Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Jak se slaví v Rusku?

Už jsem tu jednou psala o ruské duši, že? Jsem velice ráda, že jsem spolupracovala s rodinou, jako byla zrovna tahle, vždy byli milí a vážili si mojí práce. Každé Vánoce mi dali bonboniéru.
Letos se milý doučovánek dostal na gymnázium.
A já byla pozvaná na slavnostní večeři.
Teda řeknu vám, tohle se už nikdy nebude opakovat. :)


Mám dojem, že jsem v životě nesežrala tolik jídla. Večeře trvala od šesti do cca jedenácti večer, a to jsem ještě odešla dříve.
Pominu to, že všichni u stolu mluvili rusky. Po hodině jsem zjistila, že chytám témata hovorů, poté se mnozí snažili mluvit česky, nakonec to zase skončilo u univerzální slovanštiny.
Nejprve jsem měla kaviár. Trochu jsem se bála, ale chutná jako ryba. Překvapivě. Nemyslela jsem, že někdy ochutnám kaviár, ale hle, stalo se. Dokonce byl červený. S lososovou pěnou. A toastem, jak jinak.
Poté salát, nacpala jsem do sebe i syrové okurky.
Pak gruzinská specialita, maso v podivné cibulové omáčce. To mi moc chutnalo. Asi to bude těmi mými gruzínskými předky. :D
Celou dobu kolovala nakládaná zelenina plněná tvarohem. Ještě nikdy jsem nejedla lilek, tak jsem ho chtěla vyzkoušet. A zjistila jsem jednu zajímavou věc. Jelikož lilek je příbuzný rajčat a já mám na rajčátka alergii, dopadlo to tak, že mě sousto začalo dusit, hrdlo se stáhlo a já rychle hledala ubrousek. Nejlepší bylo, že jsem paní říkala, že rajčata nesmím, takže mi je nedávala. A ona sama mi říkala, že lilek taky už nesmím. Takže jsem si naštěstí neudělala ostudu.
A pak suflé z mořských plodů, hub a sýra. Bála jsem se toho, hrozně moc, ale i tady jsem si ty škeble docela užila. Nesměla jsem se soustředit na to, co jím, ale jo, chutnalo to zase jako ryba. Asi někdy u moře překonám odpor a nějakou tu mořskou potvoru sežeru. :)
Aby bylo jasno, tohle všechno byl jenom předkrm.
Následovalo hlavní jídlo, jarní kuřátko na pomerančích. Hrozně dobrá věc. Sladko-slanná chuť, jarní kuře bylo krásně šťavnaté... ale vzhledem k obsahu žaludku jsem měla co dělat, abych do sebe nacpala alespoň něco. :)
No a nakonec čaj a ještě veliký kus dortu jako dezert. Ten už jsem fakt nemohla, nakonec jsem si odnesla zbytky v krabičce jako výslužku.
Ujídala jsem ho dnes půl večera, ale stejně je ještě kus v lednici. Je strašlivě dobrý, ale sytý, až to bolí. :D
Celou dobu teklo víno proudem, vodku prý nemají rádi, takže ji nepijí. Ale teda zmizelo tak deset flašek, já sama jsem měla čtyři skleničky vína, pokaždé jiného. Wouwou.
Tady by mohla skončit ta žrádlová pasáž. :)

Dostala jsem dárek. Krásnou soupravu od Swarovski, náhrdelník a náušničky. Neuvěřitelné. Tolik vděku. <3 Byla jsem hrozně rozpačitá a naměkko, dojatá a tak vůbec.
Měla jsem obavy, ale bylo to skvělé. Opravdu jo.
Ale jestli mě ještě někdy nějaký Rus pozve na večeři, nebudu před tím den jíst. :D
Tags: doučuju, narozeniny, sladkosti
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 42 comments