?

Log in

No account? Create an account
 
 
26 February 2012 @ 12:03 am
Merlin again  
Další z řady nezáživných výkřiků o tom, co jsem viděla.
Včera jsme úspěšně dokoukaly třetí řadu. Bylo to zajímavější, vtipnější méně slashovité a o něco napínavější než předchozí řady. Svým způsobem je to dobře, protože já se ráda nechávám coby divák překvapit a první dvě řady příliš překvapení nenabídly. Co bylo ovšem trochu mínus byla Katie McGrath, která nezvládala zahrát polohu "jsem hrozně zlá holka, ale hraju si na hodnou", což děsně překáželo. Milovala jsem ji v jejím rozporuplném stavu. Emilia Fox coby Morgause byla byla naštěstí zajímavým zlým oživením, takže nakonec to s tou Morganou bylo k přežití. Nicméně největší híh třetí série je jednoznačně Gwaine. Miluju ho. A potřebuju zjistit, proč nosí na krku prstýnek a chová se, jako by balil Parsifala. no slash!
Dnes jsme viděly první dvoudíl čtvrté série. A jako... drsný. A Katie zase získává plusové body, jelikož "jsem hrozně zlá holka a udělám pro to cokoliv klidně budu žít v chatrči a nosit ošuntělý hadry" jí zase sedne hrozně dobře.
Jen by mě zajímalo, jestli se tvůrci seriálu opravdu drží toho, že je to prequel k legendám, protože to ještě rozhodně bude zajímavý.
Tags:
 
 
Místo usídlení: zase ten stůl
Poslouchám: takové podivné vrzání
 
 
 
josikajosika on February 28th, 2012 08:44 am (UTC)
S Morganou mě taky naštvali. Úplně zabili skvělou postavu. Ve čtvrté řadě se to trochu zlepší, ale pořád tedy nic moc.
Ovšem Gwain! Ten je tak skvělej, že ho odmítám párovat s kýmkoli jiným, než se svou vlastní mařenou. Oni rytíři se vůbec moc hezky rozpárujou. Parsifal se nám poměrně očividně dal dohromady s Elyanem (pokud si je tedy nepletu:-)).
Čtvrtá řada je vůbec legrační. Ono se to tváří děsně hetově, ale slashe je tam děsná hromada. Někde je dokonce scéna, o který jsem ochotná přísahat, že Merlin s Artušem na to vlítli, jen co vyšli ze záběru.
Podle mě se prequelu drží, poměrně zdatně. Má snad být jen pět řad.
Alice Strongholdspiritofdream on February 28th, 2012 02:24 pm (UTC)
Gwain je dokonalost sama. A otázka - vysvětlí se, proč nosí na krku prsten? :)
A co se týče čtvrté řady, bohužel jsem viděla jenom dva díly, ono se to teď hůřeji stahuje. Nevlastníš to náhodou?
Jo a ještě, hrozně mě baví, jak je to sice totální anachronismus a tak vůbec, ale ve skutečnosti se to legend drží docela hezky věrně.
Nicméně, jsem ráda, že sdílíme názor na Morganu. :)