Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

Z Torchwoodu se blbne už potřetí

Tentokrát nebudu líčit sérii trapasů způsobenou koncentrací myšlenek pouze na jedno téma. Ačkoliv, uvidíme. :)
Začalo to zcela nevinně. Když jsem se snažila vysvětlit Filipovi, co jsou to Dalekové, skončila jsem u popisu "taková roztomilá popelnice". V té chvíli mi opět v hlavě zablikala jakási pomyslná žárovka a dva obvody secvakly. Popelnice, kde jsem to jen... mudrovalo moje vědomí a pak neomylně zabodlo šipku k Cestě krve, půvabně brutální knize od Jiřího Kulhánka.
Maxmilián v té knize přece likvidoval "popelnice", které napadly zemi. Co asi bylo dřív. Kulhánek? Doctor Who? Nebo vznikly tyhle vesmírné popelnice nezávisle na sobě? V Kulhánkovi se nevyskytuje popis té potvory, která si hoví uvnitř popelničky, jen je napsáno, že je zelená. Náhoda? Nemyslím.
Spekulovala jsem si takhle před lidmi, kteří na mě koukali jako na vola, protože samozřejmě neměli tušení, co já to tam žvaním a o čem.
Dneska jsem si prolistovávala Cestu krve, jestli nenajdu nějaké detaily. Podobnost prostě nemůže být náhodná. Země roku 2060... To mi zavání novým nápadem na povídku. Vám ne?
A ano, ano, vím, že jsem z těch slibovaných torchwoodích fikci neukázala ještě ani písmenko. Ale jsou rozepsané. Slibuju. :D
Btw, Cesta krve je prý nejžádanější Kulhánkovou knihou, protože autor zakázal dotisk, tudíž je hrozně moc vzácná a fanoušci dají majlant za to, když ji najdou někde v bazáru. Což je vtipné, protože my ji máme doma. Takže až nebude na chleba, řeknu tatínkovi, ať prodá Kulhánka. XD

A teď se jdu nadopovat práškama, zabalit se do další deky a spokojeně umřít. Aneb nachlazení třikrát nazdar.
Tags: nemocním, povídky, zamýšlím se
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments