Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

Třídím, třídíš, třídíme

Třídit věci dá zabrat. Hledání těch spráných šuplíků a kategorií pro třídění. Ach ouvej. Třídit znalosti, to není jako třídit odpad. Troje desky, patero kategorií předmětů. A teď babo raď, co, kam a jak.
Raději od začátku, neže se v tom třídění zamotám.
Ráno se moje hlava nějak nebyla schopná smířit s tím, že namá co na práci. Včera jsem si přikázala minimálně 14 dní prázdnin a odpočinku, jedinou povolenou činností je četba fantasy. Jenomže ouha, číst se nechtělo a vlastně ani není co, psát diplomku je zakázáno úřední mocí hlavy. Co dělat? Inu rozhodla jsem se, že půjdu do sebe a konečně si vytvořím systém ve svých dosavadních poznatcích. Jsem silně nesystematický tvor. Systém totiž zpočátku považuji za zbytečný a později, když už je věcí ku třídění hodně, už se v tom žádný systém udělat nedá, protože je to namáhavá práce. A tak, v posledním ročníku školy, třídím. Papíry. Seminárky. Pomůcky. Poznatky. Náčtrky. Portfolia. Český jazyk. Literatura. Dějepis. Pedagogika-psychologie. Univerzitní základ. První cyklus. Druhý cyklus.
K Vánocům jsem od Dangie dostala dva nádherné šanony, jeden s kočičkami, druhý s jellybeans. Když to viděl tatínek, vzpomněl si, že také vlastní jeden šanon, se kterým nic nedělá, takže mi dal i ten. Do toho od taťky šla pedagogika, psychologie a univerzitní základ. Docela jsem se zapotila. A teprvá teď jsem našla ony chybějící poznámky, které jsem zoufale hledala před státnicema. Nakonec zase tak moc nevadilo, že jsem je neměla, ale fascinuje mě, jak se věci vždycky objeví úplně jindy, než když je hledáte.
Do jellybeansových je zatím umístěna čeština. Literatura je ještě nevytříděná, protože došla energie a motivace k činnosti. Nic se nemá přehánět, že? :D
Dějepis si bude hovět v kočičkách. Proč? No, protože jsou nejhezčí a dějepis já nejradši. ^_^
Třídění zdar!
Tags:
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments