Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Blbec zahradní

Blbec zahradní je velmi vzácný živočišný druh. Vědci se přou, kde se vlastně nacházejí kořeny jeho původu, ale nejpřesvědčivější teorie zatím říká, že se jedná o zvláštní odrůdu drobných hominidů známých také jako půlčíci či hobité. Až do včerejška jsem si myslela, že jsem poddruh medvěda ledního (jeho zakrslá verze). Ovšem dnes už mám jasno. Jsem blbec zahradní.
Blbci zahradní neovládají přípravu na cokoliv. Včera jsme se konečně po mnoha letech dnech znovu srazily jako zvířátka úplně komplet a předávaly jsme si dary. Doma si, jakožto správný blbec zahradní, kontroluji, jestli mám v taštičce: knihy pro Regilu, dárek pro Regilu, lízátka pro Regilu a Lejdynky, mobilní telefon, kapesníky. Při odchodu si Dangie dělá srandu, předvádí, co budu dělat, až budu duch. "Proč jsi mi dovolila odejít bez dáááárkůůůů..."
"Ten mám," opáčí Blbec zahradní.
"Proč jsi mi dovolila odejít bez... peněženkýýýýýý."
Blbec zahradní naštvaně mávne rukou.
O pár minut dál v Květinové čajovně.
"Dáme si medovinu?" navrhne Regila.
"No jasně-" vykřikne blbec, ale pikosekundu na to šíleně zbledne. Hrabe totiž v taštičce a jedna věc tam rozhodně není. Peněženka.
Blbec zahradní nasazuje výraz vyjadřující čiré zoufalství. Zvířátka začnou hromadně ochumlávat a slibovat, že se o mě postarají. Juch.
A tak jsme bumbaly, papaly, povídaly, ňuchaly s kočičkou, která dvakrát přišla na návštěvu. Jednou se uvelebila na klíně Regile, podruhé Dangie. Při druhé kočičí návštěvě nás kočička všechny důkladně omyla. Je prostě k uňufání. Konečně jsem ochutnala čaj Mojitu Blues. Už si ho asi nikdy nedám. Ehm. :) Ale což. Naše debatní kanapíčko vypadalo zanedlouho jako úryvek z L-word. Probíraly jsme holky, co maj holky, slečny na slečny, paní na paní, probíraly se maminky zvířátkové (od paní Pumové až po paní Medvědovou), řešily jsme naše coming-outy (mám to správně napsaný, jsi na mě pyšná, Dangie?) a plány do let budoucích. Bylo nám hezky. Ponorka dorazí později. ;)
Blbce zahradního před odchodem ještě napadá, že vlastně projel kus cesty na černo, a přemýšlí, jak se to dělá s sms jízdenkami. "Jo, kreditu mám naštěstí ještě dost." Pípne, pošle, jízdenka přijde. Doma blbec kouká na kredit a diví se. Zbylý kredit 2,80 Kč. Tomu já říkám klika.
Doma jsem ještě zapnula počítač a zjistila jsem, že Andrés už mi odpověděl a zhodnotil úroveň mé dipl.práce. A já mu odpověděla v těch půl dvanácté v noci. Až se zítra potkáme, zase mu budu vysvětlovat, že jsem mu něco poslala (už poněkolikáté) omylem. To má z toho, že si nechává tykat. :D
Tags: košišta, my zvěř, narozeniny, shoujo-ai, čaj, čajovny
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments