Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

Zážitky čtenářovy v krátké době znovu

Teď jsem si úplně mimo cokoliv jiného vzpomněla na jednu úplně skvělou knížku. Asi to bude tím, že po šíleném brainstormingu s Pondovkou (který měl dohru u nás v kuchyni na podlaze), se mi uvolnil mozek.
Každopádně!
James Hawes - Proč byste měli číst Kafku, než promarníte svůj život
Franz Kafka jako fenomén své i naší doby, ovšem bez toho totálního nánosu mytického bahna, které na ně nanesla léta turistické značky. Fakt skvělá, úplně mega moc. Britský profesor literatury na začátku knihy napíše všech 25 věcí, které i nečtenáři vědí o Kafkovi. A zbytek knihy vám ukazuje, proč je to totální blbost.
Mimochodem, nemůžu se zbavit dojmu, že tohle jsem už jednou psala... no nevadí. Alespoň si to určitě přečtete. :)

Jinak jsem udělala menší debordelizaci knihovny a rozhodla jsem se, že některé knihy opravdu nechci a ani je nebudu číst. O některých už velmi negativně horem dolem mluvili lidi, na jejichž názor dám (hlavně Pondovka), jiné prostě nebudu číst z principu. Nepřišla jsem na to, proč bych měla číst něco, co má v anotaci na zadní straně tři gramatické chyby. Říkejte si tomu jak chcete, ale jak mám důvěřovat knize, na jejíž propagaci se očividně podílel někdo, kdo neumí psát? (Připomnělo mi to radu nakladatele: "Když neumíte napsat pořádný email, těžko jste schopen napsat román.")
Jedna ještě leží tak nějak na půli cesty. Vypadalo to pěkně. Starověká Kréta mixnutá fantasy. Ale pak jsem náhodně otevřela a zahlédla jsem slovo "glock". Trochu se bojím, ale řekla jsem si, že si prostuduju recenze a pak se uvidí. A navíc není moje ale Dangiina. :)
A to je tak asi vše, nechce někdo knihy, které nemůžu číst? (A kdo si jako první tipnul, že jsou to ty, které se zadarmo rozdávali na FFku ke vstupu, vyhrál. :D)

Gooood niiiiiiiight ding ding ding ding ding...
Tags: knihy, naléhavá žádost
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 11 comments