?

Log in

No account? Create an account
 
 
08 August 2011 @ 07:56 pm
Oblíbené slovo poslední doby - nadstandard  
"Korte upozorňuje, že homosexuálům dnes od většinové společnosti, jež je na rozdíl od minulosti tolerantní, nic nehrozí: homosexualita není trestná, natož aby se upalovalo. Naopak, tato minoritní skupina si podle něho vydobyla nadstandardní práva, která většinová společnost nemá."

Tak mi teda někdo vysvětlete, co já můžu, co straight ne.
*na hlavě drbajík*
Tags:
 
 
Místo usídlení: doma
Nálada: bitchybitchy
Poslouchám: Zprávy
 
 
 
My D is Not Silent.estriel on August 8th, 2011 06:33 pm (UTC)
No super. Ja uz to radsi ani komentovat nebudu.
branwenbranworld on August 8th, 2011 06:53 pm (UTC)
to už snad ani není možný, tohlecto. já nemám slov X_x
Saphira: welshsensearth on August 8th, 2011 09:26 pm (UTC)
To si trochu pletou s cikánama, ne?
Profesor: máj_2011profesordfish on August 8th, 2011 10:15 pm (UTC)
Popravdě nevím, ale mám pocit, že se kolem všeho moc dělá. Vždyť jsi člověk, jsi Češka, takže máš právo na to, aby s tebou vytírali hajzlíky jako s námi údajně většinovými heterosexuály...
Promiň, že nejsem optimista, ale poněkud mě v poslední době nadzvedl titulek jednoho článku, který mi přišel vůči homosexuálům netaktní, a já jsem pořád nabroušená. Mně to někdy připadá, jako by z vás místo zločinců dělali exotická zvířátka k pobavení mas, což se mi nelíbí. Ale možná jsem jen zbytečný pesimista.
Profesorprofesordfish on August 8th, 2011 10:18 pm (UTC)
Koukám, že jsem napsala pitominu. Omlouvám se.
Chtěla jsem říci, že mi připadá, že dřív za homosexualitu tvrdě trestali, a dnes ji zase zviditelňují, někdy až na úkor samotných homosexuálů.
ioanninaioanna_ioannina on August 9th, 2011 02:10 pm (UTC)
Jo, tohleto spokojeně podepíšu.
I když zas (mistr v nahlížení druhých stran zvaný advocatus diaboli v akci, pozor! :-)) ) chápu, že než se společnost doštěrchá od "cokoli mimo misionářský polohy v sestavě muž nahoře, žena dole je trestný a vůbec fuj" k "jsi člověk, co děláš v posteli je tvoje věc, teda aspoň dokud nesouložíš na veřejnosti, která o takovou podívanou nestojí, neprzníš děti, který z toho nemůžou mít pojem, a dokud s tím, co děláte, tvůj partner souhlasí", bude se muset tou cestou "mluvení o" (homosexuálech, tantře, doplň dle libosti) prostě projít. Aby si lidi právě zvykli.
Proto mi přijde na jednu stranu tohle "mluvení o" dobrý a potřebný, na druhou stranu ale (viz upozornění na začátku) docela nebezpečný - tehdy, když starej stereotyp nahrazuje stereotypem novým, stejně nepravdivým, jako byl ten starej. :-))
ZloMarki: dalekzlomarki on August 9th, 2011 09:48 pm (UTC)
jojojo, to je jako když můj otec prohlásil, že cigáni a homosexuálové jsou stejná pakáž...ubít a zakopat tyhle názory