?

Log in

No account? Create an account
 
 
04 May 2009 @ 09:47 am
Blbec zahradní  
Blbec zahradní je velmi vzácný živočišný druh. Vědci se přou, kde se vlastně nacházejí kořeny jeho původu, ale nejpřesvědčivější teorie zatím říká, že se jedná o zvláštní odrůdu drobných hominidů známých také jako půlčíci či hobité. Až do včerejška jsem si myslela, že jsem poddruh medvěda ledního (jeho zakrslá verze). Ovšem dnes už mám jasno. Jsem blbec zahradní.
Blbci zahradní neovládají přípravu na cokoliv. Včera jsme se konečně po mnoha letech dnech znovu srazily jako zvířátka úplně komplet a předávaly jsme si dary. Doma si, jakožto správný blbec zahradní, kontroluji, jestli mám v taštičce: knihy pro Regilu, dárek pro Regilu, lízátka pro Regilu a Lejdynky, mobilní telefon, kapesníky. Při odchodu si Dangie dělá srandu, předvádí, co budu dělat, až budu duch. "Proč jsi mi dovolila odejít bez dáááárkůůůů..."
"Ten mám," opáčí Blbec zahradní.
"Proč jsi mi dovolila odejít bez... peněženkýýýýýý."
Blbec zahradní naštvaně mávne rukou.
O pár minut dál v Květinové čajovně.
"Dáme si medovinu?" navrhne Regila.
"No jasně-" vykřikne blbec, ale pikosekundu na to šíleně zbledne. Hrabe totiž v taštičce a jedna věc tam rozhodně není. Peněženka.
Blbec zahradní nasazuje výraz vyjadřující čiré zoufalství. Zvířátka začnou hromadně ochumlávat a slibovat, že se o mě postarají. Juch.
A tak jsme bumbaly, papaly, povídaly, ňuchaly s kočičkou, která dvakrát přišla na návštěvu. Jednou se uvelebila na klíně Regile, podruhé Dangie. Při druhé kočičí návštěvě nás kočička všechny důkladně omyla. Je prostě k uňufání. Konečně jsem ochutnala čaj Mojitu Blues. Už si ho asi nikdy nedám. Ehm. :) Ale což. Naše debatní kanapíčko vypadalo zanedlouho jako úryvek z L-word. Probíraly jsme holky, co maj holky, slečny na slečny, paní na paní, probíraly se maminky zvířátkové (od paní Pumové až po paní Medvědovou), řešily jsme naše coming-outy (mám to správně napsaný, jsi na mě pyšná, Dangie?) a plány do let budoucích. Bylo nám hezky. Ponorka dorazí později. ;)
Blbce zahradního před odchodem ještě napadá, že vlastně projel kus cesty na černo, a přemýšlí, jak se to dělá s sms jízdenkami. "Jo, kreditu mám naštěstí ještě dost." Pípne, pošle, jízdenka přijde. Doma blbec kouká na kredit a diví se. Zbylý kredit 2,80 Kč. Tomu já říkám klika.
Doma jsem ještě zapnula počítač a zjistila jsem, že Andrés už mi odpověděl a zhodnotil úroveň mé dipl.práce. A já mu odpověděla v těch půl dvanácté v noci. Až se zítra potkáme, zase mu budu vysvětlovat, že jsem mu něco poslala (už poněkolikáté) omylem. To má z toho, že si nechává tykat. :D
 
 
Nálada: weirdweird
Poslouchám: Uvolněte se, prosím
 
 
 
Lucie ~ Dangerous: I love British accentsdangerouss on May 4th, 2009 08:46 am (UTC)
Ne, jsi jenom roztržitý medvídek. ^_^ *ochumlává*

A jsem na tebe pyšná. Jakýmsi záhadným způsobem to mnoho lidí s jedním m napsat neumí, což ale nechápu proč, když je come a ne com, přeci, takže dvě m by byly fuj. :)

Haha, omylem, jo? :D
Alice Stronghold: freedomspiritofdream on May 4th, 2009 08:54 am (UTC)
Tak ale ještě nejsem krypl zahradní, to je plus. :D
ilwin on May 4th, 2009 12:38 pm (UTC)
Buď v klidu, já šla kdysi do města vyzvednout fotky na průkazky (před nástupem na výšku) a že při té příležitosti vyřídím ještě cosi (už si nepamatuju co to bylo). Tak jsem to vyřídila, přišla domů a když se mě mamka zeptala - Tak jak vypadají ty fotky? tak jsem se jenom plácla do čela. Fotky samozřejmě zůstaly pěkně u fotografa, i když jsem šla do města kvůli nim...

Jen mi trochu vrtá hlavou, proč by měl být blbec zahradní odrůdou hobita??
Alice Stronghold: I live in a fictional worldspiritofdream on May 4th, 2009 12:43 pm (UTC)
Protože já jsem, krom jiného, opravdový hobitek. ^^
ilwin on May 4th, 2009 12:53 pm (UTC)
Ahá! :o) Že by to bylo to, co je mi na tobě povědomé? No asi ne, připadáš mi připomínat někoho konkrétního, i když... že by tím konkrétním byl nějaký hobit? *zamyšleně se škrabe za uchem* Já na to přijdu :o)
(jé, ale připomnělas mi tím jednu hobitku se kterou jsem chvíli bydlela na koleji (pak šla na privát), ta teda byla čistokrevná (i když jsem se jí an to neptala pro ověření :o) ). Mimo jiné měla v ledničce trvale sklenku nakládaných hub :o).
Alice Strongholdspiritofdream on May 4th, 2009 12:56 pm (UTC)
Já mám chlupatý nožičky a o narozeninách rozdávám dárky. ^^
Jen ty kudrnatý vlásky nemám a bydlím v paneláku a ne v noře. Asi jsem půlhobit. :D
ilwin on May 4th, 2009 01:05 pm (UTC)
Taky mám něco z hobita, ale poznalo by se to asi jen podle těch chlupatých noh :D, rozdávání dárků se u mě nesoustřeďuje na narozeniny, vaření moc ráda nemám (no, to je dost nepřesně řečeno), i když na dobrém jídle si vždycky pochutnám (když to nemusím vařit a ještě lepší je, když nemusím ani mýt nádobí :o) ), houby mi moc chutnají, a tak. Jinak vlasy mám jen vlnité a co do bydlení, jsem taky obyvatel sídlištních králikáren. A navíc ještě s rodiči :o) (hobití krev mám ale když už, tak určitě z mamčiny strany :o) )
branwen: ťufbranworld on May 4th, 2009 07:49 pm (UTC)
drahý méďo, ty se ale strašně moc pleteš. nejsi vůbec blbec zahradní, protože za tohle nemůžeš ani trochu ty. má to na svědomí jedno strašidýlko jménem Škodolibka domácí, je to něco jako příbuzná od Zášupšáka. tohle je přesně její styl. takže na jednu stranu můžeš být ráda, že za to nemůžeš ty, na druhou stranu se můžeš bát, jak to bude pokračovat xD
hlavně, že to dobře dopadlo :))
Alice Stronghold: I live in a fictional worldspiritofdream on May 4th, 2009 07:55 pm (UTC)
Další odrůda Bytoďasíků? :-o
Ale i tak jsem občas blbec zahradní. ;)