Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

Othello, černá duše, černý tělo...

Komprese díla WS pro naprosté fajnšmekry právě proběhla. Závěrečná dekomprese způsobila, že mi v hlavě uvízla rappová verze Othella. Nářez vole, nářez...
Ale teď vážně.
Naprosto neskutečná three men show, kde pánové opravdu za celé dvě hodiny neslezou z jeviště, pořád někam běhají a mluví s kadencí Kleio po šesti panácích (a to je taky nářez, vole...), přináší opravdu unikátní náhled do díla Williama S. Úchvatné je, že kdo zná, hodně se pobaví, protože celé představení je plné narážek. Nezkušený divák se mezi scénami i něco plodného dozví. Na druhou stranu, chce-li se nezkušený divák poučit, nechť raději zvolí jednotlivé kusy hezky pomalu a postaru, protože shakespearovský fastfood se bohužel chytá často zavedených klišé a mnohých omylů.
Prosím, při monologu to be or not to be Hamlet skutečně nedrží lebku. ^^
Nicméně, opravdu, opravdu skvěle jsem se bavila, humor všech pánů je velmi inteligentní, ač tedy místy upadají k lehce lacinějším vtípkům, pořád to drží na vysoké úrovni a ukazují, že se na ten fastfood umějí podívat s nadhledem a kdyby měli více času, klidně by toho Shakespeara zahráli i pomalejc.
Mimochodem, žrádlo největší, všech šestnáct komedií v jedné. Až pochopím, odkud přišla zelená obluda, jež pážatům strhla kalhoty a odhalila jejich ženské genitálie, budu very happy.
Jenom nevím, jak se zbavím toho Othella...
Tags: divadlo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment