?

Log in

No account? Create an account
 
 
11 August 2012 @ 01:35 am
Krůťátka a minizajíci  
V pondělí odpoledne po vší ten srandě jsme odjely na chvilku k babičce a dědovi. Poslední dobou se do Nového Města dostávám tak málo, že i když se to časově ne tak docela hodilo, nemohla jsem tam nejet. Hlavně proto, že se mi tam strašně chtělo. Moje žena tam jela poprvé jako moje žena, což bylo taky krásné.
Zjistila jsem, že od Velikonoc ubylo pár obchodů, pár věcí se zbouralo, nějaké nové se stavějí, nějaké obchody naopak vznikly.
Novinkou je krámek zvaný Mlsoun (www.mlsoun.eu), který jsme za těch pět dní pobytu stihly navštívit třikrát. Poprvé více či méně omylem, protože jsme chtěly ještě s kamarádkou zajít na horkou čokoládu, kterou tam ovšem nevaří, ale měli tam výborné presso a taky čokoládové pralinky, což stačilo k naší maximální spokojenosti. Dneska jsme tam jako poděkování babi a dědovi za laskavou péči koupili pravou madagaskarskou. Doufám, že ji snědí a nebudou si ji jenom vystavovat. Byla jsem v pokušení koupit si nerafinované kakaové boby v čokoládě. Ale určitě to vydrží a počká... na někdy.
Jedno odpoledne jsme zajely do Hradce potěšit mou bývalou spolužačku z gymplu. Je zvláštní, že ze všech těch lidí, se kterýma jsem chodila na gympl, jsem s Terkou vydržela v největším kontaktu, a to jen díky tomu, že si co měsíc vyměníme dopis. 30.8. má termín, aby se na svět podíval její syn Kubík, takže teď už je jako sud. Nebo balón. Ale vypadá pořád plná síly. Jsem zvědavá, co bude říkat potom. :)
A další odpůldne jsme jeli i s babi a s dědou podívat se na tu ruinu, která se stane domovem mých rodičů. Zatím je to díra, bývala to ale větší díra. Jo a ta vesnice je taky šílená díra. No, jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat, než se na té samotě oba zblázní. :) Ale tak jako dědictví... :D
A teď k tomu divnému nadpisu.
Kousek za městem je taková malá zoo. Vlastně to ani není moc zoo jako dvě ohrady a jedna voliéra. V jedné ohradě jsou divocí pašíci, zrovna tam mají kňoura jako bečku, takovýhle prase kdybych potkala v lese, tak vůbec nevím, co budu dělat, protože by ušlapalo i dvoumetrovýho stokilovýho chlapa. V té druhé jsou jeleni a spol, ale nějak se asi toulali jinde. Ale pobíhali tam krocani a pípali, což taky ušlo.
Ve voliéře byli krásní bažanti zlatí, orebnice, holubi hřivnáči a taky paní krůta a houf těch nejrozkošnějších malých krůťátek. Byla pruhovaná a vešla by se mi do dlaně. (Mami, já chci domů krůtu!)
A asi aby tam těm ptákům nebylo smutno, je celá voliéra podtunelovaná a bydlí tam malí zajíci. Pro dítě města jako jsem já je tohle prostě vždycky neskutečný zážitek. To jsme na sídlišti nikdy neměli!
Zkrátka a dobře, bylo to fajn, fajn, fajn. :)
 
 
Místo usídlení: doma
Nálada: goodgood
Poslouchám: ticho
 
 
 
lemmesay on August 11th, 2012 12:57 pm (UTC)
Krůťátka??? *__* aww.
Já bych zase chtěla ježčátka <3.
Alice Stronghold: love and smilespiritofdream on August 11th, 2012 05:57 pm (UTC)
Ježečcííííí! <333
Lucie ~ Dangerous: Teatimedangerouss on August 11th, 2012 05:59 pm (UTC)
Škoda, že Mlsoun je jen ve východních Čechách. Ale... i tady se dají najít podobné obchody. :D
Alice Stronghold: polar otterspiritofdream on August 11th, 2012 08:21 pm (UTC)
Třeba Bon-Bon - ale tam ten bonbón stojí pade a ne čtrnáct. :)