?

Log in

No account? Create an account
 
 
10 March 2009 @ 05:58 pm
Hravě poeticky, deštivě, potterovsky, ořechově a dopisově  
Dnes už jsem nebyla onožičkovaný zmateček, protože jsem konečně našla místnost s Andrésovým seminářem. A víte co? Minule jsem měla nakonec kliku, protože ten seminář odpadl. Jupí! Dnešní seminář byl hravý, byl tvůrčí a plný poezie. A víte co? Poezie, to jsou lodičky, po kterých k nám připlouvají slova. <3
Cestou domů jsem krásně zmokla, což mi ale ani trošičku nevadilo, ačkoliv byl kapku až moc studený. Zachumlala jsem se do stále ještě zimního kabátu a ještě dlouhou chvíli jsem se procházela, protože to prostě bylo fajn. Vítr mi pořád kradl vlasy a já začínám být opravdu vzteklá. Jen čekám, kdy mě chytne amok, popadnu nůžky, celé to ostříhám a v létě bude Seregil jako po požáru. :D No vážně, dlouhé vlasy jsou sice krásná věc, ale jen když je na to materiál. Mé jemné něcojakovlasy nedrží v čemkoliv, co je delší než 15cm, když jsou na ramena, tak už to prostě nejde. Holky, jak se svými dlouhými vlasy umíte žít? Copak to nepřekáží?
V rámci toho, že jsem si podala přihlášku na státní závěrečnou zkoušku z češtiny (magor!!!), jsem šla do sebe a opět napsala kousčíšek diplomky. Tentokrát z Harryho Pottera. Moc tomu nerozumím, poslední dva díly jsem přečetla teprvá v posledních pár dnech a musím konstatovat, že to bylo peklo. Táhne se to do nikam, jsou tam totálně zbytečný odbočky, reminiscence a navíc mám takový dojem, že překladatel se trošičku uťal, protože věty občas mají podivný slovosled, vyšinuté vazby, nebo souvětí tak dlouhá, že ztrácíte smysl. Kdyby se náhodou kolem potulovaly skalní fanoušky, prosím, potřebuju vypovídající ukázky z díla. Kdybyste měly návrh nebo nápad, která scéna/stránka by byla ze sedmičky taková pěkná, šup sem s tím. Budu vděčná za jakýkoliv přínos, protože tohle opravdu není můj fandom. (No, vlastně, fandom to je, ale baví mě jen pár ff, originál mě nikdy moc nenadchnul a v sobotu mě nasral. :D Zlatej Zaklínač.)
Maminka má nějaké oříškové období, takže jsme zašly do místního Ráje ořechů, kde mimojiné dělají z ořechů, sušených plodů a karamel kytice, navíc tam mají spouty jiných krásných věci. Máme doma: zasněžené mandle, lískové ořechy ve skořici, mandle v rumu, sušené brusinky, sušené brusinky v mléčné čokoládě, sušené jahody v hořké čokoládě, pomerančovou kůru a kandovaný zázvor. Teda, ten kandovaný zázvor už nemáme, protože jsem ho k odpolednímu čaji sežrala. Bylo ho maličko. Btw, jahody v hořké čokoládě jsou ňam! Jestli to někdy potkáte, nenechte si to utýct. ;)
Když jsme přišly z nákupu, tak jsem si ještě odskočila do schránky a byl tam! Krásný čtvercový dopis z Brna, který má na rubu totálně kawaii moc kresbičky nás zvěře (rostlina chybí :D), což je prostě úplně, ale úplně nejbezva! A Titie, neboj, nic jsem nedoplácela, Česká pošta zvedla gramáž. :)
No, a to je vlastně všechno. Jsem juchací, i když přišla teta Irma. Konečně. ^^
 
 
Místo usídlení: zaoříškované doupě
Nálada: bouncyjuchací
Poslouchám: Zprávy
 
 
 
ilwin on March 10th, 2009 05:55 pm (UTC)
Déšť je bezva, baví mě, vždycky mám chuť zahodit deštník a za bláznivého poskakování krásně zmoknout, ale nemám odvahu to uskutečnit {rozdělení doktora Vlacha podle mísy koblih v kavárně, skupina druhá}, vybíjím se jen občasným šlápnutím do kaluže :o)
Nejsem sice "skalní fanouška", ale nad ukázkama z Pottera bych klidně pouvažovala, jenom - co se rozumí pod pojmem "vypovídající"? A jakože víc ukázek ze všech sedmi dílů?

No když tak občas na různých internetových denících čtu jak někdo zase zašel do obchodu, kde prodávají všechno možné v... ve všem možném, skoro bych litovala, že nebydlím v nějakém větším městě. (no není až tak malé, ale v Mandragoře mají podobných "věcí" jen trošičku)
Naštěstí ale máme čajovnu a Mandragoru s čajema a chalvou a na dohled a dosah (a došlap) kopce, takže cokoliv v něčem vcelku klidně oželím... :o)

{ehm, já tady zatím nijak nekomentovala, ale párkrát už jsem se byla u ledního medvěda podívat, dostala jsem se sem od dikobrázka (to jen pro úplnost); a dneska mě to nějak ponouklo ke komentáři, tak jsem komentovala. To jen tak aby bylo jasno. :o)) Aby se lední medvěd malé čarodějky nelekl a moc nedivil ;o)) }
Alice Stronghold: Book witchspiritofdream on March 10th, 2009 06:03 pm (UTC)
Mé povolání mě naučilo ničemu se nedivit. ^^
Vítej, malá čarodějko. Už jsem tě u dikobrázka spatřila, takže jsem ráda, že tě koště odneslo až sem. :)

Co se týče kavárny a mísy koblih, jsem někde uvázlá mezi skupinou dvě a tři. Chí.

A s tím Potterem. Vlastně potřebuju jen ukázku z dílu sedm, které by tak nějak reprezentovalo tento sedmý díl. Ráda bych na tom ukázala, jak se celý děj i postavy díl od dílu vyvíjej, zatímco v prvním ročníku mají vítr z horského trola, tak v sedmém se tak plácají a v jejich rukou je... no kdovícovlastněvšechno. :)
Snad se mi to podrařilo vysvětlit.
Lithin: Make a wishlithin on March 10th, 2009 07:32 pm (UTC)
Zaklínač je úžasný a grandiózní! :) A kandovaný zázvor taky :))
Alice Stronghold: Perfect afternoonspiritofdream on March 10th, 2009 07:33 pm (UTC)
Ano.:)
Ano.:)
ilwin on March 10th, 2009 07:37 pm (UTC)
Já prosím nepoužívám koště, chodím radši pěšky a když už musím někam dál a letět, využívám některého ze svých dráčků :o)... hopla, možná jsem neměla prozrazovat, že jich mám víc... no už se stalo ;o) Ostatně jsou se mnou zcela dobrovolně, žádné týrání zvířat a držení v zajetí!! :o)

Jo, myslím, že už vím, co máš na mysli. Zkusím nějakou ukázku najít, pokud to teda nějak moc extra nespěchá...? (myšleno - nespěchá to třeba do zítřka či pozítřka? :o) )

P.S. LJ friends? :o))
Alice Stronghold: Book witchspiritofdream on March 10th, 2009 07:40 pm (UTC)
No, do konce března to potřebuju. :)

Chí, jasně!
tits_teapot on March 10th, 2009 09:23 pm (UTC)
Zvířátkový obrázek tak nějak vyplynul z nudy v hodině ZSV:). Rostlina bude příště:D. Co bylo vtipný, bylo, že jsem zjistila, že Zebří je na tom obrázku vlastně navíc, proto je v tom inkubátoru (jak tomu interně říkám). A přitom byla na tom obrázku úplně první :D.

