?

Log in

No account? Create an account
 
 
31 July 2012 @ 12:03 am
Zážitky čtenářovy v krátké době znovu  
Teď jsem si úplně mimo cokoliv jiného vzpomněla na jednu úplně skvělou knížku. Asi to bude tím, že po šíleném brainstormingu s Pondovkou (který měl dohru u nás v kuchyni na podlaze), se mi uvolnil mozek.
Každopádně!
James Hawes - Proč byste měli číst Kafku, než promarníte svůj život
Franz Kafka jako fenomén své i naší doby, ovšem bez toho totálního nánosu mytického bahna, které na ně nanesla léta turistické značky. Fakt skvělá, úplně mega moc. Britský profesor literatury na začátku knihy napíše všech 25 věcí, které i nečtenáři vědí o Kafkovi. A zbytek knihy vám ukazuje, proč je to totální blbost.
Mimochodem, nemůžu se zbavit dojmu, že tohle jsem už jednou psala... no nevadí. Alespoň si to určitě přečtete. :)

Jinak jsem udělala menší debordelizaci knihovny a rozhodla jsem se, že některé knihy opravdu nechci a ani je nebudu číst. O některých už velmi negativně horem dolem mluvili lidi, na jejichž názor dám (hlavně Pondovka), jiné prostě nebudu číst z principu. Nepřišla jsem na to, proč bych měla číst něco, co má v anotaci na zadní straně tři gramatické chyby. Říkejte si tomu jak chcete, ale jak mám důvěřovat knize, na jejíž propagaci se očividně podílel někdo, kdo neumí psát? (Připomnělo mi to radu nakladatele: "Když neumíte napsat pořádný email, těžko jste schopen napsat román.")
Jedna ještě leží tak nějak na půli cesty. Vypadalo to pěkně. Starověká Kréta mixnutá fantasy. Ale pak jsem náhodně otevřela a zahlédla jsem slovo "glock". Trochu se bojím, ale řekla jsem si, že si prostuduju recenze a pak se uvidí. A navíc není moje ale Dangiina. :)
A to je tak asi vše, nechce někdo knihy, které nemůžu číst? (A kdo si jako první tipnul, že jsou to ty, které se zadarmo rozdávali na FFku ke vstupu, vyhrál. :D)

Gooood niiiiiiiight ding ding ding ding ding...
 
 
Místo usídlení: na gauči
Nálada: hyperhyper
Poslouchám: nic
 
 
 
Zuzka: Dalekcertisko on August 11th, 2012 02:24 pm (UTC)
Zatím jde o Gwen a Prokopa, ti by snad mohli. Mně ale hlavně nejde do hlavy, kam zmizla ta moje.
Alice Stronghold: Masterspiritofdream on August 11th, 2012 05:10 pm (UTC)
Půjčím, můžeš půjčit. Těmhle dvěma to vůbec nevadí. :)