Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Fanklubové Vánoce

Zimě a nevýhodným okolostojíčnostem navzdory konal se v sobotu fanklubový vánoční výlet. Osazenstvo se sešlo pouze v malém počtu, bylo nás dle pravidel klasika pět.
V devět ráno jsme se sešli na zastávce a občasným zpěvem jsme lákali tu správnou tramvaj. Na Hadovce jsme čekali na Lunkvil, a protože byla fakt zima, čekali jsme na ní v modré telefonní budce. Po jejím příjezdu jsme se vydali hezky pěkně do kopečka na Hanspaulku a pak už mimo civilizaci do Šáreckého údolí.
Cesta byla suchá a mírně zvlněná, jenom ten vítr teda nebyl nic moc. V přírodě si Gary občas odskočil najít nějakou tu kešku, ale poněváč a protože stejně chodil nejrychleji, vůbec to nevadilo. Naopak. Zbylé osazenstvo, čítající čtyři Mařeny, si mezitím pochutnávalo na gumových medvídcích.
V údolí jsme narazili na cestu Ke Kulišce, ale pozor, nahoře žádná kuliška není. Ale mají tam Stonehedge, což taky ujde. Následovala šílená cesta přes pláň do Horoměřic. Jsem ráda, že s námi nakonec nešla Lejdynka, protože to by tu tam jistojistě odfouklo, i my zbylí jsme měli značné potíže. A hlavně naše uši! Ve dvou kapucích a stejně mi na ně táhlo.
V civilizaci se vítr maličko utišil a povzbudil nás k dalšímu pochodu přes Kozí vrchy a do Únětich. Cestou přes skalky jsme konečně potkali i jiné šílence, kteří se rozhodli, že ten den je ideální na výlet. A bylo to tak krásně romanticky rozervané, že jsme neodolali a zkoušeli jsme si variace na téma Andromeda připoutaná ke skále, Prometheus připoutaný ke skále, Prometheus připoutaný ke skále, na kterého se slétávají orli, a v neposlední řadě také nezbytné pózování "vylezl jsem na nejvyšší bod v okolí". Při té příležitosti se taky slušně zatáhlo a horizont hrozil deštěm.
Do Únětic jsme přišli Tichým údolím, někteří šílenci se chtěli šplhat na Alšovu vyhlídku, ale byli demokraticky přehlasováni. Já a Lunkvil jsme se chtěly seznámit s místní pravěkou kulturou, což se nám v závěru návštěvy nakonec i podařilo, ale nepředbíhejme. Cíl byl jasný - najít hospodu a potom pivovar. Najít hospodu zabralo skoro půlhodiny žíznivohladového putování, ale nakonec podnik u místní sokolovny nezklamal. Bohužel tam nám Juliin inteligentní telefon sdělil, že pivovar je zavřený, takže pivomilná společnost se místní specialitu rozhodla okusit alespoň v hospodě.
Mezitím venku foukalo čím dál tím víc a obloha nejevila známky přátelství. Bylo ujednáno, že výlet bude zkrácen do Roztok a odtud nás do domova dopraví doprava. Ale jen co jsme vylezli ven, začalo pršet. Doufali jsme, že to možná přejde, šli jsme najít svatojánskou kapličku (u níž byla někde keška), ve které jsme, k mojí a Lunkvilině spokojenosti, nalezli místní kulturu vypichované keramiky. Made by žáci místní základní školy.
A tak se nakonec výlet uzavřel ještě dřív, po rychlém útoku na sámošku jsme naskočili do autobusu a za vydatného slejváku jsme cestovali ku Praze.
Po výletě následovalo posezení u Lunkvil, v počtu již hojnějším, které bylo pořádáno za účelem nakrmení těla i duše. Tělo bylo krmeno různými dobrotami, jejichž ozdobou byl Lunkvilin vánoční dort, duše se kochala záznamem z Mnoho povyku pro nic, jehož ozdobou byli Tennant a Tate. *zasněný výraz* Nemám slov, kromě dokonalého a mega nadšení!

Mimochodem, dejte do zástavy kamarádům ovečku (podotýkám, že k ní mám velmi intimní vztah), abyste zjistili, že to jsou jenom lotři převlečení za kamarády! :)
Zde je důkaz.
Tags: filmy, kamarádi, medvídek cestovatel, sladkosti
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments