Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Mood:

Drablím, drabblíš, drabbblíme!

Aneb self-promo 2011, protože mám málo komentíků. :D

1.4. Téma: Proč bychom se netěšili
- Na rozjezd jsem hledala pevnou půdu pod nohama, takže jsem skončila u pěkné historické RPSky s názvem Národní duch.

2.4. Téma: Klobouk ve křoví
- Měla jsem náladu trochu potemnět a neprovedla jsem zrovna hezké věci s Alenkou v Říši divů. Jmenuje se to Vzpomínky a vážně nejsou hezké.

3.4. Téma: Vesmír je dost nekonečný
- Jakmile se řekne nebeské těleso, automatiky mě to hodí do renesance, takže další RPSka byla na světě. Tentokrát méně temné s názvem Tajemství nebeských těles. A nutno poznamenat, že už je to třetí den a já nenapsala slash. :D

4.4. Téma: Poslední výstřel
- Já vím, že se Vinnetou přímo nabízel. A proto jsem ho nenapsala. Naopak jsem zjistila, že existuje české budovatelské dílo se stejným názvem. A bylo jasno.
Název zní šíleně Vítkovická Liebesgeschichte a je to první slash.

5.4. Téma: Lesk a bída kurtizán
- Zatím asi moje nejoblíbenější téma. Konečně jsem se zase mohla uchýlit k Nightrunners a využít jednu moc sympatickou postavu. Navíc, chystám jí ještě i něco víc, když bude čas a dostatek nálady.
V názvu se objevuje Seregilova citace Kuřecí nikdy není tak dobré, když máš chuť na srnčí a jo, myslím, že se mi hrozně povedla.

6.4. Téma: Pořádná kára
- Moje asociace někdy kráčí cestami, které nechápu ani já. Každopádně první mě napadli Monty Pythoni a jejich Svatý grál. Takže asi tak. :)
Musela jsem využít i hezky černohumorný pythonovský název "Vyneste své mrtvé!" a věřte, že jsem se u psaní hodně bavila.

7.4. Téma: Smrt na pitevním stole
- Původně jsem jsem chtěla psát něco na BBC Sherlock, ale víte, já se ně něj pořád nějak necítím. Pak jsem si vzpomněla na Dead like me a na svou oblíbenou postavu. A drabble byla na světě.
Jmenuje se Zlatá rána, měla bych varovat, že to obsahuje sprosté slovo a drogy. Navíc bez znalosti fandomu asi nedoceníte závěrečný vtip. Ale prý to funguje i bez toho. :)

8.4. Téma: Světlo
- Asi jsem se dostala do zóny. Protože jsem sedla a napsala to. Báseň v próze. Nevím jak. Asi fakt zóna. Neobvyklý fandom Babička, nicméně dovolila jsem si jenom vypůjčit Viktorku.
Viktorčina píseň, za jejíž slova děkuji i Jaroslavu Seifertovi.

8.4. Bonus: Hlad a láska určují veškeré lidské dějiny
- Možná jsem měla ten nápad nechat ještě trošku dozrát. Když se na to dívám zpětně, mohlo to být lepší. Ale na druhou stranu nemá cenu to řešit, už je to napsané a žije to vlastním životem. Historická RPSka, tentokrát slashová.
Král se srdcem lva vás bude prosit o odpuštění.

9.4. Téma: Kluci nepláčou
- Tohle bylo trochu osobnější téma. Trochu víc. Poprvé jsem sáhla k originálnímu fandomu, ale možná by to mohlo být i ze života.
Sebeobrana jako prostředek nutný k přežití. A přece, ono občas je třeba zaslzet.
Tags: povídky
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments