?

Log in

No account? Create an account
 
 
14 July 2010 @ 08:26 pm
Festival fantazie 2010 - bodový report  
Ok, ok, už jsem doma pár dní a zarytě mlčím, je na čase sednout a všechno to sepsat.
Fotografie už jsem na kečupovník hodila, nicméně je to cenzurovaný výběr, ještě se objeví odkaz na zbytek, ovšem ten bude jenom pro ty, kteří se na fotkách objevují. Toliko na začátek. Teď se, jako již tradičně, hezky uvelebte u monitoru, místo kávy si vezměte nějaký ten vychlazený koktejl a račte dál.
Počasí
V reportech by se nemělo stěžovat, nicméně bych prosila organizátory, aby na příští rok objednali lepší počasí. Tak odporné vedro mi zabraňovalo nosit můj skvělý loupežnický kostým a musela jsem chodit v kratičkých sukýnkách. No uznejte, že to není správné.

Cestování
Přes původní plány jsme vyrazily vláčkem. Tess a ostatní starwarsáci tvořili skupinu, ke které jsme se rády připojily (my = já, Dangie a Vlče), cestou jsme chlapce skoro ani neděsily (každopádně žádný neutekl), celkem rychle se smířili s tím, že sedí v kupé se slasherkami. Huch.
Drobná zrada byla v tom, že mezi Havl.Br. a Chotěboří nejezdí vlaky a nahrazují je autobusy. Na přestup jsme měli cca 3 minuty a byl to docela úprk. Vydýchávala jsem to asi ještě tři vesnice. Každopádně v autobuse jsme se potkaly s osazením z Brna, bylo to docela vtipný. Co se mi moc líbilo, byl fakt, že bus nás dovezl až k areálu festivalu, takže nám značně ušetřil nožky a záda (což já sice ocenila, ale i tak mě ta blbá plná krosna omlátila tak, že jsem po zbytek festivalu vypadala jako oběť domácího násilí).
Cesta domů byla autíčková, jelikož Zuzka (certisko) měla k dispozici vůz a v něm volná místa. Cesta byla suchá, místy velmi horká, plná hudby a spícího Filipa, který byl taktéž přibrán.

Ubytování
Přemýšlím, s kým se budu muset vyspat, aby bylo jasné, že když chci pokoj s oknem na západ, znamená to, že chci pokoj s oknem na západ. Je to sice moje blbost a měla bych to řešit hned (což příští rok opravdu udělám!), ale ono by bylo celkem jedno, na jakou stranu mám okno, kdyby opilým spáčům ve Smetanově došlo, že když mi ve tři zpívají pod oknem, tak se mi to nelíbí.
A to, že se usadí pod stromem a v půl páté ráno si tam hlasitě povídají, taky není úplně fajn. Ale to není ubytování, to je o lidech, takže zpět.
Ubytovna příjemná jako každý rok, pokoj pro pár sice anatomicky nevhodný, nicméně my si poradit umíme. I když to znamená, že od dveří ke stolu musíme přes postel.

Stravování a nápojování
Letos jsme s sebou nevezly žádné jídlo. Žádné, až na dva rozteklé perníky. Místní samoobsluhy nás dokázaly zásobovat i v době víkendu a svátků. A navíc....................TOASTY! (A ne, Mary Sue nijak nepoškozuje myšlení. Copyright Ness.) Slaninové a tuňákové toastíky, ňam ňam. A taky párky v rohlíku a vídeňské párky (ilustrační foto). Jednou mě holky vytáhly na fondue, což bylo taky úžasné (a bylo by ještě více, kdybych si nespálila ret).
Dalším tématem samo o sobě je káva. Kaféééé! U Vočí dělali frappé snad s 15 příchutěmi, ochutnávala jsem ty nejšílenější, rozhodně vede limetka. I v Panském domě dělali frappé, ale chutí měli rozhodně méně. :) Jako klasika se zase ukázala Kofola, jenom já jsem se jí snažila co možná nejvíc vyhýbat, protože kofein.
V místní čajoffně byly nově k dostání a k sežrání zákusky, nejvíc bodů ode mě získává domácí perník. A ledová káva s mandličkami (ilustrační foto) taky nebyla vůbec k zahození. Teď mě tak napadá, že já jsem si tam letos nedala jediný čaj. Což je na takového čajomila docela zvláštní (asi tím horkem a faktem, že čaj jsme si dělaly každé ráno na ubytovně).

Osoby a obsazení
Čím více jezdím do Chotěboře, tím míň se těch lidí tam bojím. Kupodivu teprve teď zjišťuju, že spousta těch lidí, které fanynkovsky obdivuju, je vlastně mladší než já (i když mně je 12, aby bylo jasno!).
Totalitní vláda byla celá, ačkolivěk velká většina dorazila až v sobotu. S nikým se netráví čas tak dobře jako s totalitní elitou.
Z Brna dorazily Bran, Puma i Titany, nicméně byly tam tak maloučko, že jsem si je nestačila ani pořádně užít. A to teda jako... no nic, já vím, musíme do Brna. Smrtijedka sebrala odvahu a byla tam už od začátku, naše předrahá dcerunka Rebelka přivezla i brášku, který je rovněž tak sympatický jako jeho sestra. Ale protože bráška už tam nebyl sám, nebylo třeba ho adoptovat. Ale glosuje bezvadně.
Taky jsem ráda, že jsem se naživo setkala s KaTužkou. Spousty času jsem strávila tupým zíráním na ni a přemýšlením, koho mi připomíná. Až po pár dnech se mi v hlavě rozsvítila malá žárovička a objevila se tvář Catherine Bell. A pokud máte pocit, že vám KaTužku vůbec nepřipomíná, tak je mi to upřímně jedno, protože mně jo a basta. :)
Nerada bych někoho opomněla, takže kdo nám zářil dál. Třeba Keneu, děkuji za příjemné hry, rozhovory a taky za důvěru. Docela by mě zajímalo, čím to, že si lidi myslí, že se mi dá věřit. ^_^ (Ale jo, dobře, dá se.) Letos jsem třeba prohodila i pár slov s fotografem Patrikem (který byl zlý a udělal mi několik šílených momentek, ale taky úžasnou alenkovskoku sérii), už jsem se nebála Ness a dokonce ani Gwen. Jack Harkness je taktéž milý společník, ať už má na sobě kabát a nebo na hrudi lva. Nezapomenutelné bylo rovněž střetnutí s Maruškou Poison Ivy, tak milou osobu nepotkávám každý den.
A hlavně hurá a ňuchí za Lejdynku a Filipa. A osobní vzkaz pro Lejdy - myslela jsem to vážně a kdybys to chtěla zopakovat a nebo napsat, tak to udělám, protože ty si to zasloužíš. Stojan.
Omluva všem, které jsem nezmínila, ráda jsem vás poznala, potkala, promluvila si s vámi a tak vůbec.

Programování
Letos jsem si to nějak užívala. Sice se v programu zase vyskytl jeden dost hluchý den, ale ono se dá zabavit různě, hlavně když je tam herna.
A co musím na letošku ocenit je dostatek slashových přednášek. Dokonce až krajně slashových (ne, už nikdy se na pohádky nebudu dívat stejně, ale můžu si za to sama, nikdo mi to nenutil). Hííí. Celkově byla atmosféra otevřenější než jindy, pominu-li jednu neskrývanou homofobní reakci, která vyústila v neochotu mě jakkoliv obsloužit. Díky čau, tohlencto fakt.
Hodně času jsem strávila na Orientconu, namítat si můžete, co je vám libo, ale já prostě na Fejsíka s Nordem chodím ráda *fanynkysmus*, protože se něco dozvím a pobavím se u toho. Možná je to profesionální deformace, ale já mám slabost pro ty, kteří dokáží svou osobitost promítnout do tématu a přitom ho umět předat. Přednáška o japonských liškách mi bude v hlavě kolovat ještě docela dlouho.
Další na programu bylo stopování Mařen na HPconu, nějaká ta pěkná hudba na Soundtrackconu, semo tamo nějaké SW, letos jsem měla i premiéru na Jatconu, zaskřípala jsem si zoubky na Historiconu, dělala Filipovi ostudu na Maelströmu. Nezapomenutelná je i hodinka s Shaun the Sheep.
S Rebelkou a Kriss jsme vyhrály soutěž o znalostech Cimrmana.

Cosplay
Přijde mi neuvěřitelné, jak mi to letos tak pěkně vyšlo. Kvůli té podělané práci jsem měla zablokovaný mozek, protože teprve první den nucené dovolené jsem si tak seděla a došlo mi, že bych mohla jít za Alenku. A začala jsem shánět šatičky, barvu na ně, šila jsem si zástěrku, hledala doplňky. Až příště budu mít takhle geniální nápad dva dny před odjezdem, tak mi rovnou vpalte kulku, jasný? Nicméně výsledek se asi podařil. Kvalitu přičítám hlavně své schopnosti zahrát dvanáctiletou ztracenou holčičku. *nevinně mrká*

Další Patrikovy fotky jsou k nalezení zde:http://pwx.rajce.idnes.cz/FF_Cosplay_-_kostymy_Festival_Fantazie_2010/

Hlavně bych chtěla vypíchnout tuhle:

Není ona úžasně autentická?

Celkově jsem byla mezi fantasy kostýmy druhá, první byl bezkonkurenčně bláznivý Kloboučník. Osobně si myslím, že úžasné byly fakt všechny kostýmy, hlavně když jsem v zákulisí poslouchala, kolik kdo strávil času šitím, kolik litrů krve vyteklo z rozpíchaných prstů, jak je v tom semiši šílené vedro, jak to háčkovali třeba i měsíc... Já bych se nebyla schopná rozhodnout, klobouk dolů před porotou.


Zásnuby

Co nemůžu opomenout jsou zásnuby. Žádná sranda a jako věc, ale opravdové. Svatbu jsme si s talí slíbily už dávno, ale vlastně jsme to nikdy nijak neoslavovaly. A protože zde byla největší koncentrace našich přátel, bylo to jasné. Omlouvám se za špatnou organizaci, kvůli níž chyběli Labka s Filipem G.
V čajovně jsme zabraly tři stoly, posadily jsme si hostky a hosta, měly jsme kýčovité projevy a Filip suplující roli otce pronesl úžasný proslov. Všechno bylo tak nádherně na hranici kýče, ale zamilované až továrna na čokoládu praskala ve švech.
Některé nám donesly i dary, holky, jste úžasné, jste skvělé. A skleničky přežily a dojely do Prahy (za to hlavně dík Zuzce, ve vlaku by asi umřely).
Kdybych nechtěla, aby u svatby byly i někteří moji bývalí spolužáci, a kdyby tam talí nechtěla rodiče (což je samozřejmé a pochopitelné, škoda, že ti moji jaksi nepochopili, o jakou šanci se svým postojem připravili), vážně bychom uvažovaly o tom, že bychom oficiální obřad měli příští rok zase v Chotěboři. Ale uvidíme. :)

Pár slov závěrem
Fanynkovské výkřiky si nechám pro sebe, nicméně slashové výlevy se tu rozhodně ještě objeví. Festival byl skvělý, už aby byl zase, protože to je ten správný druh dovolené, kterou potřebují začínající učitelky.
Rozmnožily se mi placky, vezu si zpět tři knížky, hrnek a kdovícovšechno ještě. Omlouvám se všem, jmenovitě Adě a Ilwin, kterým jsem slíbila napsat a nenapsala. Nebyl čas. Ale pohled jsem koupila. :)


Kdyby měli někteří vedoucí linií zájem, vyznám se v historii, literatuře, kultuře a v českém jazyce, jenom se neumím zorganizovat. ;)
 
 
Nálada: hotteplá vydra lední
Poslouchám: talí a její maminka si povídají
 
 
 
lunkvil: nepritellunkvil on July 14th, 2010 06:56 pm (UTC)
Teda, že jste šly na fondue beze mě, to beru jako osobní křivdu, zvlášť, když jsem každý den připomínala, že bychom tam měli zajít...
jema_klubjema_klub on July 14th, 2010 07:27 pm (UTC)
To máš z toho, žes odjížděla moc brzy! :o)
- spiritofdream on July 14th, 2010 08:57 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on July 14th, 2010 08:57 pm (UTC) (Expand)
Ness - (Anonymous) on July 21st, 2010 08:07 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on July 26th, 2010 04:43 pm (UTC) (Expand)
lemmesay on July 14th, 2010 07:15 pm (UTC)
AWWW!!! Ta alenkovská fotka je ženiální :)
A jooojooo, přijeďte do Brna ♥ ♥ Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď!
Alice Stronghold: lovespiritofdream on July 14th, 2010 08:59 pm (UTC)
Ale já nechci chodit za děvčaty v Brně, já mám děvče z Ústí! ;)

