?

Log in

No account? Create an account
 
 
31 July 2012 @ 12:03 am
Zážitky čtenářovy v krátké době znovu  
Teď jsem si úplně mimo cokoliv jiného vzpomněla na jednu úplně skvělou knížku. Asi to bude tím, že po šíleném brainstormingu s Pondovkou (který měl dohru u nás v kuchyni na podlaze), se mi uvolnil mozek.
Každopádně!
James Hawes - Proč byste měli číst Kafku, než promarníte svůj život
Franz Kafka jako fenomén své i naší doby, ovšem bez toho totálního nánosu mytického bahna, které na ně nanesla léta turistické značky. Fakt skvělá, úplně mega moc. Britský profesor literatury na začátku knihy napíše všech 25 věcí, které i nečtenáři vědí o Kafkovi. A zbytek knihy vám ukazuje, proč je to totální blbost.
Mimochodem, nemůžu se zbavit dojmu, že tohle jsem už jednou psala... no nevadí. Alespoň si to určitě přečtete. :)

Jinak jsem udělala menší debordelizaci knihovny a rozhodla jsem se, že některé knihy opravdu nechci a ani je nebudu číst. O některých už velmi negativně horem dolem mluvili lidi, na jejichž názor dám (hlavně Pondovka), jiné prostě nebudu číst z principu. Nepřišla jsem na to, proč bych měla číst něco, co má v anotaci na zadní straně tři gramatické chyby. Říkejte si tomu jak chcete, ale jak mám důvěřovat knize, na jejíž propagaci se očividně podílel někdo, kdo neumí psát? (Připomnělo mi to radu nakladatele: "Když neumíte napsat pořádný email, těžko jste schopen napsat román.")
Jedna ještě leží tak nějak na půli cesty. Vypadalo to pěkně. Starověká Kréta mixnutá fantasy. Ale pak jsem náhodně otevřela a zahlédla jsem slovo "glock". Trochu se bojím, ale řekla jsem si, že si prostuduju recenze a pak se uvidí. A navíc není moje ale Dangiina. :)
A to je tak asi vše, nechce někdo knihy, které nemůžu číst? (A kdo si jako první tipnul, že jsou to ty, které se zadarmo rozdávali na FFku ke vstupu, vyhrál. :D)

Gooood niiiiiiiight ding ding ding ding ding...
 
 
Místo usídlení: na gauči
Nálada: hyperhyper
Poslouchám: nic
 
 
 
dl_blanca: babiesdl_blanca on July 31st, 2012 08:05 am (UTC)
Mno...naposledy v literárním díle viděla "glock" v MI. Takže by mě to asi taky vyděsilo :)
Ale jinak soudím, že by to mohlo být velice zajímavé...takže pokud se rozhodneš, že ji nechceš, tak se jí ráda ujmu :D
Alice Stronghold: Masterspiritofdream on July 31st, 2012 12:29 pm (UTC)
Včera jsem odvážně nahlédla na začátek a rozhodla jsem se, že si ji nechám. Začíná slovy "přesně si pamatuju ten den, kdy jsem umřel", což mi tak připomíná Constantina, že musí být mou. A opravdu jsem se možná děsila zbytečně. Pak poreferuju a kdyžtak zapůjčím. :)
wampera: Hankiwampera on July 31st, 2012 03:51 pm (UTC)
Já bych poprosila přidat mou maličkost na seznam k zapůjčení XD ...