Alice Stronghold (spiritofdream) wrote,
Alice Stronghold
spiritofdream

 • Location:
 • Mood:
 • Music:

Čítárna

Před pár týdny jsem si nahlas postěžovala, že už mi zase došlo čtivo. Nevím, jak je to možné, ale stává se mi to. Asi moc čtu. Naštěstí tahle situace nikdy dlouho nevydrží, protože jakmile sdílíte domácnost s někým, kdo taky musí číst, knihy chodí samy.
A co ke mě tedy v posledních pár týdnech přišlo:
Soudce a jeho kat od Friedricha Dürrenmatta - velmi zajímavá, těžce existenciální kniha, nadějný epitaf detektivního románu.
Parfém - příběh vraha od Patricka Süskinda. Přiznávám se, že to bylo hlavně kvůli tomu filmu, ale kniha je mnohem lepší.
Pár dětských knížek, třeba Křeček Ferda vypravuje nebo série o Markétce a jejích potížích s dospíváním.
Po tom dětské oddechu se mi do rukou dostal fascinující román Kazua Ishigura Neopouštěj mě, doporučuju si ovšem nezjišťovat nic předem, přišli byste o půlku překvapení. Ale můžu vám slíbit, že přejetý z toho budete parádně. Ve zkratce - román o společnosti, která dokázala vybudovat dokonalý paradox.
Trochu té německé kultury mi doplňuje ještě Werfelovo Bleděmodré ženské písmo (zatím nedočteno) a na stole mi leží Skleněný pokoj - na ten se těším jak na Vánoce.
A k tomu mi maminka půjčila drsného Harryho Holea od Jo Nesböho - zatím jsem vstřebala dvě, třetí dočítám a musím říct, že drsný sever se mi líbí moc. Je to skvěle napsané, semo tamo to má logické chyby a pro zkušenějšího čtenáře detektivek i celkem průhledného vraha, ale vyřešení případu vlastně není to, proč to člověk rád čte.

A co přijde dál? Inu... v květnu konečně vyjde třetí díl 1Q84, takže nouzí trpět nebudu. Dobrou noc a čtěte sladce.
Tags: knihy
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments