Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:
 • Music:

Freddie, Hynek, Vilém, zvířátka, rostlin a přátelsky naladěný delfín

Jsou akce, které se už svou podstatou zákonitě musejí vymknout kontrole. Když se medvěd lední a osika po společné noci s Freddiem rozhodnou, že půjdou uctít výročí jeho smrti, a to na Petřín k soše Karla Hynka Máchy, nemůže to dopadnout jinak než haluzně.
Popis akce:
Před osmou večerní byl smluvený sraz na Újezdě. Celý večer pršelo, ale já a kočka jsme se modlily k Hynkovi i Freddiemu, aby zařídili lepší počasí. Asi by minimálně jednoho z nich měla církev blahořečit, protože modlitby zabraly. Měla jsem ještě dostatek času, takže jsem z Anděla vyšla k Petřínu pěšky. První haluz přišla v momentě, kdy kolem mě v tramvaji projela Kočka, podivně zachmuřená a čtoucí a hlavně očividně přejíždějící. Trochu zamyšleně jsem se ohlížela za 22 a málem jsem přehlédla Julii a Ave, které stály na vrcholku schodů a divoce mávaly.
Zkoušely jsme si s Julií něco zazpívat, ale nějak se nám úplně nedařilo.
Za chviličku přijela 22 opravdová Kočka, tamto musel být její naštvaný duch (jo, tramvaj před tím jí totiž ujela před nosem!), měla svůj úžasný černý plášť a taky opiovou svíčku. A zanedlouho propustili vrchní alchymistku z Bastily, takže složení bylo kompletní.
Vyrazily jsme k Hynkovi, trochu jsem znejistěla, protože Petřín za tmy vypadá trochu jinak než ve dne, ale nakonec jsme sochu našly bez obtíží. Jenom jsme cestou narazily na sochu Vítězslava Nováka, která v té tmě vypadala jako oběšenec. (Nedalo mi to, něco málo o Novákovi zde, nicméně už nemám výčitky, že ho neznám.)
U sochy probíhala oslavná řeč na oba velikány, zapalování svíček a také mírné děsení procházejících lidí. Jako by nikdy neviděli exoty. A s talí jsme si zaípaly, když jsme viděly mladého muže, který suverénně mířil na Nebozízek, ale to je taková soukromá radost. :D
Když jsme shledaly úctu za dostatečnou, vyšly jsme se někam uložit, původně jsme šly do Dobré trafiky, ale bylo plno. Načež Alchymistka pronesla něco o vinárně na Kampě, o které ovšem nevěděla, kde přesně je. Takže nastalo Tour de Prague, během kteréhož nás ještě stíhala Zlá beta Lunkvil, až nás nakonec dohnala. Vinárnu jsme nakonec slavně našly, ale jelikož byla obsazená, navezly jsme se do vedlejší nekuřácké kavárny. Osobně myslím, že to byla výborná volba, kavárna byla totiž opravdu bezva. A studenti mají na nealko nápoje pět korun slevu. :)
Asi jsme vypadaly jako značně opilé už při příchodu, ale každopádně nikdo nás až do zavíračky nevyhodil, což je v této společnosti vlastně úspěch. Z Dangie se stala Dozorčí rada Juliina fanklubu, tak jsme to musely zapít.
Po zavření Kavárny jsme se shromáždily pod Malostranskými mosteckými věžemi v kroužku a vlastně jsme se loučily, protože Kočička je školou povinná a chtěla na tramvaj. Slíbila jsem jí galantní doprovod, takže jsme se chtěly odtrhnout. Jenomže... jsou prostě diskuse, které se neopouštějí, takže jsme v tom kroužku stály asi 20 minut (Aveva udělala ultrazvukové "ííííííík", což mě donutilo podezřívat ji z toho, že jest delfínem), než jsme se přes Karlův most (Ave, vidíš, nejsem zombík) vydaly na Staroměstskou. Před Klementinem jsme si zase stouply do kruhu a pokračovaly tam, kde jsme přestaly. Nechápu, proč okolní lidé tak zvláštně koukali. :)))
Chvíli po jedenácté jsme opravdu definitivně rozpustily, nasedly na metro a jely.
Já, talí a Julie jsme ještě narazily na úplně opilý slash pár, kterému se nepozdával talíín plášť, ale její vražedný pohled je uklidnil. A jak řekla Julie, slash mezi postavami, které se mi nelíbí, se mi nelíbí.
Na zastávce autobusu jsme s talí sledovaly další slash, který byl mnohem roztomilejší než ten v metru. Myslely jsme, že pojedou autobusem, ale nakonec jel jenom jeden. Škoda.
Domů jsem dorazila minutu před půlnocí. Na to, že jsem řekla, že dorazím ještě ten den, jsem to stihla tak tak. :)
Kdybyste viděli ty sny, které jsem měla, tak by se červenala i Arengil. :) Nějak mám poruchu soustředění... takže... slash? :D
Tags: gay pride, historické exkurze, knihy, lu, my zvěř a rostlina, slash, čaj
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 28 comments