?

Log in

No account? Create an account
 
 
12 December 2009 @ 11:34 am
And now for something completely different...  
...no. 1: the larch! Znalci pythonů jistě ocení. ;)
And now...
...no. 1: the slash! XD

Už čtvrtý den buduji komunismus a teprve dneska jsem teprve dospěla k socialismu s lidskou tváří. Upřímně, už mě to nebaví, ale protože socialistický blok se právě zhroutil, čeká mě sametová revoluce, pád zdi a sjednocení Němecek, nepolevuji ve své snaze. Nicméně, stejně se v tom nevyznám tak, jak bych chtěla. Mrzí mě, že ve škole mě tahle látka úplně míjela, protože pro ty, které budu učit, je to stejná historie jako třeba světové války. Neocenitelnou pomůckou je v tomhle taťka, který mi k poznámkám z knih a učebnic dává své vlastní vzpomínky, kupříkladu to, že můj praděda (dědův tatínek) díky měnové reformě přišel o všechny celoživotní úspory, bezcennou měnou si vytapetoval strop v ložnici a šel za znevažování měny na čtyři roky do vězení. V tom vězení umřel, protože měl slabé srdce a špatně se tam o něj starali (jak jinak, že?). Teď si teprve vybavuju, že jsem si před pár lety prohlížela staré fotografie a mezi nimi bylo i pár těch pradědečkových. Byly to takové ty úžasné prvorepublikové fotografie a pradědeček, kterého jsem nikdy nepoznala, byl krásný a elegantní muž. Opravdu si pamatuju, že jsem nad tou fotkou pronesla: "Tý jo, to je fešák, kdo to je?", děda jen prohlásil, že to je jeho tatínek a tím to haslo. Jenom nechápu, jak můj strýc může být takový idiot a volit komunisty (oranžové, rudé, to je jedno...). Každopádně studuju pilně (a proto píšu článek na lj) a snažím se udělat si jasno.
Ale aby to nebylo takové posmutnělé (ale chápete správně, není mi zrovna dvakrát veselo), můj mozek se nástrahám diktatury jedné strany úspěšně brání. Ano, správně, slash. To je lék na všechno. :) Včera se mi zdál moc pěkný sen, ve kterém figuroval jeden nejmenovaný úžasný mladý muž, jehož nejoblíbenější barvou z duhového spektra je zelená (a o němž tu v poslední době padalo docela hodně). Ten sen mě nakopnul k tomu, abych neváhala a začala psát. Mám solidní základ pro moc pěknou RPS povídku, kterou milovnice (milovníci?!) slashe jistě ocení. Váhám jen v jediné věci. Když v té povídce padne jeho jméno, bude si ji moct vyhledat? A když jo a přečte si to, nebude mě chtít pokousat? (Mmmmmm!) A nebo třeba zažalovat? (S toho, že takhle to nebylo. XD) A nebo to mám prostě nechat jako noname s tím, že moji čtenáři mi rozumějí?
Co vy na to?
 
 
Místo usídlení: normalizace
Nálada: melancholy*sněží mi na hlavu*
Poslouchám: quiet, please!
 
 
 
Lucie ~ Dangerous: Writingdangerouss on December 12th, 2009 10:38 am (UTC)
RPS bývají vždy se jmény a nikdy se snad nic nestalo... Fakt je, že v anglickém internetu se hledá poměrně hůř než v českém, ale... a co myslíš tím jménem? Křestní nebo i příjmení?
Samozřejmě by bylo fér napsat k povídce takový "disclaimer", že je to jen fikce atd. A kdyby ses bála, že to najde... tak je vždy možnost napsat jen jeho křestní jméno, případně ještě jen první písmeno příjmení, nebo třeba taky z toho jména udělat odkaz na jeho stránku - a ten odkaz zabezpečit anonymním přesměrováním (to ti můžu ukázat). Takže kdyby náhodou koumal, odkud se na jeho stránky ženou lidi, tak neuvidí tvůj LJ, protože to bude zanonymováno. :)
Takže jsi začala psát? :)

Já se ještě nezačala učit, protože jsem vstala pozdě. :/
Alice Stronghold: Ianto <3spiritofdream on December 12th, 2009 10:51 am (UTC)
Dám tam disclaimer, v povídce bude jenom křestní. I když... on mu vyká, možná že i příjmení se objeví. Nejhorší je, že já vlastně tak trochu chci, aby to našel a přečetl si to. Nebo tak něco. Takže to musí být zatraceně dobré. :)
A jo, píšu. Zatím jenom poznámky do notýsku, třídím si myšlenky, které jsem ti včera psala. :)

