Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

S Kotětem, Králíkem, Vlčetem, Hyenou a Drakem pod duhovou vlajkou

Občas lituji toho, že nemám po ruce zápisník a malou tužtičku. Obvykle s sebou nějaký ten papírek nosím, ale včera nebyl, a to je velká chyba. Ty hlody se totiž měly psát!
Postfantazácký sraz je totiž... no, postfantazácký. :)
Jeho veličenstvo princezna Filip alias Drak měl úžasnou příležitost strávit večer s pěti dívkami (z nichž ovšem potencionální zájem mohla mít tak jedna, maximálně jedna a půl). Ujal se své mužně princeznovské role s vehemencí sobě vlastní, návrhy jsme činily my, on činil závěrečná rozhodnutí.

Do půl desáté jsme vysedávali v Dobré čajovně (self-promo vždy až na prvním místě), kde nás ovšem decentně štval jeden ze dvou čajovníků. Tvářil se otráveně, byl ironický (ale tak ironický, že to nebylo ani trošku vtipné) a v zásadě i zlý, protože nám zabavil zvoneček. A taky nám nechtěl dát rizé, protože jim došlo. XD
Nicméně jsme se bavili skoro královsky, hovor nevázl, smáli jsme se a asi jsme jako obvykle dělaly ostudu. Mně je totiž úplně fuk, že mluvím nahlas, když se ponořím do vyprávění. A je mi jedno, že mohou cizí lidé zaslechnout intimní detaily mého života. Zaprvé je neznám, zadruhé, ať se stydí, že poslouchají cizí hovor. Tak. :) Teď dál. Hitem večera se stalo tekuté pečivo. Dangie byla absolutně bezradná, co se výběru čaje týče, takže princezna Drak zase zaúřadoval, zabořil prst do nápojáku a objednal Černého draka. Milý čajovník (ne ten zabavovač) Dang nabídl studenou i teplou variantu, zvítězil drak studený. Věřte nebo ne, avizovaná chlebovitá chuť byla opravdu v té donešené sklenici přítomná. Takže tekutý chléb národa pro příště už ne pivo, ale černý drak. ;) Další pečivovitý čaj byl ten Filipův. Když pominu, že měl sytě zelenou barvu (asi jako když vymácháte v mističce zelené vodovky), že páchl jako celozrný rohlík, ta chuť mě uzemnila. Chutnal totiž přesně jako rýžové chlebíčky alias nástěnka. Zajímavé.
Můj čaj pana Edwarda Leara je klasický evergreen, dokonce už ani nemám potřebu skládat limmericky, jako když jsem si ho dala poprvé. Nicméně, dobrota, dobrota. Lalala.
Když bylo po zavíračce a my stáli jako trubci v kroužku okolo neexistujícího rituálního ohníčku před čajovnou, nikomu z nás se nechtělo ještě domů (no, možná Vlčince, vypadala, že by si i ráda schrupla pěkně v pelíšku). Po chvíli váhání jsme se vydali nazdařbůh směr nábřeží. Kdesi u sv. Martina ve zdi, před kterým jsme opět stvořili rituální kolečko (za účelem rozcuchání Filipa) v mé hlavě uzrál plán na další místo k posezení. Nenápadně jsem táhla lidi zvěř za Betlémské náměstí, sestřice Králíčce jsem cestou prozradila místo určení, takže se k nenápadnému zatahování přidala.
Cílová stanice se jmenuje Café Erra, nachází se v Konviktské ulici, prostředí je velmi příjemné, obsluha taky, ceny standardní, kvalita nápojů nadprůměrná. (Ne, nedělám jim reklamu, jen jsem spokojený zákazník.) Do téhle kavárny jsem chtěla strašně dlouho zajít, ale nikdy jsem neměla buď odvahu, nebo náladu. Ale Dangie jsem to slibovala docela dlouho, tak včera se konečně sliby naplnily.
Hyena si teprve v průběhu posezení všimla velké duhové vlajky nade dveřmi, Filip si místo svého usídlení taktéž odvodil sám. Chytrá princezna. (Ale prince si vzít nechce, škoda.)
Jelikož nebyl led, tak koktejlové chutě padly. Tehdy zase projevil své schopnosti muž večera, řekl beton a ženy nadšeně souhlasily. A tak jsme vyzunkli dva betony, dostali se do ještě příšernější a otravnější nálady, dělali ostudu (i když fakt v rámci mezí slušného chování, opravdu, i když jsme zvěř, jsme velmi civilizovaní) a odešli těsně před půlnocí. Dva dívčí páry byly dokonce za polibek oceněny potleskem náhodného čumila okenního, který hledě do ulice hlasitě halekal při pohledu na nás. Inu, podařený večer.

A teď něco, co mi uvázlo v hlavě ohledně hlodů, které padaly. :)


Filip (opakuje hlášku z FF): "Já nic nemusím, já jsem princezna"

Vlče: (tváří se uraženě)
Regila: "No jo, to jsem zase nahlas prohásila, že jsme nějaký lesby."
Kleio: "A on to Filip ještě neví, co?"


Kočka: "Mohla bych si objednat rizé?"
Čajovník: "Ne."
Dang: *ticho* *divný výraz*
Čajovník: "Protože nám došel."


Čajovník: "Zvonili jste?"
sborově: "Ano!"
Čajovník: "Teď jen, jak já se k vám asi dostanu."


Kleio: (komentuje předchozí situaci) "Ale Filip si sáhnul, já to viděla."
Filip: "Jen malinko."
Hyena: "Já si taky sáhla."
Kleio: "Ještě někdo mi chce sáhnout na kočku?"


Regila: (na Filipa) "A když seš ta princezna, nechceš si vzít prince a stát se královnou?"


Kleio: "Teď už jsem v pohodě, mám za sebou tři roky kočkové terapie."


Dangie: "Já z toho betonu vlhnu!"


Filip: (později) "Nějak jsem z toho betonu taky zvlhlej."


Filip: "Si mám tu růži dát snad do pusy, aby mi donesl vázu?"


Regila: "Medvěde, ty stříkáš!"


Filip: (prská čaj)
Kleio: "To stříklo až na mě! Ty prase!"
*zarazí se a dojde jí, že Filip není prase nýbrž drak*
Kleio: "Ty draku!"


Dangie: "Já jsem zkažená jen teoreticky. A taková mírně křivolaká.")
Filip: "Jo, ideální vykřikovat to v Perlovce."


Filip: "Ty jsi tele."
Dangie: "Já jsem kočička!"


Filip: "Ty jsi tele."
Kleio: "Bú."


Kleio: "Tady u toho stolu jsem zdaleka nejstarší."
Filip: "A tím se chlubíš?"


Dangie: "Jsou věci, které mám vyšší než Filip."
Filip: "Jo, máš vyšší hrudník."

Filip: (na Kleio) "Negeekuj!"


Filip: "Na velikosti nezáleží."
Hyena: "Ale jo."
Tags: gay pride, my zvěř, shoujo-ai, čaj, čajovny
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments