?

Log in

No account? Create an account
 
 
14 September 2013 @ 08:59 pm
Vlastně se slušelo říct na shledanou  
Dneska se baron a lady Tillerovi odebrali ze svého městského sídla, aby se definitivně usadili venkově na hranicích se skotskou vysočinou (rozuměj Orlické hory). Pořád mi nedochází, že už nebudu jezdit na Lužiny za našima, že si se mnou máma nedá sraz jenom tak u Kotvy, abychom si sedly na dort a kafe. A kromě toho všeho, jsem teď momentálně bezdomovec. Teda domovec, ale bezbydlištěc. Nádhera největší.
Momentálně mám pocit, že mi život zase začíná prokluzovat mezi prsty, a to jsem se sotva dostala k hranici stabilizace z předešlého šíleného období.
Víš co, Murphy? Jdi mi k šípku.
 
 
Místo usídlení: home?
Nálada: sadsad
Poslouchám: nothing
 
 
 
lunkvil: 1mistolunkvil on September 14th, 2013 08:00 pm (UTC)
No teda, to bych nesla strašně těžce. Já se těžce smiřuju už jenom s tím, že maminka plánuje přebudovat náš "dětský" pokoj na svůj a tím pádem vyházet nábytek, který tam po nás zbyl. Už tam nebudu mít "svou" postel a "svůj" stůl, takže už to nebudu moct tak úplně považovat za svoje "doma".
Alice Stronghold: harvestspiritofdream on September 14th, 2013 08:19 pm (UTC)
A v mém pokoji teď bude bydlet někdo úplně cizí!
- jema_klub on September 15th, 2013 10:46 am (UTC) (Expand)
- spiritofdream on September 15th, 2013 11:47 am (UTC) (Expand)
Lucie ~ Dangerous: Birthday kittydangerouss on September 14th, 2013 08:06 pm (UTC)
To bude dobrý. Já u sebe nemám rodiče už pět let a taky jsem nezešílela. A to jsi o čtyři roky starší než já.

Ale jo, přiznávám, že to trochu nechápu. :) Víš co, neumřeli, jen jsou jinde. No a?

*hugs*
Alice Stronghold: harvestspiritofdream on September 14th, 2013 08:19 pm (UTC)
Máš místo, kam se můžeš vrátit - znáš ho, máš tam na skříni svoje postupně zaznamenávané výšky a ty jiné drobnosti, které ti vždycky napoví, že tady jsi doma. A nebo byla doma. Nikdy si v něm nebudeš připadat jako cizí, i kdyby ses tam vrátila třeba za 40 let. O všechno tohle jsem přišla. Můj pokoj prostě už není. Zůstal v něm koberec a žebřiny, ale ani ty nejsou mý. Kdykoliv teď budu u našich, budu prostě na návštěvě, cizí.
Od rodičů ses odstěhovala ty a ne oni od tebe. I to je rozdíl.
A navíc, jsi od rodičů hodinu a půl cesty. Já při dobrý vůli čtyři se třemi přestupy. Jo, máš pravdu, pořád žijou a mají internet.
Nemá to co dělat ani s věkem, ani časem odloučení, ale vztahem, jaký se svými rodiči, respektive se svým domovem máš. Tobě je možná Ústí ukradený, ale já měla prostě "svoje" sídliště, kde jsem znala pomalu každej kámen, věděla jsem, ze kterýho stromu se dá něco sežrat, máme na stromě na školním hřišti vyrytý iniciály s kamarádkama. A je to fuč, protože už mi tam nic nepatří.
Jestli nejsi schopná pochopit ani tohle, tak se opravdu můžeš jít vycpat. No a.
- dangerouss on September 14th, 2013 09:06 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on September 15th, 2013 11:47 am (UTC) (Expand)
Zuzka: Batescertisko on September 14th, 2013 09:45 pm (UTC)
*huuuugs!*
je to změna. Ale tak nějak jejich změna, ne tvoje. Ne všechno v životě dokážem uhlídat. Bylo by to nenormální. Kontrola prostě není na všechno, ale neznamená to, že ti život utíká z ohrádky a že se rozhodl jít dál bez tebe.
Neboj se, půjde to. Bude to teď těžký, ale *otřepanost* čas tomu pomůže zarůst.
Subjektivně, je to děsivé. Podávám pomyslnou tlapku duševnímu spřízněnci a vytahuju hrdé myšlenky na to, jak nikdy neopustím Skalku a tenhle dům a zahradu a jak se nikdy nevzdám svýho příjmení.

A Dangie, prosimtě, zkus chvíli nebejt Dangie. Vždyť už přece dávno musíš vědět, jaká je ta Kleio, kterou máš vedle sebe!
Alice Stronghold: cooperspiritofdream on September 15th, 2013 11:56 am (UTC)
Já vím, jenom mě štve, že věc, o které jsem se sama nerozhodla a neměla jsem na jejím průběhu sebemenší podíl, mi docela dost zkomplikovala život.
Ty se nevzdáš příjmení? Proooč? :) *řekla ta, která si ho odmítla změnit*
regila: kawaiii!!!!!!!regila on September 14th, 2013 10:56 pm (UTC)
Ve stejnou chvíli, kdy jsem se odstěhovala do Prahy, se naši stěhovali do toho domu, kde bydlí teď. Takže jsem tam vlastně taky nikdy nežila, i když tam mám svůj pokoj. Takže ti rozumím. I když já jsem starej kočovník, protože se se mnou naši stěhovali celkem pětkrát, takže jsem nikde nikdy nebyla tak zabydlená, jako ty ve Stodůlkách. A v tom současném domě jsem si zvykla a teď tam jezdím taky "domů". A ano, je to z Prahy 40 minut a máma jezdí často do Prahy a ségra tu studuje, takže dobrý. Nevím, co bych dělala, kdybych je měla tak daleko, jako ty. :(
Alice Stronghold: cooperspiritofdream on September 15th, 2013 11:58 am (UTC)
Tak ona je to pravda, když jsi říkala, že tě ukradli cikáni? :D
Ale však já to přežiju. Objektivně vzato si myslím, že ve vztahu mých rodičů a mne platí nepřímá úměra - čím dál jsme od sebe, tím lepší máme vztah. ¨:)
A někdy si uděláme výlet ve čtyřech. ;)
- regila on September 15th, 2013 07:00 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on September 15th, 2013 08:47 pm (UTC) (Expand)
- regila on September 16th, 2013 09:25 am (UTC) (Expand)
dl_blanca: dragondl_blanca on September 15th, 2013 01:00 am (UTC)
Jako někdo, kdo zrovna teď taky přichází o to poslední bydliště rodičů, které mohl nazývat domovem, s tebou plně soucítím. A ne, nedovedu si představit, že by se naši stěhovali čtyři hodiny cesty pryč (i když sama bych se přestěhovala na druhý konec světa bez příliš velkého rozmýšlení) - člověk s něčím takovým nepočítá a nedá se na to úplně připravit.

*nabízí objetí, teplý čaj a čokoládu*

Edited at 2013-09-15 01:01 am (UTC)
Alice Stronghold: teatimespiritofdream on September 15th, 2013 11:59 am (UTC)
Sama bych se přestěhovala na Nový Zéland, kdybych měla tu možnost, přesně tak. :)
*je ráda, že má čaj, čokoládu a objetí*
jema_klub: hlavníjema_klub on September 15th, 2013 07:28 am (UTC)
To bude dobrý. Ale chápu tě, taky by mi bylo líto, kdybych nemohla za rodiči vyrazit v podstatě kdykoli.
Ale zase takhle, kdybys nutně potřebovala dát si s někým sraz u Kotvy na kafe a dort, tak se ozvi, slibuju, že celou dobu budu trousit tolik klasických rodičovských mouder, až ti to poleze i ušima ;o)
Alice Stronghold: harvestspiritofdream on September 15th, 2013 12:00 pm (UTC)
Jé, Ave, dej mi nějaké klasické rodičovské moudro - řekni mi, jak jsem šílená, že jsem se se svou inteligencí rozhodla jít učit a jak je to špatná volba. Prosííím!
(A zaplatíš mi to kafe a dortík?)
- jema_klub on September 15th, 2013 01:16 pm (UTC) (Expand)
- spiritofdream on September 15th, 2013 08:51 pm (UTC) (Expand)
- jema_klub on September 16th, 2013 08:37 am (UTC) (Expand)
safirakey: Girlsafirakey on September 15th, 2013 11:11 am (UTC)
Jak já tě chápu... Nedávno se mi do Prahy odstěhoval otec, macecha a dva malí sourozenci, přičemž prodali dům, kde jsem strávila velkou část dětství, vždycky to bylo moje "druhé" doma a mám na něj ty nejkrásnější vzpomínky. A nikdo se mě neptal, co si o tom myslím, i když se mi chce brečet ještě teď. A to oplakávám jen ten dům, na to násilný odtržení od bráchy a ségry se snažím radši nemyslet.
No, to byla moje etuda, k té tvé můžu dodat jenom *hugs and hot chocolate*
Alice Stronghold: harvestspiritofdream on September 15th, 2013 12:01 pm (UTC)
Jo, paradoxně je mi taky nejvíc líto toho místa, protože - ani neuvidím, jestli se tam opravdu dostavěl ten nákupák.
*shares chocolate*
jessa_madrinjessa_madrin on September 15th, 2013 11:40 am (UTC)
Před dvěma lety sme se stěhovali. Z bytu, kam přivezli z porodnice mě, mého o pět let staršího bratra, kde můj táta žil od svých tří let. Předtím bydlel v bytě naproti. Z domu, postaveného v roce 1895. Neviděla jsem prázdnej byt, protože bych se zhroutila. Kdykoliv jedu okolo, tak brečim (ostatně brečim i teď, co tohle píšu). Po nás se tam nastěhovaly nějaký tři studentky, choděj po bytě, ve kterym sem se s bráchou honila, koupou se v naší vaně, dívaj se z našich oken. Stěhování je těžký. Vždycky. Ale ty máš kde bydlet. Já ostatně taky. Vím, že to prostě není ono. Už to nebude nikdy ono, i kdybych se do toho bytu nastěhovala zpátky. Nicméně, dá se to přežít. Hlavně se nehroutit, co bychom si bez tebe a tvých sarkastických komentářu počali.
Kdybys tomu nerozumněla, tohle byl povzbuzující komentář, jen to asi tak nevyznělo.
Alice Stronghold: teatimespiritofdream on September 15th, 2013 12:03 pm (UTC)
Já jsem v tom povzbuzení pochopila, neboj se. Jsem celkem chápavý jedinec. Jenom občas nechápu, co se to se světem děje. :)
Mám ráda to, kde bydlím teď. Jenom mi vadí ten pocit, že to není moje. Že až odsud půjdeme pryč, všechno se předělá, protože to nikdy moje nebylo, a můj starý pokojíček byl prostě můj a byla jsem to já. Včera jsem ovšem naživo ověřila, že panelákový byt, odstraní-li se z jeho pokojů všechen nábytek, vypadá menší než s nábytkem.
Sušenka s hořkou čokoládou - dáš si? :)
- regila on September 16th, 2013 09:26 am (UTC) (Expand)
- jessa_madrin on September 16th, 2013 03:45 pm (UTC) (Expand)
- regila on September 16th, 2013 08:48 pm (UTC) (Expand)
branwen: paraplebranworld on September 17th, 2013 10:30 am (UTC)
když to tady tak všechno čtu... tohle je jeden z nejkrásnějších smutků na světě, tak si ho koukej pořádně užít ;) já si to ani neumím představit, byt, kde jsem bydlela dvanáct let, nechci vidět už nikdy v životě, a k tomu, kde teď bydlej naši (a já oficiálně taky, vlastně), jsem si tak nějak nikdy vztah nevytvořila...
ale jo, chápu, že přijít o takový místo, se kterým prostě nějak vždycky počítáš, že se tam budeš moct schovat, je těžký. ale jak říkám - buď ráda, žes ho aspoň měla :)
*hugs*