Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Svatební report - tentokrát už doopravdy

Pevně doufám, že většina z vás to ví, dokonce i byla přítomna - vy, kteří nevíte, asi ani netušíte, o koho se jedná -, ale dovoluji si napsat krátkou reportážičku ze svatby.
V neděli po poledni si své "ano" sdělili Dragon Lord a Blanca. Počasí sice nejevilo takové nadšení a Betlémská kaple měla výhled na zataženou oblohu, nicméně svíčky a hlavně radost všech přítomných daly jasně najevo, že zrovna tenhle den je ten pravý.
Vzpomínám si, že jsme, a není to tak dlouho, i když to ještě bylo v létě, měly s Dragonem a Blancou krásnou procházku po nábřeží a že jsem si s Blancou velmi příjemně popovídala mimo jiné i o náboženství a tak. Řešily jsme, že jejich svatba bude zkomplikovaná faktem, že ona je věřící a Dragon nikoliv. A pár měsíců je fuč a v neděli se ukázalo, že každou komplikaci lze zvládnout, když se chce. Na svatbě byl přítomen formální magistrátní úředník, ale přitom celý obřad vedl úžasný kazatel. Je mi jasné, že si ho ti dva nezvolili jenom tak náhodou, protože bylo vidět, že ví, co a komu to říká. Navíc byla celá svatební mše vedena hlavně zpěvem, což se mi líbilo.
Další "wow-moment" přišel v okamžiku, kdy jsme spatřily Tess. Byla nalíčená. A hrozně jí to seklo!
Největší "wow-moment" - Dragon Lord. Za á nebyl blond. Za bé měl kabátec a vázanku s jehlicí kolem krku, později ještě i šavli. Dokonalost.
Blanca. Nádherná, krásná, úžasná nevěsta v nádherných, krásných a úžasných šatech.
Závěr: ti dva vědí, proč se berou, protože jsou spolu tak skvělí, že to ani snad líp nejde.

Bály jsme se, že tam nebudeme nikoho znát, ale naštěstí na obřad dorazily i Lejdynka s Regilou, což nám trochu ulevilo. Společně jsme si vystály dloooouhou frontu na gratulování novomanželům. Naštěstí i tohle měli svatebčané dokonale zmáknuté, protože abychom se ve frontě nenudily nebo tak nějak, chodili kolem milí lidé s podnosy a neustále nabízeli slané i sladké zobání. Opět jsem nutila Lejdynku jíst. Začínám si myslet, že mě za to brzy bude intenzivně nenávidět. :)

Pak nastala drobná chvilka volného času, kterou jsme strávily doma s Amy. Na čtvrtou byl v Letňanech přistaven svatební autobus, který pár přátel bez vozů (nebo se záměrem pít) dovezl do Dřevic na veselku.
Velká pochvala patří kapitánu Cábovi, který nás nejenom dobře odvelel, ale během časového skluzu na hostině dokonale zabavil zpěvem, tancem a také dokonalým předváděním Gluma. Poté pár zmrzlých hostů zorganizovalo zahřívací vláček, jako blbci jsme běhali po místnosti, dělali hu-hú a pak nám bylo teplo.
Potom konečně nastal čas a byli jsme pozváni ke stolům.
Nebudu se rozepisovat do detailů, ale:
- dort jako loď!
- hrozně moc jídla
- nevyčerpatelné zásoby pití
- hrbolatý taneční parket
- já a kočička s oušky a ocásky
- já s nutkavou potřebou tančit - hodně tančit
- navázání vztahů se scifisty a fantazáky
- tanec s kapitánem Kirkem!
- cesta domů až před půlnocí.
A nejdůležitější - rozkochala jsem se nad novomanžely při tanci. Byli tak krásní! <333

A prosím, nemějte mi za zlé následující věty. Vím, že občas někoho urazím, protože rychleji mluvím než myslím. Nicméně, nejdřív mě zklamalo, když někteří řekli, že dorazí, a nakonec jsme přijely do Letňan samy. Během večera mi došlo, že mě to vůbec mrzet nemusí, protože jsem se dala do řeči s takovým množstvím nových lidí, které bych neoslovila, kdybych tam měla známé.

Děkuji tisícerekrát za pozvání, bylo to nádherné. A zase to otevřelo cosi hluboko uvnitř mě, co jsem považovala za ztracené. Mhíp! <3
Tags: kamarádi, medvídek cestovatel, melodie podzimu, sladkosti, svatba
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments