?

Log in

No account? Create an account
 
 
12 October 2011 @ 05:16 pm
Svatební report - tentokrát už doopravdy  
Pevně doufám, že většina z vás to ví, dokonce i byla přítomna - vy, kteří nevíte, asi ani netušíte, o koho se jedná -, ale dovoluji si napsat krátkou reportážičku ze svatby.
V neděli po poledni si své "ano" sdělili Dragon Lord a Blanca. Počasí sice nejevilo takové nadšení a Betlémská kaple měla výhled na zataženou oblohu, nicméně svíčky a hlavně radost všech přítomných daly jasně najevo, že zrovna tenhle den je ten pravý.
Vzpomínám si, že jsme, a není to tak dlouho, i když to ještě bylo v létě, měly s Dragonem a Blancou krásnou procházku po nábřeží a že jsem si s Blancou velmi příjemně popovídala mimo jiné i o náboženství a tak. Řešily jsme, že jejich svatba bude zkomplikovaná faktem, že ona je věřící a Dragon nikoliv. A pár měsíců je fuč a v neděli se ukázalo, že každou komplikaci lze zvládnout, když se chce. Na svatbě byl přítomen formální magistrátní úředník, ale přitom celý obřad vedl úžasný kazatel. Je mi jasné, že si ho ti dva nezvolili jenom tak náhodou, protože bylo vidět, že ví, co a komu to říká. Navíc byla celá svatební mše vedena hlavně zpěvem, což se mi líbilo.
Další "wow-moment" přišel v okamžiku, kdy jsme spatřily Tess. Byla nalíčená. A hrozně jí to seklo!
Největší "wow-moment" - Dragon Lord. Za á nebyl blond. Za bé měl kabátec a vázanku s jehlicí kolem krku, později ještě i šavli. Dokonalost.
Blanca. Nádherná, krásná, úžasná nevěsta v nádherných, krásných a úžasných šatech.
Závěr: ti dva vědí, proč se berou, protože jsou spolu tak skvělí, že to ani snad líp nejde.

Bály jsme se, že tam nebudeme nikoho znát, ale naštěstí na obřad dorazily i Lejdynka s Regilou, což nám trochu ulevilo. Společně jsme si vystály dloooouhou frontu na gratulování novomanželům. Naštěstí i tohle měli svatebčané dokonale zmáknuté, protože abychom se ve frontě nenudily nebo tak nějak, chodili kolem milí lidé s podnosy a neustále nabízeli slané i sladké zobání. Opět jsem nutila Lejdynku jíst. Začínám si myslet, že mě za to brzy bude intenzivně nenávidět. :)

Pak nastala drobná chvilka volného času, kterou jsme strávily doma s Amy. Na čtvrtou byl v Letňanech přistaven svatební autobus, který pár přátel bez vozů (nebo se záměrem pít) dovezl do Dřevic na veselku.
Velká pochvala patří kapitánu Cábovi, který nás nejenom dobře odvelel, ale během časového skluzu na hostině dokonale zabavil zpěvem, tancem a také dokonalým předváděním Gluma. Poté pár zmrzlých hostů zorganizovalo zahřívací vláček, jako blbci jsme běhali po místnosti, dělali hu-hú a pak nám bylo teplo.
Potom konečně nastal čas a byli jsme pozváni ke stolům.
Nebudu se rozepisovat do detailů, ale:
- dort jako loď!
- hrozně moc jídla
- nevyčerpatelné zásoby pití
- hrbolatý taneční parket
- já a kočička s oušky a ocásky
- já s nutkavou potřebou tančit - hodně tančit
- navázání vztahů se scifisty a fantazáky
- tanec s kapitánem Kirkem!
- cesta domů až před půlnocí.
A nejdůležitější - rozkochala jsem se nad novomanžely při tanci. Byli tak krásní! <333

A prosím, nemějte mi za zlé následující věty. Vím, že občas někoho urazím, protože rychleji mluvím než myslím. Nicméně, nejdřív mě zklamalo, když někteří řekli, že dorazí, a nakonec jsme přijely do Letňan samy. Během večera mi došlo, že mě to vůbec mrzet nemusí, protože jsem se dala do řeči s takovým množstvím nových lidí, které bych neoslovila, kdybych tam měla známé.

Děkuji tisícerekrát za pozvání, bylo to nádherné. A zase to otevřelo cosi hluboko uvnitř mě, co jsem považovala za ztracené. Mhíp! <3
 
 
Místo usídlení: pod Amy
Nálada: touchedtouched
Poslouchám: English lesson no. 2
 
 
 
Zuzka: autumncertisko on October 13th, 2011 04:48 pm (UTC)
Já asi fakt UMŘU z toho, že jsem tam nemohla být!
Nalíčená Tess!
Neblonďatý Dragon! (?????????)
eh... Cába! (chňou... :( )
to myslíš toho Kirka? Jé... to se nám ty fandomy pěkně mísí.
*zvědavá na fotky*
*příšerně zvědavá*
*uáááá! mchíp! chňu.*
Fňuk.
TARDIS by nebyla...? No tak ne, no...

lidsky řečeno, dík za report, hltám každé slovo.
Zdravim!
ve velkém citovém rozkladu se nacházející Z.
Alice Stronghold: Tardisspiritofdream on October 13th, 2011 04:57 pm (UTC)
Zato máš fezz, to se taky počítá. *objím*
Jak tak koukám, raději vyhrabu tu fotku z mobilu.
A víš, co je nejhoršejší? Jelikož byla Tess fotograf, tak samozřejmě fotky sebe asi nepořizovala, takže ji nikdo pozdější neuvidí!
Myslím Kirka jako... eh... no, opravdu jsem vnímala velmi pozorně, jak se kdo jmenuje, ale pamatuju si kulový (teda Tiliona si pamatuju, ale to je asi tak všechno). A byl velmi milý a na moji větu "chci tancovat s mužem, potřebuju zjistit, jaké to je, ale žádný se nenabízí" se velmi ochotně nabídl. :D
S Cábou jsme se hlavně vůbec nestihli rozloučit, protože se vypařil směr Kladno neznámo kdy. Ale na toho Gluma nezapomenu. Hlavně proto, že v té chvíli měl na hlavě kočičí uši. :D

A nebuď v rozkladu. Maximálně trošku, jo?
Zuzka: autumncertisko on October 13th, 2011 05:17 pm (UTC)
Yes, I have a fez now. Tak.
Chňa, no, hlavně ať z nich ty fotky časem vypadnou. U jedný jiný kamarádky na to čekám už čtvrtým rokem.
Tess si asi soukromě zmlátím a donutím se namalovat. Vždyť snad nebyla nalíčená ani na vlastní svatbě!
Kirk... aneb (tuším) Johansson... takovej... menší, kudrnatokrátkoblonďatej... hodnej... to by odpovídalo.
Aááá! Nezabíjejte mě! Teda vlastně ano, zabíjejte mě! Já si ten rozklad totiž užívám. Každé slovo, každý pohled. Já jsem totiž cvok. A ano, původ onoho rozkladu je právě na severozápad...
*insert pecka palicí*
Nevšímejte si jí, vona je divná.
Alice Stronghold: Tardisspiritofdream on October 13th, 2011 05:50 pm (UTC)
Upřímně, kdybys tam byla, dokopu tě, abys ho vyzvala k tanci. ;)
(Anonymous) on October 18th, 2011 09:29 pm (UTC)
pašerák
To sem teda byla!