Mazej se učit! *učitelský pohled*
Lucie ~ Dangerous: Pearlsdangerouss on December 12th, 2009 01:00 pm (UTC)
Tak v tom případě to nemusíš zanonymnit a můžeš čekat, co se stane. XD
Alice Stronghold: Ianto <3spiritofdream on December 12th, 2009 01:16 pm (UTC)
Přesně tak. :D
lemmesay on December 12th, 2009 11:29 am (UTC)
Souhlasím s Dangie. Jelikož se ve světě RPS pohybuju víc než je zdrávo, tak zhruba vím, jak to funguje. Když napíšeš disclaimer, ve kterém prostě jen uvedeš, že Matěje osobně neznáš a že tahle povídka je jen výplod tvé choré mysli, bude to absolutně ok. Zažalovat tě nemůže, protože přiznáváš, že sis to vymyslela. Kdybys k tomu napsala, že je to pravda a žes ho třeba s někým viděla, tak by to bylo něco jiného.
A s tím vyhledáváním... opatření jsou podle mě zbytečná. 99% herců a zpěváků ani neví, co je to fanfiction, natož co je to slash (fanynky to Craigovi a Chrisovi vysvětlují každý con a oni to do roka zase zapomenou). Myslím, že Matěj má na práci spoustu jiných věcí než horečně hledat na internetu co se kde o něm šustne;). Ale chápu tě naprosto, pokud jde o to, že možná i chceš, aby si to přečetl :). Já na to myslím pokaždé, když čtu nějakou Billy/Dom povídku. Až na to, že moje přání už se dááávno splnilo;). My jenom musíme počkat.
Hodně štěstí s povídkou, klidně použij jméno i příjmení, bude to pak i víc ...chci napsat věrohodné, ale nemyslím věrohodné věrohodné... ale konkrétně pro mou slashařskou dušičku to bude víc věrohodné.

Ježiši, to jsem se zase rozkecala.
*utekla*
Alice Stronghold: Books are love!spiritofdream on December 12th, 2009 11:41 am (UTC)
Héééj, Zebří, nejmenuj! XD
Ne, dobře, vtip. ;)

Jinak je mi jasné, že 99% lidí netuší, co je to ff a natož pak, co je to slash (A myslím, že Craig a Chris na to zapomínají, aby fanynkám udělali radost ;) ). Ale na druhou stranu, když se někdo pohybuje ve světě žurnalistiky, tak už by to mohlo být o něčem jiném. Ne? Ne? Ok. :D
Přiznám se ke všemu, k vlastní choré mysli i k očividné lži, bude to zábava.
Btw, Billy nebo Dominic četli nějaké povídky o sobě v hlavní roli, že tak jucháš? To by mě docela zajímalo. Nebo někdo jiný? *probudila se v ní medvědí zvědavost*
A klidně povídej. *drží zebru za ocásek, aby neutíkala*
lemmesay on December 12th, 2009 12:03 pm (UTC)
Jáj, nevyšiluj! :) Matějů je u nás v republice víc než jeden;).

Podle mého názoru... pokud je ten člověk oduševnělý, tak by mu skvěle napsaná fanfiction (která ho navíc popíše jako sakra hezkýho chlapa - o čemž v tvém případě nepochybuju) měla spíš polichotit;).

Hm, můžu ti uvést ještě jeden příklad, než se dostanu k Billymu a Dominicovi?
Supernatural. (teď si nejsem jistá, jestli ho náhodou neznáš, ale nevadí) O seriálu toho moc nevím, dohromady jsem viděla asi tři díly v češtině náhodou, ale ve světě fanfiction se jedná a velmi oblíbený seriál, jehož dva hlavní představitelé jsou bratři - a vznikla docela velká obří fanynkovská slashová základna, která píše slashové povídky, které označují jako Wincest. Ta základna byla tak silná, že na to na netu samozřejmě narazili tvůrci toho seriálu, kterým to přišlo vtipné, a rozhodli se to použít v jednom díle (ve kterém hlavní představitelé objeví povídky o nich na iternetu) + sami herci přiznávají, že se jim to líbí /možná jen aby potěšili fanynky/. Vím, že se nejedná o RPslash, ale stejně mě to potěšilo:).

A teď k Billymu a Domovi. Stoprocentně nevím, jestli kdy někdo z nich někdy četl nějakou fanfiction o sobě, ale jelikož se jedná (a tuplem před osmi lety jednalo) o mladý kluky, vsadím se, že oni na to na internetu narazili (zvlášť, když toho bylo tolik). Konkrétně Dom v několika rozhovorech mluví o tom, že na internetu četl spoustu drbů, že on a Billy jsou gayové a že jsou spolu jako taaak a že to ze své strany chápe, protože na sebe pořád sahají a pořád se posinkují. V několika (i nedávných!) interview taky mluví o líbání se s hezkými muži + taky vystupoval v nějakém spotu pro podporu kampaně za manželství homosexuálů. S Billym si nejsem tak jistá, ale vsadila bych se, že Dom někdy nějaku fanfiction četl. Fakt si to myslím. Protože kde jinde by na internetu narazil na to "že on a Billy jsou spolu"? To šíříme jenom my. Plus na youtube jsou tisíce slashových videí s něma. A který mladý herec občas nevyťuká své jménodo youtubu? xD no dobře, co já vím. Mimochodem, v jednom tom rozhovoru taky říkal, že mu Ian McKellen říkal (ti chlapi jsou horší než my), že na internetu objevil drby o Dominicovi a Elijahovi... A když už i Ian čte drby na internetu... (a myslím, že Iana by to potěšilo xD)
---
*kouká nahoru*
Ježiši, musíš si na mě dávat pozor, když začneš o mých oblíbených tématech, takhle to dopadá D:.
Alice Stronghold: squeespiritofdream on December 12th, 2009 12:12 pm (UTC)
Vždyť říkám, humor. ;) (A další narážky na pythony a Sklep, to neřeš, mám absurdní náladu. XD)

Mmmmm, jo, bude tam vylíčenej jako sakra hezkej, sexy a zeleně orientovanej chlap (to mám z toho, že ve své posedlosti prolezu všechna interview, která kde udělal, a taky že jsem pochopila, co znamená internalizovat externality výroby), který tam bude jako vyloženě pozitivní a kladný hrdina. A upřímně, toho druhého bych mu zatrapaceně moc přála. (A slasharské srdce šílené fanynyky by dostalo infakrt. XD) *vlichocuje se idolu* (Ale jako vocaď pocaď, ještě stále jsem zcela normální medvědík.)

Supernatural znám. Je vtipné, jak se s tím tvůrci vypořádali, chtělo by to víc takových oduševnělých scénáristů. :D (Jak zařídit, aby Russel T. Davis četl Částice?!). :D
No a jestli už i Ian hledá na netu, tak to pak musí každý. XD

A jak říkám... povídej!
*láká zebru na jablíčko*
lemmesay on December 12th, 2009 12:30 pm (UTC)
Russel T. Davis je vůbec tlapka :D.
Hmmm... co třeba mu to anonymně poslat? :D

Mimochodem, uvědomuješ si, že tohle není normální?
Ale v posledku spíš přemýšlím nad tím, jestli je zbytek dámské populace normální, když se jim nelíbí slash. Předevčírem jsme měly s holkama ze třídy tělocvik a když jsme se pak oblíkaly... začaly se nějak bavit právě o Matějovi. Načež já jsem to nevydržela a zamumlala jsem nějakou slashovitou poznámku, načež se mezi nimi rozohnila (jednostranná) debata na téma homosexuálů. Myslím, že všem kromě mě to přišlo nechutný (já jsem se k tomu nevyjadřovala, jenom jsem němě poslouchala a červenala) a že by se nikdy nemohly podívat na kluka stejně po tom, co by věděly, že cituji: "to strkal někomu do zadku". Takže i kdyby to byl bisexuál, nic by s ním neměly, protože už předtím měl něco s jiným klukem. Načež jsem se na ně smutně usmála, pokračila jsem rameny a vypálila z šatny pěkně rychle, dovedete si asi představit, na co jsem při tom myslela (různé druhy mučících nástrojů v čele s lámáním v kole).
Nechápu to.
NECHÁPU.
Může mi to někdo vysvětlit? Prosím.

O B/D bych mohla vykládat celé hodiny a uvádět příklady toho, co mě přinutilo je tak milovat. Vím o tom, že jsem celkem hodně obsesivní proužkatý tvor s kopýtky, ale doufám, že nejsem až tak prostoduchá, abych spadla do nějakého nekvalitního a hloupého fandomu nebo brakových fanfiction (otázka: existuje vůbec fandom, co by se dal považovat za nekvalitní a hloupý?). Miluju ten fandom. Asi tak moc, jako miluju Lister/Rimmer. Ale každý jiným způsobem a každý z jiného důvodu.
Alice Stronghold: Ianto <3spiritofdream on December 12th, 2009 12:41 pm (UTC)
Já nikdy nebyla úplně normální příslušnice ženské populace. Mužská část mé osobnosti je rozhodně gay. Nebo je taky bi. A s ženami, které tohle nechápou, já se prostě bavit nehodlám. Ujetost má vlastní se projevuje tak, že mě naopak představa, že měl nějaký muž něco i s jiným chlapem přijde neskutečně vzrušující. A já bych mohla být s ním, kdyby si domů přivedl kamaráda.XD Uvažuju, že kdyby mi nějaký kluk, který by mi nepřišel až tak atraktivní, prozradil, že je bi, tak bych si rozhodně dala říct. (Asi jako chlapy prostě vzrušuje představa, že holka je bi a tudíž přístupná trojce... ehm, radši pryč od toho!)
Ač jsem zástupce onoho "něžného" pohlaví, stejně si myslím, že hodně chlapů ženský vyloženě kazej. Odvádějí od práce, myšlenek, čehokoliv. Chápu, že se největší mozky a umělci nikdy neoženili, protože mít po boku někoho neduchaplného prostě nelze. Byť šlo o svazky čistě platonické, stejně nejvíc udělali, když byli s jinými muži.
(Takový ten průměr, ať si s ženami klidně je, ale ať je to prosím žena oduševnělá, nejenom blonďatý přívěšek na hraní!)
*stále má v hlavě Matěje s neznámým mužem a šílí z toho*
Hee, musíme založit nějaký spolek na ochranu slashe a potlačování projevů pipkovitosti! :D
Mám dojem, že na téma B/D už jsme se spolu částečně bavily, moc se mi to líbí. Jen tak dál, pruhovaný obsesivní tvore s kopýtky.
Podepsán obsesivní bílý tvor vykukující ze sněhové závěje.
lemmesay on December 12th, 2009 01:05 pm (UTC)
Kdybych vás neměla... ♥ ♥ ♥.
Plánuju výlet do Prahy. Chtěla bych navštívit nějaký místa, kde jsem ještě nebyla:). Jen ještě přesně nevím kdy. Ale brzo.

A tvůj neznámý je vymyšlený, nebo taky existuje? *snaží se z tebe vytáhnout víc* a z představy zeleného věrohodného Matěje v povídce slintám a nemůž se dočkat. Kdykdykdyyy?
(mimochodem zrovna jsem četla v magazínu rozhovor s Kryštofem, když už se o tom tak bavíme ;) )

Ujetost má vlastní se projevuje tak, že mě naopak představa, že měl nějaký muž něco i s jiným chlapem přijde neskutečně vzrušující.
*horlivě přikyvuje*

Okay, další spam. Tohle je výňatek z interview s Dominicem. Dom rád fotí a před pár lety měl výstavu. Mimochodem tahle ikonka je jedna z těch fotek, co vyfotil a jmenuje se "Must Be Love". Taky je tam fotka Billyho v maskérně, která se jmenuje "Imporving Perfection" a tak podobně;).

TFE: I have to ask you about your photos of Billy. Do you want to say anything about that?

DM: Well, I'm in love with him, you know. If I was a gay man I would actively pursue him. Billy and I have had a relationship over the years that is one of my favourite friendships that I've had. He's an incredibly charming guy and someone who I always enjoy spending time with and just a very close personal friend and someone who gets me. You know, there's not a lot of people out there that I really feel get me and Billy got me in an effortless way.

So he's one of my favourite subjects to shoot. You know, not only is he comfortable in front of the camera when I'm there, but he's also, uh, he gives something. He exudes something to the camera.

I got a chance to show Billy the show. He's actually in town right now, so I got a chance to show, give him a kind of private tour of the show. I told him that I was considering calling the show "I'm in Love With Billy Boyd," just because there's so many pictures of him.

I think my favorite one is probably the one that says Hobbit. I mean I think that captures a part of Billy that not that many people see. He has a great resonance and a great power about him and he looked very, very cool in that shot.

