?

Log in

No account? Create an account
 
 
14 August 2011 @ 03:12 pm
Duha nad Prahou  
Prague Pride 2011 - wow.
Nicméně, ono to nezačalo v Praze, nýbrž na Dobříši. Jelikož sestra má milovaná měla dobříšské bydliště bez rodičů, konala se tam neuvěřitelná akce plná neuvěřitelně úžasného gayhumoru. XD Kromě jiného tam bylo strašně moc masa a tak vůbec. Dokonce tam bylo i nečekané obsazení, jelikož Pumímu kamarádovi Zobíkovi odpadlo v Praze bydlení, tak se chudák trmácel ještě na Dobříš. Konečně jsem taktéž poznala svého "synovce", éterického Romana alias elfátko. Ach. Proběhla taky odpolední a noční koupačka ve vyhřívaném bazénu, kteřážto mi ovšem způsobila drobné nachlazení. Drobné. :) Více než drobný problém spočíval v tom, že jsem toho naspala opravdu málo, a i když si pořád hraju na silnou a zdravou, pořád cítím, že to ještě není úplně ono a po třech týdnech s pupenama ještě teprve restartuju organismus. V důsledku toho jsem byla v sobotu dokonalé mrtvátko.
Sobotní pochod byl opravdu skvělou záležitostí, já, talí a Puma jsme měly ouška a ocásky. A můj nový medvědí ocásek je prostě božský! Dokonce jsem ani neviděla moc holohlavých bezmozků, klobouk dolů před policií, hlídali dobře. Největší legrace byla na Můstku, kde se k nám měl zapojit "Jack Harkness" aka Pepa, tak jsme se ho snažily nalákat skandováním "Jack! Jack!! Jack!!!", popřípadě "Torchwůůůůůůůůůůůůůůůůůůd!". Sice neslyšel, ale našel. XD Na Střeláku jsme si to tak maličko prošly, koupily si hermelín nakládaný s brusinkami, který, ačkoliv stál 89Kč, jsme dostaly jenom za 74Kč, protože to byly úplně poslední prachy, které jsem měla.
Je prostě úžasné, když jste mezi lidmi, kteří se všichni usmívají, jsou přátelští a mají s vámi něco společného. To už jsem dlouho nezažilo. Potom jsem mírně umželo, takže jsme zanechaly spřátelená i návštěvní zvířátka na chvíli osudu a jely se domu oživit. Pamatuju si, že jsem tu cosi dělala, hlavně jsem se snažila vařit, ale pak jsem si jenom tak lehla na postel a ovinula se hadem. Probudila jsem se za hodinu, přikrytá, lehce mimo a hlavně s bytem plným lidí. :)
Na návštěvu přišli i Solast s Vaškem, kteří se rádi zapojili do čtení šíleného typu superpordvratné literatury s titulem "Láskou proti homosexualitě". Kupříkladu jsme se dozvěděli, že typický gay má za život třeba i 1000 sexuálních partnerů. Nebo že zahořklý čtyřicetiletý gay sedící v rohu gayklubu se nazývá troll. (Takže až zase budou chtít larpáci lovit trolly, tak odteď vědí, kde hledat.) Na takzvané duhové after-party jsme se sešli více či méně ve stejném složení jako na pochodu, jenom Filip měl asi vlastní program, takže jsme do naší obyvákové půlčičky pokoje nacpaly: Pumu (která se okamžitě spřátelila s medvídkem Kyliánem), Lejdynku (i když ta zabere minimální prostor), Keneu (s Tučem), Saphiru (zababušenou plyšáky), Titany, Dragon Lorda (s tuleněm), Blancu, Smrtku (která dokazovala, jak dokáže poslouchat srágory a zároveň si prohlížet Simon's cat), Vaška, Solasta (s oranžovou mističkou) a hlavně neuvěřitelné kvantum žrádla, které bylo z velké části ze sponzorských darů drahé návštěvy. Četla se podvratná literatura s náboženským podtextem. Věděli jste kupříkladu, že již staří autorové Bible znali slovo "homosexuál"? Bonusem budiž Blančin hovor s maminkou, která se o ně bála, když už byli mezi těmi devianty na pochodu. Blance jí do telefonu řekla, že ti devianti si je dokonce dovedli domů. :))))
Večer jsme konečně krásně odpadly, spala jsem sladkých deset hodin. Nádhera je to.
Pumí a Keneu už jsou teď někde na cestě za svými domovy, Titanička u nás je ustájena až do zítřka, hurá hurá, protože ještě určitě musíme zajít na nějakou moc příjemnou procházku po Stromovce. Jenom kdyby sakra nebylo takové vedro!


