Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Tento článek neřeší vztahy nikoho s nikým. A je moc krásný. ^^

1) Brlíšek news
Někteří už asi viděli fotky, když tam všude byla hromada krabic. Někteří viděli i naši pohovku. Co jste ale určitě neviděli, jsou naše dekorace.
Už jsme si to tu zabydlely v tom smyslu, že je tu všechno nádherně barevné a přeplácené, z čehož rozhodně velká většina bude skřípat zuby, ale vaše mínus, že neumíte ocenit dekor. ;)
Pobíhala jsem tady s foťákem, Kočka na mě sice koukala jako na cvoka, ale vy se podíváte rádi, že jo?


D jako dekor!

2) Life news
Nějak se stalo, že budu 16. listopadu v Olomouci. A budu tam jako jeden z účinkujících na Ozvěnách mezipater číst nějakou svoji povídku. Zjistila jsem, že o náhody opravdu není nouze. A taky jsem zjistila, že mám na některé neznámé větší vliv, než jsem si myslela. Každopádně, pokud nevíte, co budete dělat 16. listopadu, nechcete do Olomouce?

3) Autumn news
Miluju podzim. To zase taková zpráva dne není, co? A i když mě onemocněl, stejně ho miluju.

4) Theatre news
Jsme bytosti kulturní, víte to? Na nástěnce nám tu visí už dvoje lístky do divadla, jedno na Máchu a druhé na Fausta a Markétku, už mám objednané i další, na Prokletí rodu Baskervilů, chích. Hrozně se těším, protože loni se mi kromě opery nějak nedařilo chodit do divadla.
A teď ještě k tomu, co už dlužím dlouho.
Goebbels Baarová
Můžu jenom děkovat Ondrovi, že navrhl tohle představení a sehnal lístky.
Doteď ten zážitek ještě vstřebávám.
Celé představení je koncipováno jako dva monology, v první polovině citace z Goebbelsova deníku, v druhé jsou to Baarové paměti.
To, co tam ti herci předvádějí, to je na Thálii. Opravdu. Všechno, úplně všechno jim věříte, odcházíte z divadla s vědomím toho, že už chápete, proč oba jednali, jak jednali, nebudete jimi pohrdat a budete se ptát sami sebe, jestli byste vy byli schopni jednat jinak.
Zároveň je to tak trochu děsivé, protože pak vás napadne, že ani jedna z těch věcí, které vám byly předloženy, vlastně nemusela být pravda. On se snaží propagovat, ona se v zrcadle dějin očistit...
Silné, velmi silné představení.
Doporučuji. Velmi důrazně. Neodejdete lhostejní.

5) Mácha news
Dnes jsme konečně navštívily výstavu o Máchovi. V neděli zavírá, takže ještě tak tak.
Ještě pár dní můžete na Hvězdu dorazit i vy. Je to zajímavé, nové, shrnující, prostě fajn, ledacos se dozvíte a můžete se podívat na film Cikáni (rok 21). A ten slashový konec bych taktéž doporučila, chyběl jen záběr na to, aby se povalili do slámy a rozdali si to před zraky dozorců. OMFG - já jsem sice trochu cvok, ale když něco vidím tahle, tak to tam fakt je! :)

6) Other news
Předevčírem jsme byly účastny další z kolaudačních akcí. Řeknu vám, že to byla má první opravdická house-party. Takových davů! Jak ráda jsem byla za pár známých tváří. :)
A Lunkvil je báječná hostitelka (kam se hrabe Clarissa Dallowayová!) a skvělá kuchařka. A Ebženka dělá skvělé dorty. A Ave a Arengil by se měl zakázat společný tanec v malém prostoru. Stojan.
Taky jsem před tím strávila příjemné odpoledne s Regilou. Dozvěděla jsem se další neznámá fakta o keramice. Vážně. :)

7) Happy ending
A protože každá pohádka musí mít nějaký ten dobrý konec, můžu dnešní článek zakončit tím, že jsem se před pár dny hrozně flákla do hlavy, mám tam bouli velikosti kaštanu koňského a dneska už mě poprvé nebolí hlava. A to je krásné, ne? :)
Tags: brlíšek, divadlo, filmy, fotky, kamarádi, khm, melodie podzimu, opera, podivnost, povídky
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 22 comments