Doporučuji projet si ty fotky všechny.
- lemmesay on July 15th, 2010 11:40 am (UTC) (Expand)
- lemmesay on July 15th, 2010 11:42 am (UTC) (Expand)
- spiritofdream on July 15th, 2010 10:06 pm (UTC) (Expand)
e_danae: whoapple by aws_iconse_danae on July 14th, 2010 07:16 pm (UTC)
Alenčí fotky jsou moc roztomilé! A já si zase myslím, že KaTužka je Gwen ;)
Alice Stronghold: lovespiritofdream on July 14th, 2010 09:00 pm (UTC)
Jak řekla Rebí, ona Catherine vypadá jako Gwen, takže je to v zásadě obojí správně. :D
- liszkalupeni on July 26th, 2010 05:26 pm (UTC) (Expand)
jema_klubjema_klub on July 14th, 2010 07:33 pm (UTC)
Tak jestli tobě je dvanáct, tak mně taky a basta! A hned se cítím líp :o)
A přidávám poznatek, že Chotěboř je ideální dovolená nejen pro začínající učitelky, ale i pro otrávené architektky.

A vůbec, koukej se zorganizovat, protože já si o tobě myslím, že určitě přednášíš úžasně a chci na nějakou tvoji přednášku jít (a dělat tam ostudu, já ráda dělám ostudu ;o)
Alice Stronghold: lovespiritofdream on July 14th, 2010 09:01 pm (UTC)
Půjdeme si hrát? Mám novou Barbie. A až se budeme nudit, přečteme si Bravíčko... Ehm, moment, dvanáct, ne třináct piliny, co? Tak půjdeme na zmrzku? :)

Kdyby mě nikdo nezorganizoval, udělám ti soukromou přednášku na baru. :D
- jema_klub on July 14th, 2010 09:10 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on July 15th, 2010 09:26 am (UTC) (Expand)
- jema_klub on July 15th, 2010 10:17 am (UTC) (Expand)
- lunkvil on July 15th, 2010 11:17 am (UTC) (Expand)
vetesnictvi: doctorvetesnictvi on July 14th, 2010 07:35 pm (UTC)
Mňam, chotěbořské kafe je kapitola sama pro sebe :). A toasty! Tučňákové!

Pobavilo mě, že tobě KaTužka připomíná Catherine Bell a Danae Gwen. Mě Catherine Bell strašně připomíná Gwen - dokonce jsem chvíli nemohla uvěřit, že ji nehraje :). Takže to máte, dámy, potvrzené ;).

Mě se zatím na ff líbí pořád víc a víc - s takovou vzestupnou tendencí to za rok asi nepřežiju :).
Alice Stronghold: lovespiritofdream on July 14th, 2010 09:03 pm (UTC)
Kaféééééééééééééééééééééé! Jo a jo a joooo! *infantiní maminka*
A rozhodně vezmi příští rok zase brášku, možná přijede Dangiin bráška. :)
- e_danae on July 14th, 2010 09:24 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on July 15th, 2010 09:27 am (UTC) (Expand)
ZloMarki: allgoodwolveszlomarki on July 15th, 2010 09:28 am (UTC)
Fotky jsou skvělý, jako Alenka jsi uuužasnááááá :*
Holky, gratuluju k zásnubám, dárek a gratulace dodám:D
A souhlas, huráá do Brna

A fotka Lejdynky- awrr..slušííí:D
Alice Strongholdspiritofdream on July 15th, 2010 10:02 pm (UTC)
No jo pořád, vy to máte do Prahy daleko úplně stejně. :p :D