Ještě že na FF nás jede víc, asi bych se mezi vámi cítila...eh nespárovaná;). I když vlastně ani nevím, jestli Pumička jede taky... *krčí rameny*
Alice Stronghold: shitspiritofdream on March 11th, 2009 08:48 am (UTC)
*rozcuchala zebří hřívu*
No ták, zebří, neměj obavy! Bude to fajn. My se umíme chovat i normálně, nespárovaně. ^^ :D
ext_74555 on March 11th, 2009 06:14 am (UTC)
Ne, nepřekáží to :) S dlouhými vlasy se žije dobře, asi jde o zvyk a taky o to, jak se sama cítíš, jestli se vidíš jako dlouhovlasá nebo krátkovlasá. A když je to už hodně k vzteku, vždycky se dají stočit do drdolu.
Alice Stronghold: Book witchspiritofdream on March 11th, 2009 08:52 am (UTC)
Fakt? V tom případě tedy budu dále obdivovat krásné dlouhé vlasy jen s odstupem. :) Já mám dlouhé vlasy ráda, akorát ne... na sobě. Já jsem prostě krátkovlasá. A jakmile nebudu Seregil, jdu dělat číhy číhy. Jupííí. *nemůže se dočkat července*
e_danae: watchmen by arbiterine_danae on March 11th, 2009 11:14 am (UTC)
A jaké máš konkrétně téma diplomky, respektive o čem by měly ukázky z HP vypovídat? Já kdyby mě něco napadlo...
Alice Stronghold: Book witchspiritofdream on March 12th, 2009 10:17 am (UTC)
Antologie fantasy pro děti a mládež, která bude sloužit jako pomůcka pro učitele, kteří fantasy vůbec neznají a netuší, co jim děti čtou a jestli to je nebo není kvalitní literatura.
Moje práce spočívá ve výběru, pak tam budu mít okomentované ukázky, okomentované celé dílo a vyrobím pracovní listy.
Takže ta ukázka by měla prostě reprezentovat.
asperiasasperias on March 12th, 2009 03:33 pm (UTC)
to je hezké, to bych si taky ráda přečetla, co napíšeš. co tam vybereš. moc by mě to zajímalo.
to je aspoň zajímavá diplomka. a užitečná taky, paráda.
tedy doufám,že by mohla být užitečná i někomu jinému, mně to aspoň přijde perfektní, takový nápad.
aliceingarden: Lemuraliceingarden on March 11th, 2009 01:59 pm (UTC)
Přípodotek zdánlivě mimo mísu: Medvěde, ty ten zázvor jíš JEN TAK? A za jak dlouho můžeš dýchat?:o) Já ho srabácky zalévám horköu vodou, páchajíc jakožezázvorový léčebný čaj...:o)
Alice Stronghold: Perfect afternoonspiritofdream on March 11th, 2009 04:26 pm (UTC)
Ne, jím ho kandovaný. XD
aliceingardenaliceingarden on March 12th, 2009 12:52 pm (UTC)
I kandovaný mi připadá trochu moc...no zkrátka MOC.:o)
Alice Stronghold: Perfect afternoonspiritofdream on March 12th, 2009 01:40 pm (UTC)
Vždyť je v cukru. :D
aliceingardenaliceingarden on March 13th, 2009 12:41 pm (UTC)
Nevadí, vnitřek je stejně zázvorovatej.:o)
Alice Stronghold: Perfect afternoonspiritofdream on March 13th, 2009 05:16 pm (UTC)
Ty prostě nerada zázvor, přiznej to. :D
asperiasasperias on March 11th, 2009 08:34 pm (UTC)
ty píšeš diplomku na Pottera? nebo na co vlastně ?
Alice Stronghold: Book witchspiritofdream on March 12th, 2009 10:17 am (UTC)
Viz komentář k Danae.
ilwin on March 26th, 2009 11:40 am (UTC)
Tak jsem konečně prošla tu sedmičku a snažila se najít něco, co by bylo použitelné; ale teda nevím, jestli se mi to dostatečně podařilo, přišlo mi, že kdybych měla vybrat nějaké přesné ukázky, tak by to bylo moc dlouhé; tak jsem si jen vypsala "zhruba" "ty místa", kde se mi to zdálo, že to je tak nějak to, co snad potřebuješ. Stačí když ti tu napíšu stránku a nebudu se to snažit vypisovat celé? (zvlášť když přesný kousek úryvku nemám...)
Takže - str. 226 a dál - získání medailonku a odchod (útěk) z vyšetřovací místnosti
str. 395 a dál - ve sklepě u Malfoyů
str. +- 412 - rozhovor s Griphookem
str. 452 a dál - v trezoru Lestrangeových, získávání dalšího viteálu
str. 606 z bitvy - "střet" s Nevillem až k 608 - useknutí hadí hlavy
str. 614 - rozhovory o bezové hůlce až k 616 - "kdo je vlastně teď jejím pánem"

No jak se tak na to dívám, nevím, jeslti ti to vůbec může být co platné, když si ten případný konkrétní úryvek stejně musíš najít a určit sama...
A možná už tak jako tak je pozdě, i když ještě není konec března, co...
*omluvně se pousmívá a krčí rameny*
Ale snažila se, malá čarodějka, opravdu... :o)
Alice Stronghold: make teaspiritofdream on March 26th, 2009 04:57 pm (UTC)
No, tak tohle je bezvadný! Víš, co jsem si bez tvé rady vypsala? Stránky 614-616, protože se mi líbilo, jak se tam baví o bezové hůlce. :D
Děkuju moc, jsi úžasná malá čarodějka! *virtuální medvědí objetí*
ilwin on March 27th, 2009 07:03 pm (UTC)
Takže ti to aspoň trochu pomůže? Tak to jsem moc ráda!!! :o))