Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

  • Mood:
  • Music:

Slashová opera

Dneska je to vlastně přesně týden, kdy jsme s talí navštívily poslední operní představení naší sezóny. Dost pravděpodobně poslední na delší dobu, protože na příští rok už předplatné nechceme. Když si uvědomím, že už jsem tam chodila šestou sezónu, je docela na čase zase změnit působiště. Příští rok to budou zase činoherní divadla. Ale to jsem odbočila.
Představení neslo název Vivat opereta a byl to takový zajímavý experiment. Oficiální info
zde, subjektivní zážitky budou následovat.
Mělo to tři jednání, každé jednání bylo z jiné opery. Společným jmenovatelem bylo Rakousko-Uhersko, všechny tři kousky byly nastudovány v původním německém jazyce. První jednání byla hra Emmericha Kálmána Hraběnka Marica. Zalíbilo se mi to natolik, že bych ji někdy možná i chtěla vidět celou. A toho slashe tam... :) No, dobře, dobře, možná je to jej má fantazie, ale slyšte. V zájezdním hostinci pobývá správce panství hraběnky. Přijede za ním přítel až z daleké Vídně. Nebaví se o ženách, lyricky vzpomínají na to, jak se spolu ve Vídni měli dobře. Pak odejdou v objetí za scénu. A když se pak správce objeví na scéně znovu, nemá sako a je rozcuchaný. Chápeme se, ne?
Krásná byla taky scéna s cikánem. Hrál nádherně na housle a do toho tentýž správce zpíval árii o tom, jak má jít cikán blíž a jak se s ním má podělit o radost i smutek. Aj aj.
Druhá část bylo druhé jednání Země úsměvů od Franze Lehára. To se mi upřímně moc nelíbilo, hlavně za to teda mohla jedna z postav, k níž jsem si během pár minut vybudovala antipatie. A navíc furt nosila růžovou. Slash tu nebyl tak očividný, ale narážky tam byly zcela oficiálně. O vše se staral vrchní eunuch, který měl neustále nějaké narážky. A po ruce měl dva krásné mladé eunuchy. No nic.
Třetí jednání byla scéna z Netopýra od Johanna Strausse mladšího. I tady byl slash. A jo a jo. Prince Orlovského hrála žena. Nevím, jestli to bylo kvůli hlasu, zpívala docela tenor, ale spíš bych řekla, že to bylo z jiného důvodu. Sice se chovala celkem přesvědčivě jako muž, ale stejně to celou dobu vypadalo, jako když princ Orlovský s každým přítomným mužem flirtuje. A když se zajímal i nějakou dámu, to teprve bylo něco. :)
Závěrem. Opravdu zajímavé představení. Mrzí mě, že mi už ten večer nebylo dobře, už na mě lezla nemoc a asi i teplota. Ale na závěr sezóny to bylo moc hezké. Vůbec, letošní sezóna se mi nějak líbila, asi proto, že to byl mix klasiky a experimentu, což já fakt ráda.
Ale jsem ráda, že skončila. :)
Tags: opera
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 0 comments