A děkuji a děkuji a děkujííí!
Zuzka: Jane Eyrecertisko on July 15th, 2010 11:07 am (UTC)
Pěkně napsáno... heleď, s tou historií, pojď společně převálcovat ty paka, co tam "přednášejí". Já tam lezla po zdi na téměř všech přednáškách, na který jsem se odvážila... Já se teda taky neumim zorganizovat, ale vždycky lépe dvě, co se neumí zorganizovat, než jedna.
Zdravim!
Z.
p.s. gratulace skleničkám...
jema_klub: totalitajema_klub on July 15th, 2010 02:46 pm (UTC)
Tak pro tebe platí stejná výhružka jako pro Kleio, udělej si přednášku a hrozí ti, že ti tam přijdu dělat ostudu (no a kdo by o něco takového nestál, že ano ;o)
- spiritofdream on July 15th, 2010 10:04 pm (UTC) (Expand)
- jema_klub on July 16th, 2010 09:06 am (UTC) (Expand)
- lunkvil on July 16th, 2010 09:08 am (UTC) (Expand)
- jema_klub on July 16th, 2010 09:12 am (UTC) (Expand)
- certisko on July 16th, 2010 09:14 am (UTC) (Expand)
- jema_klub on July 16th, 2010 11:02 am (UTC) (Expand)
- certisko on July 16th, 2010 03:18 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on July 15th, 2010 10:03 pm (UTC) (Expand)
- certisko on July 16th, 2010 08:52 am (UTC) (Expand)
- arengil on July 19th, 2010 08:42 am (UTC) (Expand)
(Anonymous) on July 15th, 2010 12:10 pm (UTC)
Profesor
Vyčerpaný Profesor na antibiotikách ti jen tiše závidí.
Pro mne je tenhle festival začarovaný. Já mám v ten termín vždycky praxi, aspoň letos jsem měla a vzhledem k charakteru praxe usuzuji, že to tak bude i příští rok. Ale letos bych si to stejně neužila.
Gratuluji ti k zásnubám. Na obrázku pro tebe s talí se už pracuje. Ráda bych vás obě zase někdy viděla.
Alice Stronghold: I teachspiritofdream on July 15th, 2010 10:05 pm (UTC)
Blbá borelióza! Ale tak třeba vyjde jiné místo a jiný čas, abychom se setkaly.
aliceingarden: Hands and Feets by Benjamin2282aliceingarden on July 16th, 2010 02:30 pm (UTC)
Tedy, tenhle pohled - (http://pwx.rajce.idnes.cz/FF_Cosplay_-_kostymy_Festival_Fantazie_2010/#DSC8818.jpg) - je zcela neodolatelný. :D Myslím, že bys dokázala vyrazit cokoliv z kohokoliv. Trochu mi to připomíná Katzeho proslavený Škemrací pohled číslo čtyři...XD
Ale jo, muselo to být hezké. Možná příště pojedu. Ehm... tak dobře, radši ne, no.
Alice Stronghold: lovespiritofdream on July 26th, 2010 04:45 pm (UTC)
Že bys mi věřila těch 12 let, že jo, že jo?
*nasadila pohled*

Je to moc hezké. A vím, že to máš daleko a jsi unavený lemur, ale stojí to za to, vážně.
Amy Williams: shooting alecliszkalupeni on July 16th, 2010 10:38 pm (UTC)
Hí, takhle krátce/krásně kdybych to zvládla napsat, byla bych šťastná.
Kawaii, kawaii, jedno a všechno.
Miluju FF. Naprosto.
A - já jsem hurá? Chí! A děkuju, ještě jednou. Budu si to pamatovat, a řeknu si, až to bude zase zlé.
Íp, zrovna tuhle fotku? No tak - dobře :o) -červenajík-
Alice Stronghold: sexy!spiritofdream on July 26th, 2010 04:46 pm (UTC)
Tahle fotka je úžasná. <3
- liszkalupeni on July 26th, 2010 05:28 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on July 26th, 2010 05:36 pm (UTC) (Expand)
- liszkalupeni on July 26th, 2010 05:57 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on July 26th, 2010 05:58 pm (UTC) (Expand)
- liszkalupeni on August 4th, 2010 12:14 am (UTC) (Expand)
Brygmi Jane: readingbrygmi on July 18th, 2010 10:20 am (UTC)
Alenka! Jako od Disneyho, fakt. :)

A Fejsík s Nordem byli skvělí, škoda že jsem je objevila až (pro mě) poslední den.
Alice Stronghold: Books are love!spiritofdream on July 26th, 2010 04:47 pm (UTC)
Ale já byla knižní Alenka! :D

Fejsík s Nordem jsou boží, ráda navštěvuji jejich přednášky. A i když se Lithin diví, na Fejse mám taky šílenej fanynkysmus. :)