?

Log in

No account? Create an account
 
 
02 October 2009 @ 07:25 pm
Púeticky  
Melodicky, jemně, zmateně, vysmátě, něžně, uneseně, poeticky, púeticky. Prostě přesně tak.
Na zdravotní škole jsou neskutečně milé pedagožky. Chovají se ke mně líp než na praxi. Mám podezření, že je to proto, že tady mě opravdu potřebují a nejsem jenom nějaká další otrapa navíc. Prošla jsem si obě budovy školy, v kabinetě budu se dvěma čerstvými absolventkami, takže se nebudu bát. Ani vrátné se nebojím, je milá a příjemná (divíte se? já teda jo!). Obavy nemám ani z výuky. Nároky nemám žádné. Učit budu první ročník budoucích kosmetiček, masérek a nutričních sester. A dva třetí ročníky zdravotních asistentek. Všechny studentky jsou samozřejmě větší, zmalovanější a stylově propracovanější než já. Asi budou docela vykolejený, protože je hodlám zmedvědovat. Ha! ;)
Škola je ne daleko od Vyšehradu. Cestou na metro jsem neodolala a nechala se ukonejšit pohledem na Karlov a kostel Panny Marie a sv. Karla Velikého. Prostě ten pohled miluju a vždycky se mi tak rozbuší srdce, jako by vědělo něco víc. A teprve dneska po těch letech, které trávím takřka pravidelnými návštěvami Vyšehradu, teprve dneska mně to došlo. Byla to rána na vědomí tak silná, že jsem málem přepadla přes zídku, na kterou jsem si vyšplhala, abych lépe viděla. Slunce se rozzářilo a já je viděla. Všechny. Všech šest najednou, i tu chudinku uzavřenou daleko mezi Ječnou a Žitnou. Vyšehrad, Karlov, Apolináře, Emauzy, štíhlou a bledou Kateřinu, Štěpána a dokonce i Slup, tam dole pohlcená botanickou zahradou, se krčila v sevření bývalých hradeb. I přes všechny ty domy, komíny, zbytečné zdi a dráty, přes to všechno jsou vidět. Některé už jenom tak nesměle vykukují, jiné se stále hrdě tyčí nad ostatními stavbami. Jak nádherný musel být ten obraz, když kostely byly ty nejvyšší stavby ve městě? (Což mě přivádí k neustále hlodající myšlence, jak by město ovlivnil chrám Panny Marie Sněžné, kdyby husitské boje neukončily jeho stavbu?) A tak jsem tam ještě několik minut stála, nechala atmosféru, ať mnou může zcela prostupovat.
Pak jsem pomaličku vydala směr Celetná, abych mohla být chvíli s talí. Nakonec jsme pauzu strávily v menze na obědě. Krásně to vedle mě vonělo lívanci a bílou kávou, které měla talí k obědu. Mezitím došla řeč i na Filipa. Včera jsme s ním byly v čajovně, protože jsem mu chtěla předat slíbený čekuládový keksík. A představte si, že chvíli po našem hovoru mi Filip napsal smsku a ptal se, jak se máme. Prozřetelnost se zase tiše uchechtla.
Den byl tak nádherně podzimní. Asi jsem divná, ale já mám ráda tyhle dny. Fouká, je zima, ale ne moc, takže stačí bundička a mikina. Slunce už svítí neostře, nepíchá do očí, ale hřeje. Ještě chvíli jsem se procházela, nechala se ofoukat, doma jsem si uvařila kotel čaje se skořicí, a ta mi provoněla pokojíček. Zbytek odpoledne jsem tkala náramek. Z perliček. Vtipné je, že jsem měla bílé a zelené, které ve zkumavkách vypadaly zcela odlišně, ale v malém množství na náramku jsou skoro totožné. Ale i tak to vypadá pěkně. Perličky.
Cítím se púeticky a jsem zamilovaná do své přítelkyně. Může být snad líp?
 
 
Nálada: touchedtouched
Poslouchám: Chůva Fine
 
 
 
lemmesay on October 2nd, 2009 06:00 pm (UTC)
*hloupoučký úsměv*
To je krásná entry, úplně jsi mi zlepšila náladu, Meďulko. Zrovna popíjím bílý svařáček se spoustou hřebíčku a skořice a je mi (psychicky, fyzicky jsem nemocná) docela dobře:). Gratuluju ti ještě jednou k novému místu, doufám, že tam budeš spokojená a že se k tobě třída fiflenek bude chovat pěkně:).
Lucie ~ Dangerous: Meowdangerouss on October 2nd, 2009 06:02 pm (UTC)
To to máme psychicky a fyzicky podobně. *naskakují jí bílé a černé pruhy ;)*

Edited at 2009-10-02 06:03 pm (UTC)
- spiritofdream on October 2nd, 2009 06:04 pm (UTC) (Expand)
- lemmesay on October 2nd, 2009 06:16 pm (UTC) (Expand)
- dangerouss on October 2nd, 2009 06:18 pm (UTC) (Expand)
- lemmesay on October 2nd, 2009 06:24 pm (UTC) (Expand)
Alice Stronghold: I teachspiritofdream on October 2nd, 2009 06:05 pm (UTC)
Nemocná zebří? *cpe do zebry vitamíny*

Jsem zvědavá, jaká bude výuka. Ale asi fakt nenáročná, co se týče požadavků. :D
- lemmesay on October 2nd, 2009 06:13 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on October 2nd, 2009 06:34 pm (UTC) (Expand)
- e_danae on October 3rd, 2009 12:43 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on October 3rd, 2009 12:44 pm (UTC) (Expand)
- e_danae on October 3rd, 2009 12:46 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on October 3rd, 2009 12:48 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on October 3rd, 2009 12:49 pm (UTC) (Expand)
- e_danae on October 3rd, 2009 01:10 pm (UTC) (Expand)
- dangerouss on October 3rd, 2009 04:38 pm (UTC) (Expand)
Lucie ~ Dangerous: Autumn candlesdangerouss on October 2nd, 2009 06:01 pm (UTC)
Jůů, aspoň že ty má krásný večer. ♥
Alice Stronghold: bear in fallspiritofdream on October 2nd, 2009 06:03 pm (UTC)
Copak se ti stalo, kitty moje? *stará se*
Vím, že jsi byla ve škole, ale ještě něco dalšího?
Promiň, že jsem ti neodpověděla na smsku, ale chystala jsem ti delší vyznání, které zabralo 5 smsek, až jsem se rozhodla pro email. ^_^
- dangerouss on October 2nd, 2009 06:06 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on October 2nd, 2009 06:08 pm (UTC) (Expand)
- dangerouss on October 2nd, 2009 06:19 pm (UTC) (Expand)
asperiasasperias on October 2nd, 2009 06:04 pm (UTC)
zdravotní asistentka je totéž co zdravotní sestra ?
Alice Strongholdspiritofdream on October 2nd, 2009 06:07 pm (UTC)
Bejvávalo, dneska už musejí mít zdravotní sestry vysokou školu. Zravotní asistentka je taková ta pomocná nespecializovaná síla, která umejvá záchody, mění bažanty a roznáší pilule. Nic moc práce.
- asperias on October 2nd, 2009 09:28 pm (UTC) (Expand)
ilwin on October 3rd, 2009 05:13 am (UTC)
Ááách... to se tak hezky čte... Přesně ten pravý balzámek ^^

Den byl tak nádherně podzimní. Asi jsem divná, ale já mám ráda tyhle dny
Já podzimní dny miluju (a to i ty deštivé či mlhavé) a divná jsem, to mi během mých pracovních let už došlo. Ale radši jsem divná než... než jako někteří tam. %o/
Uf, ale to jsem nechtěla si připomínat, teď abych si to entry přečetla ještě jednou, aby se mi náladička zase spravila... *čte znovu*
Alice Stronghold: bear in fallspiritofdream on October 3rd, 2009 12:16 pm (UTC)
*balzámuje*

Dneska už to tak poetické není, ve čtvrtek jsem totálně prochladla (ani hromadné objetí od talí a Filipa nepomohlo), takže dneska jsem doma. I když... jsem zachumlaná, piju imrvére nějaký ten dobrý čaj a chroupu sušenky, zatímco venku se žení všichni čerti. Takže, jo, i tohle je púetické. :)
(Anonymous) on October 3rd, 2009 08:17 am (UTC)
Eve
Krásný, krásný, krásný...děkuju za rozjasnění sobotního rána:-) Obdobné slečny berou pilování svého stylu často velice zodpovědně, trocha medvědovatosti jim určitě neuškodí, ale možná budou v šoku jak-můžeš-žít-bez-úzkých-džín-a-gelovek...Masérka se dá studovat na SŠ? To jsem netušila. Ale budu se bít za ošky - je to náhodou fain práce, ale člověk se nedře a moc si nevydělá, kariérní postup je taky vyloučen...ale dovedu si představit, že se v tom člověk najde. Když máš "opravdovou" práci, jsi už vážně vělká holka...hodně štěstí a co nejmíň rozčarování a deziluzí:-)
Alice Strongholdspiritofdream on October 3rd, 2009 12:18 pm (UTC)
Já jsem taky docela čuměla, že kosmetička a masérka jsou studijní obory, vždycky jsem si to představovala jako záležitost kurzu. (Btw, co ty a tlapkovací kurzy?)
Klidně se bij, já neměla v úmyslu je jakkoliv urážet nebo tak něco, vím, že je to práce jako každá jiná a náročná, jen jsem tím tak nějak chtěla naznačit, že čtením antických filosofů na ně asi dojem fakt neudělám. :)
e_danae: scarecrow by incosmiccaravane_danae on October 3rd, 2009 12:45 pm (UTC)
Ať žije Sedmikostelí, totiž vlastně Šesti... :)
Držím palce, ať je nová práce zábavná - a dobrodružná jen natolik, aby to bylo příjemné.
Alice Stronghold: I teachspiritofdream on October 3rd, 2009 04:51 pm (UTC)
Nu co, ten sedmý tam ještě donedávna byl. :)
Jsem zvědavá, jaká ta práce bude. Snad dobrá. :D
calwencalwen on October 5th, 2009 08:41 am (UTC)
chíí...taky mi to zvedlo uplně náladu...<3

Snad se ti bude učit hezky. :)
Alice Stronghold: I beleive in fairies!spiritofdream on October 5th, 2009 10:17 am (UTC)
Jsem na to zvědavá, jaký to bude. Teď jsem si dělala přípravy, přijde mi, že je to seznam pro blbečky a nenatáhnu ho do 7 vyučovacích hodin, ale na druhou stranu určitě budu přetahovat. :D

A ráda jsem zvedla náladu. <3