Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:

Všechno nejlepší, nejlepší Osiko!

Na jednom konkrétním místě jsem zahlédla tvé zcela konkrétní přání.
Donutila jsi mě vzpomínat a oprašovat dávné a zapadlé vzpomínky. Z prašného víru se nakonec vynořilo něco. Píšu to uprostřed noci, tak se nediv, ano? Neříkám, že jsem úplně in charakter. A taky ti nemusím říkat, že ode mne si ničeho neslashového nedočkáš, že? Nicméně, když už to jednou vyskočilo na svět, tady to máš. :)
Tak krásné narozeniny. ;)Tam-tamy duněly pralesem. Jejich temné zvuky se nočním tichem nesly daleko a ještě dál. Té noci by mohl spát jenom naprostý šílenec. A nebo člověk bez svědomí.
Sandokanovy oči planuly, odrážely světla pochodní. Nesourodý rachot bubnů mu bušil i do spánků. Hořel a chystal pomstu. Byl přesvědčen o tom, že zlostné zvuky doletí přes moře až na Sarawak.
Hořel. Tělo se chvělo v horečce. Nemohl se dočkat rána, až jeho loď vypluje, ale zároveň ho svírala podivná bolest a obavy ze ztráty, která bude zcela nutnou obětí.
Jak jen se uklidnit...
Jako by snad tušil jeho vnitřní zápol, objal ho věrný Yanez kolem pasu. Sandokan ze pod jeho dotekem utišil. Opatrně se opřel, přitiskl se co nejblíže k tělu portugalského přítele. Ano, jeho náruč, to je odpověď.
"Mám strach, Yanezi. Veliký strach. Zítra nastane den mé pomsty. Co však bude následovat? Co když není naším posláním cíl, ale právě cesta samotná? Tolik času, tolik úsilí. A zítra bude konec... Mám strach."
Yanez zabořil hlavu do přítelova ramene. Něžně políbil zjizvenou kůži. Neříkal nic. Nebylo třeba. Oba znali odpověď na Sandokanovy otázky. Věděli, že jakmile vystoupí slunce nad moře, jedna významná část jejich životů skončí. Ale ještě byla noc. Ohně vrhaly děsivé stíny. Nevnímali je. Ještě jednu noc. Tu poslední. A Yanez naposledy vychutnával, jak miluje tygr.
Tam-tamy dál zlostně duněly džunglí, zvuky se nesly daleko a ještě dál.
Jen poslouchej, bídný rádžo! Slyšíš? Smrt si pro tebe jde. Najde si tě, ať jsi kdekoliv. Před ničím se nezastaví. Jsem tvá smrt. Jsem tygr. Tygr z Mompracenu!
Tags: povídky
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments