Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Nice to meet you, Dru!

Vydařené to dnes bylo, vyloženě vydařené!
A tentokrát v tom není ani kapka ironie. :)
Začalo to ranním seminářem, který byl nad míru vysmátý. Tentokrát nás tam nebylo tři, ale docela deset, takže jsme mohli znovu tvořivě poetizovat. (Věta jak kráva, fakt že jo :D) Tentokrát to bylo krutě syrově realistické, já a můj sparing partner Luky jsme vymýšleli děsivý verše. :D
Dnešním tématem byl obsah básní a hledání souvislostí (naš hodiny jsou vždy věnované nějakému konkrétnímu aspektu básně - rytmus, verš, rým, styl), takže jsme měli doplňovat druhé části totálně nesmyslných veršů.)

Kurzívou je originál, tučně naše výtvory
Běží Jirka z kopečka,
vidíte ho, blbečka?

Slyšet kočky, myši v noci
brzy
spadneš do studny

Povídá pondělí úterku:
zítra bude středa

A teď vrchol Lukyho poezie:
Znám křišťálovou studánku,
jsem borec!

A méďa litoval, že si dnes zcela výjimečně nalíčil oči, protože se smál, až brečel, Andrés řekl, že jsem sjetá, Pavel, jestli jsem to nepřehnala s kafém. :D

Dodatek k ránu: Jsem přihlášená na Státní závěrečno zkoušku 2009. OMG. :D

Dnes jsem se totiž seznámila s Dru (bloodydru). :) A s Teri. :) Jsem opravdu ráda, že jsem vás mohla poznat, jste úžasné.


V 11 jsme s Dangie měly vyzvednout Dru u záchytného bodu, což v Praze prostě není nic originálnějšího, než sv. Válav. Prostě je to u metra, je to všude vidět a všichni vědí, kde to je. No nesražte se tam. :) Po chvilkovém seznámení jsme se za veselého cvrkotu vydaly do Dobré čajovny na trochu toho čaje a něco malého k jídlu. Vydržely jsme tam až do tři čtvrtě na tři a stihly probrat snad úplně všechno, co můžou tři dívky probrat nad šálky čaje. Seděly jsme díky přízni počasí venku na dvoře a bylo tam příjemně. A opět musím Dobrou čajovnu vychválit až do nebes, protože (byť občas preferují zahraniční klientelu před domácí) se chovají opravdu profesionálně a na úrovni. Objednala jsem si mandlový čaj, ovšem obsluha asi špatně slyšela a dostala jsem mátový. S výrazem roztomilého medvěda jsem přišla k pultu, řekla jsem, že jsem chtěla mandlový čaj, ale ten, co mi donesli, voní nějak po mátě. Číšník se podíval na lístek, opravdu potvrdil, že je tam mátový, a donesl mi můj mandlový gratis. Respektive, mátový byl na účet domu, mandlový za peníze, protože mandlový byl lacnější. (To je zase dlouhá věta!)
Poté jsme šly Dru doprovodit na sraz s Teri, ale nějak jsme byly všechny nadšené, že se vidíme, až jsme nakonec zbytek odpoledne strávily společně. Ve Světozoru jsme si daly zmrzlinu (děkuju <3), poseděly ve Františkánské zahradě, kde ovšem bylo děsivé vedro, takže jsem se přesunuly na Karlák pod vrbu (mlátičku). Teri pak potřebovala ještě do školy, takže jsme ji šly doprovodit k Vltavě, ale protože bylo ještě brzy, tak nás šla Teri doprovodit na metro. :D Během toho vzájemného doprovázení jsem tu a tam prohodila něco z historických zajímavostí, čímž jsem opět kolem sebe šířila mýtus o vlastní chytrosti. Mhí. ;)
Cestu s Dru jsme měly ještě chvíly společnou, takže jsme se před Můstkem nemusely loučit. A doufám, že s Teri se brzy znovu shledáme, když je taky pražská. :) No a pak jsme s Dangie vystoupily, poslední objetí a zuřivé mávání šátky srkzeva okna metrového vlaku (ne, neměl jen metr, ale bylo to metro!).

Sluníčko celý den svítilo, zjistila jsem, že mám spálenou kůži kolem očí, to asi z těch chvilek, kdy jsem neměla sluneční brýle. Mám pocit, že je sobota a že za 14 dní začínají letní prázdniny. A ono je teprvá duben. Šílený.
Bylo to úžasný, dámy. Mám vás hrozně ráda a kéž by takovýhle dnů bylo víc. <333
Tags: historické exkurze, infantilní já, jarní snění, kamarádi, lu, sladkosti, čaj, čajovny
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments