?

Log in

No account? Create an account
 
 
04 June 2006 @ 05:45 pm
Na Cibulce  
Je kouzelné, že člověk může objevit něco nového v místě, kde bydlí už... no dlouho :). Když si potřebudu vyčistit hlavu, tak vždycky zamířím do Prokopského údolí, jednak proto, že ho mám hned za silnicí, a taky proto, že je to tam docela pěkný... Ale dneska jsem objevila místo uprostřed Prahy, kde je ticho, klid, stromy... Oficiální název je snad Park Košíře, ale říká se tomu tam Na Cibulce. Lesopark, plný starých obrostlých soch, zřícenín a vyhlídkových míst, se tyčí nad Motolským potokem a nachází se v něm dokonce i nestarší vyhlídková věž v Praze. Našla jsem taky místo zvané Dantovo peklo, uměle postavenou zříceninu z roku 1818... A pak jsem se toulala a toulala... Je úžasné, jak člověk uprostřed města narazí na takový skvost. Nepotkala jsem živou duši, přesto, že byl park plný lidí... V jednom místě jsem se posadila pod strom, obklopovaly mě sasanky (sice nevím, co tam v tuhle dobu dělaly, ale byly to sasanky, fakt :D)a já jsem začala snít... Do rozcuchaných vlasů mi spadlo několik lístků. Kdybych tam seděla déle, třeba bych k tomu stromu přirostla...
Naprosto uvolněná jsem jela domů... A narazila na vola. Na uších sluchátka, oči zavřené, nevnímám svět, ale proti mě si sedal jakýsi blbeček, který vůbec nezaregistroval, že mi stojí na noze. A pak se ještě rozvalil tak, že jeho kolena strkaly do mých, což je věc, která mě dokáže namíchnout... A tak sundavám sluchátko a neomaleně mu tykám: "Nevadím ti tu, že ne?" a sladce se usměju. Hodí na mě pohled jako největši idiot, zvedne se (opětně mi stoupne na nohu) a radši si sedá jinam... Prostě vůl. Naštěstí jsem měla sluchátka, takže mi byl svět ukradený :))
 
 
Nálada: chipperchipper
Poslouchám: Vypsaná fiXa
 
 
 
ruty_m on June 4th, 2006 08:01 pm (UTC)
tam to musí bejt skvělý :-) to by se tam dali udělat i nějaký pěkný fotečky určitě ... a kde to mám hledat na mapě teda? protože nic mi neříká ani Park Košíře ani Na Cibulce ...
Alice Stronghold: wild eyespiritofdream on June 4th, 2006 08:03 pm (UTC)
Na mapě by to mělo být u Motola... Jedna ulice se tam jmenuje Na Cibulce (myslím). A foťák tam mám v plánu vzít, je to tam fakt kouzelný:)
ruty_m on June 4th, 2006 08:20 pm (UTC)
no tak to až pojedu do Prahy toho 16. června tak kašlu na přijímačky a jdu fotit :-))) kdybych já sakra věděl kam jsem dal tu mapy Prahy, ještě ve čtvrtek tu byla - než jsem dělal úklid ;-)
Alice Stronghold: wild eyespiritofdream on June 4th, 2006 08:23 pm (UTC)
čas se najde... tramvají 7,9,10 na zastávku Poštovka, pak doleva k zeleni... :)
ruty_m on June 4th, 2006 08:42 pm (UTC)
tak jsem to asi na netu našel ;-) dík za info
Alice Stronghold: wild eyespiritofdream on June 4th, 2006 08:51 pm (UTC)
Není zač... ráda se dělím o svoje objevy a radost
Lithinlithin on June 5th, 2006 09:28 am (UTC)
Hm, další místo, kam v Praze. Díky za tip :)
Takový lidi miluju, proto si nikdy ze zásady nesedám, abych od nich měla pokoj. :)
Alice Stronghold: she speaks...spiritofdream on June 5th, 2006 04:26 pm (UTC)
Asi taky přestanu sedat... Jenže mě se poměrně blbě stojí, když jsou ty štangle tak blbě vysoko :)))
Lithinlithin on June 6th, 2006 03:31 pm (UTC)
:D o tak u dveří jsou normálně až k zemi, ne? Tam si k tomu klidně můžeš i lehnout ;)