Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

5 otázek

Když zanecháte koment a budete chtít, položím vám pět otázek, abych vás lépe poznala. Otázky i s odpověďmi můžete zveřejnit na svém lj/blogu/whatever a pošlete štafetku zase dál.

Dostala jsem od Titany (tits_teapot) následující.
Marně se s nimi snažím vyrovnat. :D

1. Jakou ukolébavku/písničku jsi měla ráda, když jsi byla malá?
Nevzpomínám si, že by mi kdy kdo zpíval ukolébavku, i když maminka i babička zpívají hezky. Co s písniček týče, asi tam taky nevylovím nic oblíbeného. Kromě jednoho momentu ze školky, kdy jedna holčička dotáhla kazeťák s tím, že nám všem chce pustit svou nejoblíbenější písničku. Za pár okamžiků se z repráků vylinulo "StB, StB, co si počnem bez tebe" a ona trsala a trsala. Já poprvé písničkovému kouzlu podlehla až tak... hm, ve 13, když se mi totálně zalíbilo Wannabe od Spicegirls. XD

2. Na čem momentálně ujíždíš a proč?
Naproxen, natatripan, ergotamin No, dobře. :) Momentálně jedu na Torchwoodu, protože je to britské, protože je to z Cardiffu, protože John Barrowman je neskutečně sexy, protože je to výborné sci-fi a protože ten seriál nepředstírá, že sex neexistuje. Whuááá!

3. Který je tvůj oblíbený nanuk?
Míša, eskymo a karamelový Nogger. ^^

4. Jak si představuješ sebe za 10 let?
Tímhle už jsem se jednou pokoušela zabývat. Takže, za deset let už budu mít po třicítce, mládí bude v hajzlu a do důchodu daleko mohla bych tedy mít stabilní práci, domov a možná i nějakého toho genetického následovníka. Ale vlastně, je mi úplně jedno, co bude, kde budu a jestli budu tloustnoucí plešatějící hysterka, hlavně, jestli Lu bude se mnou.

5. Kdybys mohla hrát jakoukoliv roli v jakýmkoliv filmu bys chtěla, kterou by sis vybrala?
Velmi, velmi těžká otázka. Mám filmy opravdu moc ráda, ale netuším, jestli by moje přítomnost neodebrala cosi z jejich kouzla. Ale když teď nad tím přemýšlím, opravdu ráda bych si střihla Střelenku Láskorádovou. Myslím, že by mi šla. Popřípadě bych se ráda ocitla po boku mladé Nataši Gollové, je mi úplně jedno v jakém filmu. :)


Další várka od Proužkované aliceingarden. :)


1. Kolika jazyky mluvíš?
Mluvím? Mluvím? Cizími jazyky toho moc nenamluvím. Občasně něco odposlouchám, očtu, odkývu, ale mluvit? No, teoreticky umím mluvit anglicky, francouzsky, slovensky, latinsky a církevní slovanštinou, ale realita je taková, že občas ani v mateřštině nevyjádřím správně to, co si myslím. :D

2. Žužu nebo karamely?
Karamely. Jednoznačně. Akorát je nesmí vyrábět stařenka Oggová, aby mi pak nemuseli páčit čelisti heverem. :D Nicméně karamelky jsou oblíbená mlska. Je mi fuk, jak to ničí zuby.

3. Pardon, nemůžu si pomoct - vedle které anime postavy by ses chtěla probudit?:o)Žánr ponechme stranou.
Otázka: Budu si pamatovat, co jsem dělala v noci? Pokud ano, moc ráda bych se probudila vedla Leily, což ponechám bez komentáře. ^^ Pokud ne, tak by to mohl být Shirogane (Monochrome factor), protože by mě pak bavilo zjišťovat co se zatraceně dělo, když se probudím vedle něj. :D

4. Nejoblíbenější zvířátko?
Živé? Momentálně asi koťátka. Plyšové? Medvídci a mamut!

5. Intimní otázka. Jsi lední medvěd. Koušeš?
Ehm, jo. ^^


A ještě další otázky od brygmi.


1. Máš nějakou knihu, která by se dala označit jako kniha tvého života?
No, takových těch osudových je víc. Převratné knihy mého života jsou Letopisy Narnie, nicméně kniha mého života asi navždy zůstane Obraz Doriana Graye.

2. Na které místo by ses chtěla někdy podívat?
Jednoznačně do Irska. Vlastně, chtěla bych konečně pořádně projet celou Británii a Irsko, vidět města i venkov. A taky bych chtěla do Japonska. ^^

3. Co si myslíš o surikatách?
*vydala směsici neartikulovatelných skvíků* Surikatýýýýýýýýýý! Jsou bezvadný! Když jsem je viděla v zoo, málem jsem se rozplynula. Suriakty jsou prostě boží. :)

4. Přišlo ti někdy u nějakého filmu, že kopíruje (alespoň částečně) tvůj život?
Je jich trochu víc, ale ještě před pár lety to zcela jednoznačně byl film Kissing Jessica Stein. Sice se liší v mnoha detailech, ale rámcově jsem se hrozně ztotožnila s hlavní hrdinkou. Teď už to tak úplně neplatí, ale pořád o mně ten film hodně vypovídá.

5. Nosíš deštník, klobouk nebo na sebe necháváš prostě jen pršet?
V létě ráda moknu. Deštník sice nosím skoro furt, ale vytahuju ho zásadně teprve až pořádně leje. Průměrný déšť mi nestojí za to, abych pak půl dne sušila deštník, taky mě otravuje ho nosit. A navíc, déšť je bezva! :)


A nová várka od nienan


1.) Chtělas být jako malá spíš princeznou, nebo astronautem/pilotem/hasičem/něčím podobně "klučičím"?
Jako úplně malá jsem chtěla být kuchařka, což je takové dejme tomu neutrální, ale pak jsem ještě dloooouho chtěla být fotbalista. Pak mě chytil archeolog a režisér, až jsem nakonec skončila u toho, že chci učit. Prostě někde mezi, jako vždycky. :D

2.) Jahody nebo maliny?
Jednoznačně jahody! Maliny já moc nemusím. :)

3.) Kterou barvu nemůžeš vystát?
Nečekaně - řvavě růžovou, světle růžovou, fuchsiovou apod. Prostě tyhle barvy nesnáším.

4.) Jazykový pedant nebo gramatický bezvěrec?( povahou, ne donucením okolnostmi jako je třeba školní práce;o) )
Ehm, má cenu se ptát? Pedant. Děsivý. ^^

5.) Gwen Cooper - rádo/nerado/ignorace?%oD
Gwen to rádo nemá. A neví proč. Přemýšlím, jestli mi vadí ta postava nebo ta herečka. Ale docházím k závěru, že mi nesedí ta postava a navíc že Eve děsivě přehrává. Ale možná se mi to jen zdá. Každopádně na to, že Gwen je nováček, tak je až příliš "voprsklá". Takže asi tak.
A navíc je to konkurence. XD


A ještě další od zlomarki


1)Kdyby sis někdy nechala udělat tetování, co a kam by to bylo?
No, tak já bych si tetování udělat nedala, to hlavně. Víš, že to dělají jehlou?! XD Když už tak nějaký malý na rameno, asi by to byl nějaký japonský znak. Třeba "ai". :)

2)Buďme trošku aktuální...Zasáhla tě alespoň trochu smrt Michaela Jacksona?
Upřímně, ani trochu. Matuška mě zasáhnul víc. A to i ten je mi celkem volnej.

3)A co nějaká ta soap opera? Na které jsi ujížděla, nebo ještě ujíždíš?
Soap opera?! Jéžiš, já jsem asi divná, ale tyhle věci já prostě nesleduju. Maximálně jsem koukala na ty části Dawsonova světa, kde byl Jack s přítelem. XD

4)Máš ráda hmyz?
Hmyz? Hmyz?! *paranoidně se rozhlíží a pro jistotu bere do ruky noviny* Ne, hmyz nééé! Cokolivěk má víc než 4 nohy mě děsí! Možná tak motýly, včely a čmeláčci. Ale nesmí jich být moc. :)

5)Jakých pět věcí by sis chtěla vyzkoušet, kdybys byla v chlapském těle?
No... *ďábelský výraz*
1. Chtěla bych zkusit, jaké to je, mít sílu na otevření sklenice se zavařovačkama. 2. Opravit ucpaný odtok ve vaně. 3. Čůrat do sněhu. 4. Líbat se s jiným mužem. 5. Errr, mít sex s jiným mužem? XD


A od ilwin


1. Moře nebo hory?
Hory. I když v nich funím jak parní vláček, tak hory. :)

2. Kdybys mohla dostat nějakou věc s magickými schopnostmi (kouzelná hůlka, neviditelný plášť, apod.), která by to byla a proč?
Hmpf, tak to je prekérka. Přemýšlím nad různými magickým proprietami, ale nakonec bych asi fakt chtěla mít tu hůlku. Snadno se schovává a nedá se tak lehce ukrást jako plášť. :)

3. Bez čeho by tvé prázdniny nebyly pořádné prázdniny?
Asi... bez zmrzliny. Velké, točené, čokoládové, co mi teče po ruce. A prodávají ji jen u babičky a je děsivě dobrá.

4. Jak by znělo tvé indiánské jméno?
Tančila jako blázen až do bílého rána No, nemám tušení. Nemá indiánské jméno vyjadřovat to, co matka viděla poprvé po porodu dítěte? A nebo myslíš to, které si pak vybírá bojovník?
Popřípadě třeba: Malý medvěd? :D

5. Dokázala by jsi bys žít někde na samotě?
Dokázala, dokonce bych to v určitých fázích roku přímo vyžadovala. Ale bála bych se tam. A asi bych se tam brzy zbláznila nudou, nebo se dala na pletení gobelínů. Ale třeba 3 měsíce v roce někde na chalupě v horách a v lese, to by se mi líbilo.
Tags: hračičkovitost, kleio
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 37 comments