And then I like the shot called It Must Be Love. It was a black and white shot and I coloured a little yellow bird in the top left-hand corner just to kind of try and hopefully make people smile and laugh, because in the shot itself, Billy and I are at the premiere of the Return of the King in Japan, and we're just having a great time. We enjoy each other's company and we're just smiling and having fun and I wanted that to come across in the photo that we're both so happy and comfortable in each other's company.


Potom si ale chlapci nemůžou stěžovat, že se o nich šíří drby, když tohle říkají...
Alice Stronghold: Ianto <3spiritofdream on December 12th, 2009 01:15 pm (UTC)
To je hustý!
Ale tak takovýhle přístup je podle mě nejlepší. Líbí se mi, že mužské přátelství prostě nemůže narušit nic. A když k sobě mají blízko, tak co jako. Je to krásný, když víš, co k sobě cítí, a nemusí jít o sex. (I platonické vztahy jsou vzrušující, nanana!)
Můj kamarád si taky stýská, že by chtěl být gay, protože zatímco u že nemá takový úspěch, chlapi ho milují, a on jim to nemůže oplatit ničím jiným než přátelstvím.

Rozhovor s Kryštofem jsem taky četla. Ten kluk je borec. A miluju ho, i když není gay. XD

Přijeď, zebří, přijeď! Vezmu tě tam, kdes ještě nebyla (před tím mi napiš, kdes byla XD), rozhodně zajdeme k Malému Glenovi na jedno pivko. A jestli se zdržíš, tak třeba i do gay kavárny. ;)
lemmesay on December 12th, 2009 01:45 pm (UTC)
Jo, já vím, že platonické vztahy jsou vzrušující. A když je to hodně dobře napsané, tak i mnohem víc než nějaká NC17 věc. A jejich přátelství je úžasný. Kolik let od Prstenů a oni si pořád volají každý den.

Jo a chudák kamarád;).

Výhoda je v tom, že si nic nepamatuju, takže i vzít mě někam, kde jsem už byla, nebude problém. A pokud už přijedu, tak se plánuju zdržet co nejdýl:) i kdybych vás měla otravovat...no dobře, to už možná ne.
Já jsem z Prahy viděla všechny ty známý věci, takže bych spíš ráda viděla něco, o čem tolik lidí neví.
Alice Strongholdspiritofdream on December 12th, 2009 01:47 pm (UTC)
Takže Sedmikostelí, staré románské uličky, Stínadla...
A klidně si tě u sebe jednu noc nechám, pro zebřičku se místo vždycky najde. :)
lemmesay on December 12th, 2009 02:01 pm (UTC)
Jé, ta místa zní přesně jako to, co bych chtěla vidět *__*.

dhí, nechci vás až tak zneužívat, ale ještě ti dám vědět - někdy po Vánocích:)
Alice Strongholdspiritofdream on December 12th, 2009 02:05 pm (UTC)
Neboj, o zebrušku bude postaráno. Když to nepůjde tady, určitě to půjde u talí na koleji, pokud to bude víkend, kdy bude v Praze. :)

Jo a ta místa jsou úchvatná. ;)
Lucie ~ Dangerousdangerouss on December 12th, 2009 02:26 pm (UTC)
A kdyby to mělo být někdy po Vánocích, ale ještě před začátkem školy, měla bych tu i volnou postel. :)
Lucie ~ Dangerous: Feathersdangerouss on December 12th, 2009 12:55 pm (UTC)
Já si myslím, že by to Russel T. Davies ocenil, ale nejdřív by se buď musel naučit česky, nebo by to někdo musel přeložit do angličtiny. Hm, asi jsem to měla napsat v opačném pořadí, což? :D

Ano, takovéhle názory některých holek jsem už slyšela a četla a vůbec je nechápu! :-o
Ale ještě je tu možnost, že si to nemyslí všechny, ale jenom pár, a zbytek se buď nevyjadřuje (např. ty), nebo se raději ještě k nim přidá.

Já jsem zjistila, že s hetero mužem by mi to asi nešlo, ale kdyby byl bi (s gayem by to zase nešlo jemu, očividně...), myslím, že by mi explodovala hlava. Teda... nejen hlava. No nic. :D
lemmesay on December 12th, 2009 01:06 pm (UTC)
:D Dang ♥.
Alice Stronghold: sexyspiritofdream on December 12th, 2009 01:15 pm (UTC)
Musíme si pořídit byt a gay spolubydlící, jinak se asi zblázníme. :)
Lucie ~ Dangerous: Pearlsdangerouss on December 12th, 2009 01:18 pm (UTC)
Hehe, jo! ♥