Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

"Byl to takovej grupáč, že tam určitě někde byl i tučňák..."

Festival fantazie Chotěboř 2009.
Oujéééés!
Nebo že by KriplCon? :DLetos to bude hodně bodové, protože narozdíl od předchozích ročníků jsem si nedělala denně zápisky. Důvod je prostý. Nebyl čas. ^^

* Cesta byla suchá, místy mokrá, hlavně se na ní asfaltovalo a do Chotěboře nás vydýchaný bus dovezl s asi půlhodinovým zpožděním. Starousedlíci a domorodci se nestačili divit, co se to do toho busu žene. Festivaláci měli místenky. Místní... ne.
* Registrace ve stadiónu. Děs. Daleko. Chtěla jsem nechat krosnu ležet jako mrchu uprostřed cesty. On by se o ni někdo postaral. :)
* Ubytování. No, jsem spokojená míň než loni, protože ač jsme do poznámek o ubytování jasně psaly, že chceme ten samý pokoj jako loni, nebo alespoň ten naproti, s okny na západ, dostaly jsme něco až na konci třetího patra. A s okny na východ, of course. Příště asi k poznámce připojím i výhružky. :D Další průser. Obchodní akademie, vedle které je ubytovna, se rekonstruuje. Stejně bych asi nebydlela jinde, ale docela bych ocenila, kdyby se někde na festivalových stránkách objevila poznámka, že OA se bude opravovat. Opravovalo se denně od 7:00, bylo to dost strašlivý, děkuji moc za špunty do uší. Navíc, místní snědí dělníci po nás vždyckdy divně koukali a přiznávám, opravdu mi to nebylo příjemné. Na to, jaký za to chtějí těžký prachy, mohli mít tu slušnost a varovat předem.
* Náš pokojíček. Nepraktický. Těžce nepraktický. Na fotkách je to vidět velmi dobře, jak těžce nepraktický jsme si ho udělaly. Stálo nás to přeražený medvědův nehet a omodřinované kočičí nožky. Ale i tak to byla zábava. :D
* Tučňáčeeeek! Rebelka, tučňátko, tučňáček a další jména, byla adoptována. Jelikož medvědi, kočičky i tučňáci baštěj rybky, stala se ze mě a z Dang maminka a... maminka. Tučňátko mělo tu povinnost nás tak zdravit. Ale říkalo nám tak jedině, když něco chtělo. Můžu vám upřímně říct, že jsme si ji asi měly adoptovat už jako vajíčko, teď je to už příliš nezávislý tučňák na výchovu. Ale jinak je to tučňák naprosto k umufání!
* Keneu. Orel. Rys. No prostě ta úžasná holka, která se na vás pokaždé usmála a která vůbec nejde vyfotit. Hrát s ní hry je radost.
* Jack Sparrow. Loni jsem ho nedokázala požádat o to, aby se se mnou vyfotil. Letos jsme s ním hrály kulečník. Jajsk. Akorát že je teď chudák nezadán, lovil slečny a ulovil... no, čtyři takový nějaký lesby. Pech, co? :D
* Arengil, Julie, Aveva, Danae. Těšila jsem se na ně celý rok. Ve skutečnosti jsou všechny ještě skvělejší než na netu. Akorát mě mrzí, že krom Danae, jsme se s žádnou nestihly rozloučit. A Arengil stále ještě dlužím pohádku o tom, jak se medvídek a kočička staly párem. :D
* Tess. Dokonalá, úžasná a já mám občas problémy odtrhnout od ní oči a uši. A jsem přesvědčená o tom, že i kdybych viděla, jak tahle sithka drží v ruce vařečku, měla bych jistotu, že by mě s ní dokázala zabít jednou ranou. Vypadá nádherně, v kostýmu, v civilu, s mečem, bez meče.

Zde zachycena profíkem. No není ouplně oužasná?
Zním jako šílená fanynka? Tak to ještě nevíte, co vás čeká dá.
* Ness. Ona vypadá úplně jinak, než jsem si myslela! Sice jsem s ní moc nemluvila, jsem přecejen ještě malé medvíďátko a mám k veličinám tohohle typu respekt, ale i tak jsem moc ráda, že jsem ji viděla živě.
* Kapitán Jack Harkness. Fanynkysmus nejtěžšího ražení. Je mi jasný, že míchat postavu, herce a cosplayáka je životu nebezpečný, ale když on je tak... tak... tak... mufací! (A od Dang mám svolení k fanynkysmu a nekritickému obdivu, abyste si o mně nemysleli nějaké špatnosti.) Navíc vypadá jako jeden můj bývalý spolužák. Pořád jsem po něm pokukovala, na cosplayi se se mnou vyfotil a po posledním díle Torchwoodu jsem mu položila intimní otázku. Nechtělo se mi věřit, že tomu mufíkovi je jen o rok méně než mně. (No, nicméně já taky nevypadám na 24, co? XD)
* Japonsko a Fejsík. Další fanynkysmus. Nesmát. Chlapi tohohle typu já prostě žeru. :D NipponCon, dokumenty, skvělý přednášky a mnoho věcí, které jsem nechtěla vědět o Japonsku (a přesto jsem ráda, že je vím). Výpadky proudu. Juch.
* Hry. Hry. Hry. Hry. HRY! Z těch se dá zmagořit vždycky. Zvlášť, když hrajete Děti z Carcassonne, což je hra určená malým, opravdu hodně malým dětem. Váš věk klesá geometrickou řadou s každou hrou, kterou hrajete. A taky umíme zase další nové hry, takže příště už neskončíme jenom u želviček a osadníků. :)
* Slaninové toasty. Mňam. Myslím, že se povedly. Moc. Dokonce jsem se inspirovala a budu si je dělat doma. *slint*
* Cosplay. Netuším, z jakého důvodu mi hráblo, ale po té, co si Padmé stěžovala, že do cosplaye přihlásilo hrozně málo lidí, do fantasy sekce dokonce jenom čtyři. A medvědovi hráblo a zeptal se spoluzviřátek, jestli by nešla do cosplaye. Šla. A mohla to být sranda, kdyby přihlášky už nebyly uzavřené. A kdyby Padmé nezapomněla předat kontakt na slečnu, která měla na starost hudbu. Kolik my toho naběhaly, to radši ani nechci vědět. Nicméně, výsledek za to asi stál. Alespoň tedy mně a Dangie, jelikož a protože jsme obsadily třetí místo. Už začínám uvažovat o tom, v čem půjdu příští rok, fak jsem se nadchnula. Regi asi ne, ale ostatní zviřátka to chytlo.
Cosplay očima profíka vypadal následovně:


Nightrunners


Lejdynka dokonale k sežrání. <3


Sir Alec z Kerry


Kathme


Legolas Aragorn


Skřet - výtězný kostým jak fantasy sekce, tak ceny diváků


Kapitán Jack Harkness *squeee*


Hrozivý Hulk


Slečna Silk Specter (kostým, který lámal srdce a mnohé další orgány mnoha přítomným mužům)


Vítězný sci-fi kostým. Takhle nevypadá tak působivě jako na místě, ale nutno říct, že mladík si ho celý dělal úplně sám.


Jedno oko červené, druhé modré... Že by chtěla zabít nějakou tu Mařenu?


Nesoutěžní, leč skvěle trsající kloni.


Alec a Seregil - přistiženi. ^_^


Všechny vítězné kostýmy + Padmé

A jedeme zase dál. Kde jsem to byla? Jo... Cosplay za námi, takže je na čase zmínit další bod.
* Torchwood. "Torchwood je strašný seriál a nechápu, proč na něj všichni koukáme," prohlásila Aveva a zamáčkla slzu. Třetí řada Torchwoodu se vysílala vždy po půlnoci, vždy v angličtině. U poloviny situací vůbec nevím, co se tam řešilo, takže se na to ještě jednou podívám. Ale bude to boj. Nebudu o tom mluvit, protože nechci spoilerovat. Ale myslím, že Avevina věta to vystihla naprosto přesně. To nebyl Torchwood. To byla jen nějaká kvalitní, nepovedená fanouškovská verze. Zápletka geniální, první dva díly k posmání a s ňuchacími záběry. Od třetího dílu je to totální, maximální a naprosto odporná deprese. Už to nechci nikdy vidět znovu. Ne, blbost. Chci čtvrtou sérii. Takovou, ve které Doktor dá zase všechno do pořádku. Ugh.
* Vše je čím dál více gay friendly. Tentokrát jsme tam nebyly s Dang jediné otevřeně gay. Letos tam kromě králíko-vlčího páru byl ještě další dívčí pár, který jsme pravidelně vídaly na Torchwoodu, plus dalších hodně lidí. Juch, juch, juch, takováhle atmosféra se mi líbí. Taková, kde nikdo neřeší, nepodivuje se a blbě nečumí. No není to skvělé? ^^
* KriplCon. Více zranění, více bolístek, více nachlazených. Pašerák by mohla vyprávět. Vlastně nemohla, protože nemůže mluvit. Kotě taky moc nemluví, když už, tak má drsný, velmi drsný hlas typu "od svých 12 let kouřím 40 cigaret denně". Chuďátko moje. (Je to zelený sliz kočičího tvaru, plameňákodlak a rohožka, ale vůbec to neřešte, protože tomu by nikdo nerozuměl.)
* Počasí. Mám pocit, že letos vyšlo nějak docela dobře, až na ten den, kdy od tří do půlnoci lilo a na středu, kdy bylo tak maximálně 13°C. Ale jinak příjemně, hřejivě, popřípadě do pláště balivě.
* Mařeny, upírky, Amanová, Noční běžci... Jo, souvisí to s Cosplayem, ale musím to zmínit extra. Jsem totiž dokonalá Mary Sue víla. :p

Momentálně jsem totálně vypatlaná, furt mě někdo vyrušuje, takže nemám sílu to po sobě číst. Prosím proto, abyste byli tolerantní. Taky jsem. :DFotografie z Chotěboře TADY TADY TADY !

Nutná poznámka na závěr: zájemci o fotografie z Pašerákových přednášek a nějaká ta mizerně kvalitní videa, nechť se v komentáři zmíní extra. Plním Tessino přání, aby nikde nebyly veřejně, leč byly k dostání.

*odpadla*


P.S. Nadpis je doslovný citát z přednášky o mytologických stvořeních v Narnii. Tučňák to stále vehementně popírá...
Tags: cosplay, festival fantazie
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 74 comments