Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Nenapravitelná slasherka

Trpím tím odjaktěživa. Je to prostě nemoc. Zaplavuje moje útroby a způsobuje, že se přestávám ovládat. Matně si vzpomínám, že první záchvat přišel asi tak v sedmi letech, kdy jsem vyslechla rozhovor rodičů o tom, že syn taťkova bratrance je gay. (Přesněji, že je to buzna, ale víte, jak to chodí, ne?) A od té doby hledám. Knížky, filmy, seriály, životní příběhy, cokoliv.
Hetero pár mi málokdy přijde roztomilý, ale i takové jsou. Když vidím dvě slečny, dostanu husí kůži, ale hlavně proto, že vím, jaké to je. Občas když vidím dvě slečny chovat se hůř než het, taky docela šílím. Ale jakmile vidím dva kluky, mám v břiše motýly, husí kůži po celým těle a nemravný představy. Co je to slash jsem zjistila asi... ve dvaceti? Do té doby jsem svoji nemoc uspokojovala, kde se dalo.
Ale musím říct, že dokud jsem nepřečetla Nightrunners, nenašla jsem to, co jsem hledala. Příběh, který by byl vlastně úplně o něčem jiném, sledoval by jinou zápletku, ale kde by bylo naprosto přirozené, že se dva mužští hrdinové dají dohromady. Ale trochu mě mrzí, že takových knížek není víc. Buď jsou prvoplánové, tj. sledují nějaký problém týkající se homosexuality, nebo parodují, nebo odsouvají gay pár kamsi do pozadí. Proč se v různých filmech a seriálech nedávají muži dohromady, i když po tom všichni touží a vědí, že se tam něco takového děje? Proč krucinál Jack O´Neil nikdy nebolíbil Daniela Jacksona? Příkladů existují tisíce.
Asi proto mi sice fanfiction slash přijde fajn, ale zároveň vím, že to není ono, že je to jen vroucné přání a fantazie.
Asi si zase přečtu Do poslední kapky, staří Řekové věděli, jak to správně rozjet. :D
Tags: slash, zamýšlím se
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 21 comments