Průvod: Během shromažďování jsem pocítila lehký záchvat davové alergie. Ale jenom lehký. Pak začalo šíleně lejt, ale protože naštěstí přestalo, přestalo jsem se i bát. Mezitím mi drahé kočka koupilo vlaječku a placičku s duhovým býčkem. Juchí. Chtěly jsme duhový deštník, ale nebyl k dostání, škoda. Další suvenýr je až ze Střeláku, tam jsme si pořídily tričko Prague Pride, je tyrkysové a moc nám sluší. :)
Pochod samotný byl vlastně velmi příjemnou procházkou, když se to konečně začalo hýbat. A lidé koukali a já se usmívala a oni se usmívali nazpět. Jupijájej.
Obraz Pride v médiích byl neskutečný, ale co asi chceme. Zatímco česká prostě ukázala, co viděla, bez nějakých blbějších komentářů navíc, Nova z toho udělala karneval a bůhvícovlastněffšechnoještěpáčjechcizakousnout komentáře úplně of topic. Co mně trošku vadí je fakt, že ve středu pozornosti jsou opět pánové v dámských hadrech, exoti v trenýrkách a posypaní práškem a "dámy" s velkými hodinkami. Ale tak co už, takhle nás prostě vidí svět. :)

A na závěr:
 
 
Místo usídlení: kočičí stůl
Nálada: hothot
Poslouchám: Kočka a Zebra si povídají o LJ
 
 
 
Saphira: Ben/Jonnysensearth on August 14th, 2011 01:56 pm (UTC)
Nechápu, jak nás jack mohl neslyšet :D Byl to správný fanynkovský řev :D
A bylo to úžasné. Mocmocmoc. I to náboženské čtení, i když mě to málem stálo život. A jen pro připomenutí: jak to bylo s tím těhotenstvím? :)
Alice Stronghold: MIKAspiritofdream on August 14th, 2011 06:23 pm (UTC)
Ehm... uveď mě do kontextu, jaké těhotenství?
Saphira: Ben/Jonnysensearth on August 15th, 2011 09:51 pm (UTC)
No, byla to hláška, kterou řekl Tom a málem mě přitom zabil ten džus...bohužel jsem ji z toho šoku zapomněla :-) Bylo to něco o homosexuálovi a těhotenství...
Alice Strongholdspiritofdream on August 16th, 2011 09:58 am (UTC)
Tak to už si vůbec nepamatuju, ale to, žes měla džus v nose, to si pamatuju hodně živě. :D
regila: Longer!!!regila on August 14th, 2011 06:04 pm (UTC)
Ale že máme skvělého syna? :)
Hele, mě hned tu noc začalo strašně bolet v krku a vůbec jsem se nevyspala. (A ráno jsem objímala mísu :D)
Naše absolutní neúčast na zbývajících akcích mě mrzí, ale povedená grilovačka mě hřeje. :) Taky se vám to tak líbilo?
A teď sjíždíme Torchwood a syn je úúúplně rozteklej. :D
Alice Stronghold: MIKAspiritofdream on August 14th, 2011 06:21 pm (UTC)
Hele, ty muffíš být sestra. Ještě tu noc mě začalo bolet v krku a včera jsem s tím bojovala všemi zbraněmi! Dnes lepší, ale teda... :)
Povedená grilovačka byla boží, úžasná a tak vůbec. A upřímně, bylo nás tady potom tak akorát, takže i když to zní blbě, jsem docela ráda, že tu nebyli i další lidi. Chápeš, ne? :D
A rozteklej synoveček, jéééééééééé!
regilaregila on August 14th, 2011 06:37 pm (UTC)
Já fííím, já jsem. :) A taky jsi kvůli tomu skoro nespala?
Chápu, já mám stejný pocit z grilovačky, takže jsem ráda, že nepřijel Tom s Vaškem. Taky chápeš, viď? :)
Je kawaiii a chce pořád další díly. :)
Alice Strongholdspiritofdream on August 16th, 2011 09:59 am (UTC)
Co už stihnul všechno zvládnout?
aliceingarden: Jackaliceingarden on August 14th, 2011 07:16 pm (UTC)
Příští rok, dámy, příští rok... Pokud nebudu někde v Japonsku, nebo tak.:D
Alice Strongholdspiritofdream on August 16th, 2011 10:00 am (UTC)
Nevěřím, dokud neuvidím. Tohle jsem slyšela tolikrát... :D
Ivanaivakas on August 15th, 2011 01:23 pm (UTC)
Díky za zprávu o tom, jak to v Praze vlastně vypadalo. Viděla jsem jen články o tom, jak se k průvodu vyjadřují jeho odpůrci (od prezenta kleptomana pro extrémistické metače lahví), a tak jsem ráda, že to ve skutečnosti dopadlo dobře a byla to fajn akce.
Předminulý víkend jsem zažila Gay Pride v Amsterdamu a to bylo něco. Tolik růžové se v ulicích hned tak nevidí. A bavili se všichni. Po kanálech jezdili lodě s tančícími a slavícími lidmi v převlecích i v normálním oblečení, gay i hetero. Já na ně spolu s ostatními koukala různě z mostů a bavila se. Zapojili se všichni, včetně Nizozemských drah, které hrdě vyzdobily nádraží nápisy Vátejte na Gay Pride v Amsterdamu. I přes občasný hustý liják to byla hlavně legrace a nadsázka a pohoda (jediný problém byl dopravní kolaps a davy v centru a pár lidí, kterým se udělalo zle).
Alice Strongholdspiritofdream on August 16th, 2011 10:02 am (UTC)
Jo, tady jsme ještě asi nedospěli do bodu, kde by to byla oslava a půl města se na to těšilo. Ale je hrozné, kolik se toho tady kolem nakecalo, ale že to bylo loni v Brně, to nevadilo nikomu, že? Ale opravdu to bylo úžasný, rozhodně příští roky zase! :)