?

Log in

No account? Create an account
 
 
28 January 2009 @ 12:58 pm
Třídím, třídíš, třídíme  
Třídit věci dá zabrat. Hledání těch spráných šuplíků a kategorií pro třídění. Ach ouvej. Třídit znalosti, to není jako třídit odpad. Troje desky, patero kategorií předmětů. A teď babo raď, co, kam a jak.
Raději od začátku, neže se v tom třídění zamotám.
Ráno se moje hlava nějak nebyla schopná smířit s tím, že namá co na práci. Včera jsem si přikázala minimálně 14 dní prázdnin a odpočinku, jedinou povolenou činností je četba fantasy. Jenomže ouha, číst se nechtělo a vlastně ani není co, psát diplomku je zakázáno úřední mocí hlavy. Co dělat? Inu rozhodla jsem se, že půjdu do sebe a konečně si vytvořím systém ve svých dosavadních poznatcích. Jsem silně nesystematický tvor. Systém totiž zpočátku považuji za zbytečný a později, když už je věcí ku třídění hodně, už se v tom žádný systém udělat nedá, protože je to namáhavá práce. A tak, v posledním ročníku školy, třídím. Papíry. Seminárky. Pomůcky. Poznatky. Náčtrky. Portfolia. Český jazyk. Literatura. Dějepis. Pedagogika-psychologie. Univerzitní základ. První cyklus. Druhý cyklus.
K Vánocům jsem od Dangie dostala dva nádherné šanony, jeden s kočičkami, druhý s jellybeans. Když to viděl tatínek, vzpomněl si, že také vlastní jeden šanon, se kterým nic nedělá, takže mi dal i ten. Do toho od taťky šla pedagogika, psychologie a univerzitní základ. Docela jsem se zapotila. A teprvá teď jsem našla ony chybějící poznámky, které jsem zoufale hledala před státnicema. Nakonec zase tak moc nevadilo, že jsem je neměla, ale fascinuje mě, jak se věci vždycky objeví úplně jindy, než když je hledáte.
Do jellybeansových je zatím umístěna čeština. Literatura je ještě nevytříděná, protože došla energie a motivace k činnosti. Nic se nemá přehánět, že? :D
Dějepis si bude hovět v kočičkách. Proč? No, protože jsou nejhezčí a dějepis já nejradši. ^_^
Třídění zdar!
Tags:
 
 
Místo usídlení: uklizený brloh
Nálada: workingworking
Poslouchám: televize
 
 
 
Lucie ~ Dangerous: CHOCOLATE! *maniac*dangerouss on January 28th, 2009 12:44 pm (UTC)
Je vtipný, třídit si věci na konci studia. XD
Ale je dobře, že třídíš. :)
Důvod, proč do kočičkových dějepis, mi došel ještě dřív, než jsi ho napsala. Hahaha. Znám tě. :D
Alice Strongholdspiritofdream on January 28th, 2009 04:33 pm (UTC)
Ty mě prostě znáš, to je děsný. :D
asperiasasperias on January 28th, 2009 04:07 pm (UTC)
tak na tohle nemám.obdivuji tvůj smysl pro systém.
já taky občas najdu, až když už nehledám. možná je to přírodní zákon, co my víme. vypadá to, jako by ostatní případy (tj. že najdeš včas) :-) byly výjimky, tak to tak možná bude. nechceš uklidit i u mě?
dějepis mě taky bavil asi nejvíc:-)
Alice Strongholdspiritofdream on January 28th, 2009 04:34 pm (UTC)
Smysl pro systém mi právě chybí. Když vidím, jak si talí krásně třídí poznámky už teď, jak má různé desky a různé barvy... u mě byl vrchol ve třeťáku, když mi došlo, že bych si třeba mohla číslovat stránky. XD
Lucie ~ Dangerous: Winter catdangerouss on January 28th, 2009 07:49 pm (UTC)
Různé desky mám proto, že je nosím různé dny do školy. Občas se ve škole musím k poznámkám vracet, takže nosit jen poslední hodinu nechci, ale nosit všechno najednou, to se do těch desek ani nevejde. :)
No a šanon potřebuju, kam bych dávala věci, co si chci nechat na koleji? :)

Ale stránky si nečísluju, to jsem udělala u psychologie a je to otrava. :D Ale poznámky z jednoho uceleného předmětu vložím do jedněch eurodesek (to jsou ty průhledný, co se pak strkají do šanonů), aby se nerozpadly, a je to. :)

Víš, jak já jsem se těšila na VŠ, abych si mohla věci takhle třídit? Ze sešitů mi šibalo už v sextě. :D
Alice Stronghold: hot tea is lovespiritofdream on January 28th, 2009 08:05 pm (UTC)
Jojo, sešity jsou děs. :D
Ale od Pavly jsem ve třeťáku dostala takový hrozně krásný starý sešit, který byl dodnes nepoužit, protože je mi ho líto použít jen tak na něco. :)
Lucie ~ Dangerousdangerouss on January 28th, 2009 08:08 pm (UTC)
Já teď vidím všude takové krásné sešity... Jak naschvál, když už je nepotřebuju. :D
Alice Stronghold: hot tea is lovespiritofdream on January 28th, 2009 08:29 pm (UTC)
Jo, teď zase sháníme krásné desky a kráné bloky. :)
Lucie ~ Dangerousdangerouss on January 28th, 2009 08:31 pm (UTC)
Jo. Juj!