?

Log in

No account? Create an account
 
 
07 April 2009 @ 08:56 pm
Nice to meet you, Dru!  
Vydařené to dnes bylo, vyloženě vydařené!
A tentokrát v tom není ani kapka ironie. :)
Začalo to ranním seminářem, který byl nad míru vysmátý. Tentokrát nás tam nebylo tři, ale docela deset, takže jsme mohli znovu tvořivě poetizovat. (Věta jak kráva, fakt že jo :D) Tentokrát to bylo krutě syrově realistické, já a můj sparing partner Luky jsme vymýšleli děsivý verše. :D
Dnešním tématem byl obsah básní a hledání souvislostí (naš hodiny jsou vždy věnované nějakému konkrétnímu aspektu básně - rytmus, verš, rým, styl), takže jsme měli doplňovat druhé části totálně nesmyslných veršů.)

Kurzívou je originál, tučně naše výtvory
Běží Jirka z kopečka,
vidíte ho, blbečka?

Slyšet kočky, myši v noci
brzy
spadneš do studny

Povídá pondělí úterku:
zítra bude středa

A teď vrchol Lukyho poezie:
Znám křišťálovou studánku,
jsem borec!

A méďa litoval, že si dnes zcela výjimečně nalíčil oči, protože se smál, až brečel, Andrés řekl, že jsem sjetá, Pavel, jestli jsem to nepřehnala s kafém. :D

Dodatek k ránu: Jsem přihlášená na Státní závěrečno zkoušku 2009. OMG. :D

Dnes jsem se totiž seznámila s Dru (bloodydru). :) A s Teri. :) Jsem opravdu ráda, že jsem vás mohla poznat, jste úžasné.


V 11 jsme s Dangie měly vyzvednout Dru u záchytného bodu, což v Praze prostě není nic originálnějšího, než sv. Válav. Prostě je to u metra, je to všude vidět a všichni vědí, kde to je. No nesražte se tam. :) Po chvilkovém seznámení jsme se za veselého cvrkotu vydaly do Dobré čajovny na trochu toho čaje a něco malého k jídlu. Vydržely jsme tam až do tři čtvrtě na tři a stihly probrat snad úplně všechno, co můžou tři dívky probrat nad šálky čaje. Seděly jsme díky přízni počasí venku na dvoře a bylo tam příjemně. A opět musím Dobrou čajovnu vychválit až do nebes, protože (byť občas preferují zahraniční klientelu před domácí) se chovají opravdu profesionálně a na úrovni. Objednala jsem si mandlový čaj, ovšem obsluha asi špatně slyšela a dostala jsem mátový. S výrazem roztomilého medvěda jsem přišla k pultu, řekla jsem, že jsem chtěla mandlový čaj, ale ten, co mi donesli, voní nějak po mátě. Číšník se podíval na lístek, opravdu potvrdil, že je tam mátový, a donesl mi můj mandlový gratis. Respektive, mátový byl na účet domu, mandlový za peníze, protože mandlový byl lacnější. (To je zase dlouhá věta!)
Poté jsme šly Dru doprovodit na sraz s Teri, ale nějak jsme byly všechny nadšené, že se vidíme, až jsme nakonec zbytek odpoledne strávily společně. Ve Světozoru jsme si daly zmrzlinu (děkuju <3), poseděly ve Františkánské zahradě, kde ovšem bylo děsivé vedro, takže jsem se přesunuly na Karlák pod vrbu (mlátičku). Teri pak potřebovala ještě do školy, takže jsme ji šly doprovodit k Vltavě, ale protože bylo ještě brzy, tak nás šla Teri doprovodit na metro. :D Během toho vzájemného doprovázení jsem tu a tam prohodila něco z historických zajímavostí, čímž jsem opět kolem sebe šířila mýtus o vlastní chytrosti. Mhí. ;)
Cestu s Dru jsme měly ještě chvíly společnou, takže jsme se před Můstkem nemusely loučit. A doufám, že s Teri se brzy znovu shledáme, když je taky pražská. :) No a pak jsme s Dangie vystoupily, poslední objetí a zuřivé mávání šátky srkzeva okna metrového vlaku (ne, neměl jen metr, ale bylo to metro!).

Sluníčko celý den svítilo, zjistila jsem, že mám spálenou kůži kolem očí, to asi z těch chvilek, kdy jsem neměla sluneční brýle. Mám pocit, že je sobota a že za 14 dní začínají letní prázdniny. A ono je teprvá duben. Šílený.
Bylo to úžasný, dámy. Mám vás hrozně ráda a kéž by takovýhle dnů bylo víc. <333
 
 
Nálada: mellowmellow
Poslouchám: fotbáááál
 
 
 
tits_teapot on April 7th, 2009 07:52 pm (UTC)
Ty verše jsou geniální *_* nejvíc se mi líbí studna a studánka (hele jak se to sešlo XD)
Jinak o tom vedru raději pomlčím, nebo mi na čele vystoupne žíla :D.

*nenávidí léto, grrrrrrrr*
Alice Strongholdspiritofdream on April 7th, 2009 08:02 pm (UTC)
*taky nerado léto, je medvěd lední*

A takovýhle věci my vyplodíme s Lukym vždycky. Teď nám třeba dělalo problém vymyslet rým na slovo hráči. Ozvalo se: "Já bych jeden věděl." - "No to já taky, ale to nemůžeme použít." XD
branwen: squeebranworld on April 7th, 2009 08:00 pm (UTC)
studánka! ženiální! pozdravuj pana básníka, že se uctivě klaním :D
a jinak - taky už mám skoro prázdniny. děs, když se pak po mě chce, abych se učila xD
Alice Strongholdspiritofdream on April 7th, 2009 08:03 pm (UTC)
Vyřídím. ;)

To mi povídej. Zkouškové období v letním semestru je zlo! (Spolu se Zlatopramenem a matikou. Kruci, ten ďábel je ale mazanej.)
ext_74555 on April 8th, 2009 07:03 am (UTC)
U mě to vyhrál Jirka běžící z kopečka *smích* Ale všechny jsou super.
Alice Strongholdspiritofdream on April 8th, 2009 07:59 am (UTC)
:D
Díky. :)
(Deleted comment)
Alice Stronghold: rainbow socksspiritofdream on April 8th, 2009 10:16 pm (UTC)
*chybějící skládačkový dílek* :)
A děkuji za pozdravy a za vzdušnou pusu na tvář. ;)
(Deleted comment)
ilwin on April 9th, 2009 11:02 am (UTC)
Ty verše jsou parádní :D. A připomněly mi to, co jsme kdysi "hrávali" (nebo jak to nazvat :o) ) s bráchou - někdo začal prvním řádkem a pak jsme se střídali a veršovali, někdy z toho vznikly dobré hlody :o)). (kdyžsmi to tak připomněla, asi to zkusím pohledat :o) ).

A setkání zní úžasně!! :o))

Jenom by mohlo být aspoň chvíli jaro a ne to hned skočit do těch pitomých veder. A much. A komárů. A spousty jiných hmyzů a havěti... *nerada vedro a havěť*