Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Já říkala, že děti budou můj hlavní problém

Škola ještě nezačala a já už tuším, že některé asi zabiju.
Dnes sedím v komisi. Slečna dělá reparát. Asi si přes léto udělala prázdniny, aniž by ji napadlo, že by se mohla podívat na učení.
Abych vás trochu uvedla do souvislostí, reparát vypadá tak, že je nejdřív písemný test, který vyžaduje jednoslovné odpovědi. Pokud v testu dostane alespoň osm bodů, jsou mu kladeny další otázky, aby se rozhodlo o známce. Slečna měla bodů 7,5. Teď se marně přemýšlelo, jestli ji odpískat rovnou, nebo ji ještě trápit (jo, to že máte osm je taky pětka, ale je to výchozí bod). Ale tak se s ní začal vést ten dialog.
Začala se rozčilovat, že ten test je pěkně pitomej, že se učila něco úplně jinýho. Klíčová se stala otázka, jak se jmenoval pravopis, který byl za pomoci Husa nahrazen diakritickým. Tak se kolegyně začala ptát, co je to ta diakritika a co je spřežka. Slečna se zase rozčilovala, že se učila Husa a ne tyhle blbosti. Tak jsme ji nechaly povídat o Husovi. Kromě toho, že vlastně nebyla schopná dát dohromady jediné dílo a nevysvětlila, co je to ten odpustek, jsme se dozvěděly >>>>>> prosím, teď odložte veškeré jídlo, pití a cokoliv, co by vás mohlo zabít, třeba stůl!!! <<<<<< Jan Hus prodával ty odpustky a všechny ty peníze z nich si nechával a nechtěl z nich dát žádný podíl králi, tak ho král poslal do Kostnice, aby ho upálili.
Tags: učím
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 36 comments