?

Log in

No account? Create an account
 
 
11 June 2009 @ 10:46 pm
Medvěd okouzlený barokem, Kotě okouzlené medvědem a bišík okouzlený kotětem ^^  
Najednou jsem nějak postrádala středeční doučování. Ten den jsem opět vůbec nic neudělala (jako už celý minulý týden!), ani mi nedocházelo, že je vlastně středa. Ale protože pršelo a mě bolelo koleno, stejně se mi nic dělat nechtělo.
Na večer jsem se ale těšila, protože jsem chtěla jít na koncert barokní hudby. Kotě se rozhodlo, že mě doprovodí, ačkoliv jsem se jí asi miliontřikrát ptala, jestli je si jistá. Inu, prý si jistá byla, tak jsem se na večer nastrojila, nalíčila, načesala, koleno omotala pořádnou tejpou a odpajdala k metru.
V barokním sále týnské vyšší školy hudební alias Collegium Marianum se mi moc líbilo, i ta hudba byla skvělá (až na jeden moment v prvím čísle, kdy si dámy špatně sladily housle). Ale má společnice se na sedátku pořát tak nějak vrtěla, tvářila se nepřítomně a tak dál, až jsem to o pauze nevydržela. No a protože barokní hudba je sice fajn, ale kotě je lepčí, nakonec jsem uznala, že se stejnak radši půjdeme někam projít/posedět. Večer byl krásně chladnohorký, my se couraly hodně pomalu a po chvíli jsme se rozhodly, že zajedeme do LemonCafé na čoko. Jenomže...
cestou do kopce jsme narazily na Čajovnu Tukán. Je nová, asi ještě nezavedená, a když jsme tam nakukovaly oknem, najednou nám bylo hrozně líto, že tam nikdo není. Ona sice byla středa večer a bylo to hodinu před zavíračkou, ale stejnak. Inu, vstoupily jsme a málem si prokousaly rty. V čajovně byli schovaní dva oužasní bišíci (slasherky, utřete si ty sliny, není to, jak si myslíte... i když my si to myslíme též. ;D). Po chvíli listování jsme si obě vyžádaly jahodový oolong, který byl grand supr ňami (přinesený blond bišíkem v růžovém přiléhavém tričku, který nemohl spustit oči z koťátka), strávily jsme nad ním cenné chvíle pokukování po sobě a povídání. Zní to šíleně, ale vlastně jsme si už hrozně dlouho nepovídaly jen tak. Pak náhle se bišík zjevil znovu a optal se, zda máme dopito, že by nám dal druhý nálev. O_o Ještě jsme neměly, tak jsme požádaly o strpení. Bylo asi za deset půl jedenáctý, když talí odběhla do vedlejší místnosti oznámit bišíkům, že je dopito. Bišík přišel, naklonil se nad talí, které vzápětí omdlévala nad jeho krásnou vůní. Asi za deset minut jedenáct se talí zarazila a pronesla, že ta čajovna určitě zavírala v půl jedenáctý. Bylo mi to divný, myslela jsem, že se spletla. Ale radši jsme rychle dopily, zaplatily (zaplatila kočka!) a vypadly. No, ano. Skutečně zavírali už ve 22:30. Nechápu, že nám místo druhého nálevu nedali radši sbohem. :D
No nejsou takovéhle spontánní večery krásné? Kdybychom neodešly dřív, tak třeba do Tukana nikdy nedorazíme. Ík. ^^
Na našich čajových stránkách určitě bude někdy v čase budoucím recenze (jak mě to učila Ada?... jo: Neslíbíš termínu bližnímu svému!), ale zatím můžeme Tukana doporučit. už Dangie napsala recenzi, takže se i něco dočtete. Čajovnu doporučujem. :) Za zkoušku nic nedáte a jeslti budete na Břevnově, zajděte. Škoda, že ta čajovna nemá pořádné webovky třeba s fotkama, asi by to pomohlo. Na druhou stranu, někdy tam zajdeme znovu a ofotíme (nejlépe i s bišíky!). Juch.
Brou noc.


P.S. Už skoro chodím!
 
 
Místo usídlení: kafrový brloh
Nálada: touched*zblázněná do 2 řady TW!*
Poslouchám: vlastní cvakání
 
 
 
Lucie ~ Dangerous: Tea lovedangerouss on June 11th, 2009 10:00 pm (UTC)
Termín netřeba, recenze už visí! :)

A tý jo, včera ty jejich webovky vypadaly úplně jinak! A ani nevypadaly jako jejich. Takže jsem do recenze napsala, že žádné nemají.

A taky jsem jim napsala mail. :D
Alice Stronghold: squeespiritofdream on June 12th, 2009 07:32 am (UTC)
Jsi prostě... dokonalá! *_* (Téměř ;D)
ilwin on June 11th, 2009 10:41 pm (UTC)
Chudák nedoposlouchaný koncertík... Ale co, jestli je Kočka lepší tak je lepší, no :o)
bišíci? E? To je nějaký "odborný" výraz? :o)
Mmch - větu: jahodový oolong, který byl grand supr ňami (přinesený blond bišíkem v růžovém přiléhavém tričku, který nemohl spustit oči z koťátka), strávily jsme nad ním cenné chvíle pokukování po sobě a povídání... jsem v prvním momentu četla, jakože jste strávili cenné chvíle nad tím bišíkem... %DD

Spontánní večery (a vůbec spontánní akce všelikého druhu) jsou často mnohem lepší než dlouho plánované akce :o))
Alice Stronghold: I teachspiritofdream on June 12th, 2009 07:40 am (UTC)
Bišík... no, to je taková česká zkomolenina japonského bishounen, kterýmžto výrazem se označují nádherní mladí chlapci ve věku tak od 14 do 20 let, má to vyjadřovat obdiv k jejich jemnosti a ne k muskulatuře a válečnému umění.
V češtině se užívá výrazu bišík v podobném, ovšem nehistorickém kontextu většinou v manze, v anime atd. :)
arengil: nálada: Dvojčataarengil on June 12th, 2009 07:49 am (UTC)
Ze začátku jsem s tím taky měla problém, protože "bišík" je u nás zakotven spíš jako název pro bisexuálního člověka. Z čehož vyplývá, že nejlepší bišík je bišík na druhou. =^___^=
Alice Stronghold: squeespiritofdream on June 12th, 2009 07:53 am (UTC)
Íp... jo. =^__^=
Alice Strongholdspiritofdream on June 12th, 2009 07:42 am (UTC)
Jo a co se týče té vedlejší věty, proto byl ten bišík v závorce. ;D
ilwin on June 13th, 2009 04:57 am (UTC)
Já vím, že byl v závorce, ale prostě se mi to v prvním momentě automaticky připojilo :D.
A co se týče významu slova bišík - zas jsem o něco chytřejší ^^
ext_74555 on June 12th, 2009 05:41 am (UTC)
Já to nechápu, co je to bišík *smutně kouká a doufá, že si nikdo nebude myslet, že je úplně out*
Ale jinak chápu všechno, muselo to být moc příjemné a je fajn natrefit na podnik, kde se k zákazníkovi chovají slušně (či dokonce ještě líp).
Alice Strongholdspiritofdream on June 12th, 2009 07:42 am (UTC)
Co se týče bišíka, viz komentář k Ilwin.
Co se týčč toho ostatního, jo jo jo! Skvělý! :)
tits_teapot on June 12th, 2009 09:57 am (UTC)
Chí, tak to vypadá dobře, hlavně ten jahůdkovej oolong *_*. I když...ten bishík měl vážně růžový tričko? Uuuuuuu! Jinak já proti bishanům nic nemám, ale zajímalo by mě, jak jsou tihle hošani použitelní v normálním světě xD.
Alice Strongholdspiritofdream on June 12th, 2009 10:04 am (UTC)
Vařil! Servíroval! Nevylil! Takže... něco z reality umí. :D
A ten čaj byl božskej! *slint*