?

Log in

No account? Create an account
 
 
05 May 2013 @ 12:14 am
Čítárna  
Před pár týdny jsem si nahlas postěžovala, že už mi zase došlo čtivo. Nevím, jak je to možné, ale stává se mi to. Asi moc čtu. Naštěstí tahle situace nikdy dlouho nevydrží, protože jakmile sdílíte domácnost s někým, kdo taky musí číst, knihy chodí samy.
A co ke mě tedy v posledních pár týdnech přišlo:
Soudce a jeho kat od Friedricha Dürrenmatta - velmi zajímavá, těžce existenciální kniha, nadějný epitaf detektivního románu.
Parfém - příběh vraha od Patricka Süskinda. Přiznávám se, že to bylo hlavně kvůli tomu filmu, ale kniha je mnohem lepší.
Pár dětských knížek, třeba Křeček Ferda vypravuje nebo série o Markétce a jejích potížích s dospíváním.
Po tom dětské oddechu se mi do rukou dostal fascinující román Kazua Ishigura Neopouštěj mě, doporučuju si ovšem nezjišťovat nic předem, přišli byste o půlku překvapení. Ale můžu vám slíbit, že přejetý z toho budete parádně. Ve zkratce - román o společnosti, která dokázala vybudovat dokonalý paradox.
Trochu té německé kultury mi doplňuje ještě Werfelovo Bleděmodré ženské písmo (zatím nedočteno) a na stole mi leží Skleněný pokoj - na ten se těším jak na Vánoce.
A k tomu mi maminka půjčila drsného Harryho Holea od Jo Nesböho - zatím jsem vstřebala dvě, třetí dočítám a musím říct, že drsný sever se mi líbí moc. Je to skvěle napsané, semo tamo to má logické chyby a pro zkušenějšího čtenáře detektivek i celkem průhledného vraha, ale vyřešení případu vlastně není to, proč to člověk rád čte.

A co přijde dál? Inu... v květnu konečně vyjde třetí díl 1Q84, takže nouzí trpět nebudu. Dobrou noc a čtěte sladce.
Tags:
 
 
Místo usídlení: u stolu
Nálada: goodgood
Poslouchám: Amy Pond
 
 
 
josika: Rowanjosika on May 5th, 2013 10:52 am (UTC)
Hmmm... knihy... matně si vzpmínám, že jsem něco takového také dělávala. A pak přišla fan fiction...
Alice Stronghold: Cliospiritofdream on May 5th, 2013 11:54 am (UTC)
Já mám s fanfikcí problém. A vlastně ještě větší než se současnou literaturou. Ta dobrá je většinou anglicky. A neumím ji hledat. Navíc, já děsně nerada čtu z obrazovky a nemám inkoust na to, abych si všechny tiskla. Ale je mi jasné, že v okamžiku, kdy přečtu všechny knížky, které by se mi líbit mohly, ty tuny a tuny fanfiků přečtu. :)
lunkvil: 1mistolunkvil on May 5th, 2013 01:36 pm (UTC)
Že jo? Já mám takový podivný dojem, že kdyby se mě někdo zeptal, kdy naposled jsem četla nějakou knihu, že bych to dávala těžko dohromady (ba ne, vzpomínám si docela přesně, předevčírem), a přitom čtu skoro furt.
Alice Stronghold: Cliospiritofdream on May 6th, 2013 01:00 pm (UTC)
Já si s tou beletrií začínám připadat jako exot. Všichni čtou nějaký články, studie, publikace, rozbory... chm. :)


A cos četla předčírem?
arengil: na stromyarengil on May 6th, 2013 12:15 pm (UTC)
:D jo, hm... ani nepamatuju, kdy jsem četla nějakou beletrii (tu, co jsem už četla pětkrát, nepočítám).
Alice Stronghold: Cliospiritofdream on May 6th, 2013 01:01 pm (UTC)
I ta se počítá. ;)
Lucie ~ Dangerous: Cream in my coffeedangerouss on May 5th, 2013 11:56 am (UTC)
A nejvíc fascinující je, že Skleněný pokoj je britská literatura. Ale ten autor žije v Itálii a i za celý život spíš cestoval po Evropě, než že by vstřebával Anglii, ani neabsolvoval žádný britský seminář/školu tvůrčího psaní, takže se to čte spíš jako (výborný!) překlad do aj. Pak mi musíš říct, jaké to bylo v češtině. :)
Alice Stronghold: Cliospiritofdream on May 6th, 2013 01:01 pm (UTC)
Těším se na to!
marskaeve on May 6th, 2013 07:16 pm (UTC)
Jé, Markétka....na tu jsem kdysi dávno náhodou narazila v knihovně a přišla mi mile zvláštní...mohlo by být zajímavé si ji znova přečíst. Jak se jmenoval ten její kamarád s běláskem vytetovaným na tváři? Pořád se mi tam tlačí Detlef, ale ten byl v Dětech ze stanice ZOO...nebyl to Hinzel?
Alice Stronghold: Cliospiritofdream on May 6th, 2013 07:25 pm (UTC)
Hinzel to byl.
A Markétka mi přišla velmi mile tragikomická, hlavně ten střet tradice a pokusu o emancipované žití. Pořád nějak nemůžu překousnout, že Markétčina maminka nakonec dala přednost kompromisu před osobním štěstím. Ale tak bylo to o Markétce a její lásce, tak co. :)