky a točit se na chodbě s koštětem, prostě stačí, když stojíte (v mém případě třebas i s knihou) a děláte kroužky pánví. Eh. :D Za čtvrté, je to sranda a vždycky si tam najdete někoho, s kým si tam můžete pokecat. Za páté, kostýmy! *_*
Nefér je, že se na hodinách nedokážu asi pořádně uvolnit. Jeden prvek mi žalostně, ale opravdu žalostně nejde. Žába hadr. Doma mi nedělá problémy. Celou chodbu jsem si tím prvkem prošla. Tam a zpět bez zadrhnutí. Velmi rychle. A na hodině se prostě nedokážu přinutit k vyšší rychlosti, natož k pohybu vpřed. Nějaké návrhy, jak se uvolnit? ;)
Zdraví zdar, zdraví vás vaše žába. :D
Tags: belly dance
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments